TRE - HAV 1:4 - Třebíčští znovu rychle inkasovali, Havířovu podlehli o tři góly

T ř e b í č - Ze vzájemného zápolení obou dnešních soupeřů jsou opět úspěšnější hosté. Třebíč dokázala vstřelit pouze jedinou branku. Naopak hosté byli po celou dobu zápasu aktivnější a přesnější a postupně zvyšovali svůj náskok až na 3:0, když se postupně prosadili Krisl, Gřeš a Štumpf, který se dokázal prosadit ve vlastním oslabení. Poté sice prakticky vzápětí snížil Vojtěch Šik, ale zanedlouho už podruhé v oslabení ujel Štumpf a definitivně rozhodl o tom, že tři body dnes putují do Havířova.

37.kolo, pondělí 4.1.2016
1:40:1, 0:1, 1:2
HAV HAV
Branky a nahrávky: 43. Šik (Švec, Wasserbauer) – 3. Krisl (Kanko, Lenďák), 37. Gřeš (Štumpf, Krisl), 42. Štumpf (Pechanec, Punčochář), 55. Štumpf (Pechanec, Krisl). Rozhodčí: Kubičík – Hanzlík, Wesley. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 840. Střely na branku: 21:47. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Bilčík, Malena, Štindl, Čejka, Schejbal, Šaur, Bartoň, Šik – Pekr, Dolníček, Erat – Psota, Švec, Kusko – Baldwin, Zohorna, Wasserbauer – Pokorný, Miškovský, Čech.
AZ RESIDOMO Havířov: Laco – Lenďák, Krisl, Mazanec, Peslar, Punčochář, Graca, Bahounek – Štumpf, Pechanec, Maliník – Kanko, Hudeček, Okál – Kotala, Sedláček, Gřeš – Bednář, Kalus.

Kdo se přišel na vymrzlý stadion zahřát hokejem, dnes mu tedy rozhodně musel postačit svařák. Hra domácích borců připomínala plácanou na rybníku, kdy jsme za celý zápas nezaregistrovali snad jedinou pohledně založenou akci. Taktiku slepě nahazovaných kotoučů do útočného pásma soupeř brzy odhalil a domácí prakticky nevěděli kudy se před brankáře v modrém dresu dostat.

Ve 3. minutě tomu nepřidal ani domácí brankář Vejmelka, který za brankovou čáru propustil střelu od modré čáry z hole Jiřího Krisla, Havířov se tak ujal vedení v zápase.

V 9. minutě byl menším trestem potrestán brankář domácích, když za brankou přidržel ve vyrážečce kotouč na síti, celkem podivné vyloučení, ale Třebíč musela formovat obranné šiky. Ačkoliv Havířov sehrál přesilovku s pohlednými kombinacemi, borci v bílém se dokázali ubránit a zamezit tak další brance.

Sedmnáctá minuta přinesla zase trochu vzruchu v jinak nezáživném zápase, a to když Vejmelka nahrál kotouč na soupeřovu hůl, ten ale naštěstí chybu potrestat nedokázal. Abychom nebyli pořád tak přísní, v poslední minutě třebíčský mladík v brance svůj tým podržel, a to když se po chybě obrany dostal do dobré pozice Pechanec.

Bylo to jen o jednu branku a zlepšení domácích borců by do hry vneslo jiskru, bohužel zlepšení nepřišlo. Nebyl opravdu nikdo, kdo by dokázal kloudně rozehrát a vytvořit si tlak, který by vedl k vyrovnávací brance. Domácím nevyužili ani přesilovku, která v zápase ještě sehrála velkou roli, ale to až později.

Jestli jsme první inkasovanou branku přičítali domácímu gólmanovi, v prostřední třetině tým několikrát podržel, a tím vše odčinil. Bohužel pro domácí se ve 36. minutě vyznamenal obrovskou chybou v rozehrávce obránce Bilčík, jenž svůj kiks musel vyřešit faulem, který byl potrestán druhou brankou v síti domácí Horácké Slavie.

Tomáš Gřeš dostal k levé tyčce dobrou nahrávku a ačkoliv se Vejmelka roztáhl, jak jen to šlo, inkasované brance zabránit nedokázal. Obránce Bilčík dojel na bruslích už jen na střídačku, zde jeho působení v dnešním zápase skončilo.

I na začátku poslední třetiny bylo hodně optimistů, kteří věřili, že domácí borci se zápasem ještě něco udělají, ještě když si z druhé části přenesli více než minutu přesilové hry.

Více než domácí toho ale udělali ve čtyřech hosté. Na začátku 42. minuty ujel AZ v oslabení dva na jednoho a Daniel Štumpf pohodlně zvýšil náskok hokejistů v modrých dresech.

Ve 43. minutě si bídná návštěva na zimním stadionu přeci jen zakřičela, neboť se povedlo snížit z pravé strany Vojtěchovi Šikovi, který vykřesal naděje na lepší výsledek.

Domácím měly pomoci dvě přesilové hry, ale tam taky nebylo vidět zhola nic hokejového. Při té druhé naopak ujel znovu Daniel Štumpf a rychlou kličkou poslal Vejmelkovi kotouč mezi betony a vstřelil tak čtvrtou branku svého týmu.

Bylo po zápase, to už věděli všichni. AZ byl však v pohodě a snažil se přidat další branku. Měl proti sobě ale snad jediného soupeře, kterým byl Vejmelka, který se snažil, seč mohl, aby už popáté neinkasoval. AZ si tedy nakonec připsal pohodovou výhru 1:4.

Tiskovka po utkání Třebíč - Havířov 1:4

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: Z naší strany to byla dnes zasloužená prohra... Určité záchvěvy byly ve druhé třetině, ve třetí jsme si chtěli vytvořit tlak a nakonec to dopadlo tak, že jsme dostali dvě branky při naší přesilovce. Stávat by se to nemělo, přesilovky trénujeme, ale bohužel dneska to dopadlo takhle. Dnes je zbytečné někoho chválit, když jsme dostali takovou latu před domácím publikem. V několikátém zápase rychle inkasujeme, což není dobře. Zápas se musí dobře začít i dohrát, možná to můžeme přičíst nekvalitě některých hráčů.

Martin Janeček - HC AZ Havířov 2010: My jsme přijeli poctivě bránit, to se nám podařilo, byli jsme trpěliví v obraně a čekali na brejky. Jsme rádi i za to, že jsme dali dvě branky v oslabení, bylo to spíše dílem náhody, poctivostí hráčů a toho, že se nebojíme jít do brejků, pokud se naskytne možnost. První vstřelená branka v zápase mužstvo vždy nakopne a nám se to dnes podařilo.