TRE - HAV 2:4 - Třebíčští doma padli podruhé v sezóně, Havířov vybojoval body ve třetí části

T ř e b í č - Jedenácté kolo WSM Ligy přivedlo do Třebíče havířovský AZet. Hosté k zápasu dorazili kvůli zdržení na dálnici s časovým zpožděním a požádali třebíčský klub o odložení začátku zápasu. Domácí vyhověli, a tak se začínalo v netradičních 17:40. Bílé hvězdy byly první třetinu jasně lepší a hosty přikovaly před jejich bránu, jenže nedokázaly překonat Vošvrdu. Naopak hosté dali vteřinu před první sirénou k překvapení všech gól a trošku nezaslouženě vedli. Ve druhé části vyrovnal Polodna po polovlastním gólu. Bylo jasné, že kdo dá druhý gól, hodně se přiblíží vítězství. A byli to hosté, kteří udeřili v polovině třetí třetiny Kankem. Stejný hráč pak zvyšoval na 1:3 v padesáté druhé minutě. Snížení na 2:3 zajistil krásným blafákem Peter Zuzin, jenže hosté trestali počtvrté, když hned po buly parádně vymetl růžek Vejmelkovy brány Maruna a stanovil tak skóre na konečných 2:4.

11.kolo, středa 7.10.2015
2:40:1, 1:0, 1:3
HAV HAV
Branky a nahrávky: 34. Polodna (Wasserbauer, Pekr), 54. Zuzin - 20. Pechanec (Kalus, Korím), 49. Kanko (Maruna), 52. Kanko, 56. Maruna (Maliník). Rozhodčí: Přikryl - Adamec, Poruba. Vyloučení: 1:1, navíc Sztefek (HAV) 5 minut + OT do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1280. Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Bilčík, Malena, Niko, Čejka, Přibyl, Šaur – Mrázek, Dolníček, Zuzin – Pekr, Polodna, Wasserbauer – Svoboda, Psota, Kusko – Čech, Baldwin, Šik.
AZ RESIDOMO Havířov: Vošvrda – Bail, Krisl, Lenďák, Korím, Chroboček – Kanko, Maliník, Maruna – Sztefek, Pechanec, Kalus – Tomi, Káňa, Staněk – Kotala, Rimmel, Matějek – Bednář.

Úvodní buly první třetiny sice vyhráli domácí, ale AZet vzápětí dostal Horáckou Slavii pod tlak. Nicméně od čtvrté minuty převzaly iniciativu Bílé hvězdy. Zajímavé akce připravili Peter Zuzin, Matěj Pekr nebo po celý zápas velmi aktivní Tomáš Svoboda. Třebíčští po zbytek první třetiny tlačili hosty ze severu Moravy, kteří příležitostně odpovídali ataky, jimž ovšem chyběla razance a přesnost. Proto bylo pro všechny velkým překvapením, když sekundu před přestávkou Marek Kalus našel Antonína Pechance, který vstřelil první havířovský gól. Dle vyjádření asistenta trenéra Horácké Slavie Radka Nováka, však nebyl tento gól tím, který by Horáky zlomil, protože na něj dokázali ve čtrnácté minutě druhé třetiny adekvátně reagovat.

Do druhé třetiny vstoupila Horácká Slavia s vervou, která vedla na straně hostů k chybám a ke dvěma vyloučením, přičemž to druhé v podání Michala Sztefeka bylo na pět minut + do konce zápasu po brutálním zásahu zezadu s naražením na mantinel. Přestože Václav Čejka nevypadal dobře, na střídačku odejel sám za potlesku fanoušků a do hry se opět zapojil. Domácí však početní výhodu nevyužili a na vyrovnávací gól Matěje Pekra si museli počkat až do čtrnácté minuty. Stav 1:1 vydržel až do konce druhé třetiny.

Pokud by se daly třetiny hodnotit podle chuti, poslední byla pro domácí hořká. Havířov postupně zvyšoval tlak, který přinesl hostům v deváté minutě třetí třetiny vedoucí gól. Petr Kanko za asistence Jana Maruny zvýšil na 2:1. Havířov se dostal do pohody a po třech minutách zvyšoval na 3:1 opět produktivní Petr Kanko. O dvě minuty později vlil naději do žil Horácké Slavii Peter Zuzin, který snížil na 2:3, ale vidinu eventuálního prodloužení vzal Bílým hvězdám o dvě minuty později Jan Maruna za asistence Romana Maliníka. Havířov si tak z Třebíče odváží tři body a Třebíč v tabulce padá ze šestého na osmé místo WSM ligy.

Tiskovka po utkání Třebíč - Havířov 2:4

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: Já souhlasím s tím tempem, to opravdu dneska nebylo vysoký. My jsme chtěli soupeře zatlačit, chtěli jsme být aktivní do koncovky, být úspěšní brankově. To se nám nepodařilo a udělali jsme tam dnes neskutečné chyby v defenzivě. Jak při dobruslování, tak při rozehrávce a nakonec to pečetil gól po standardce. Prostě jsme prohráli a soupeř zaslouženě vyhrál.

Martin Janeček - AZ Havířov: Tak prvně bych chtěl poděkovat domácímu klubu, že měl strpení s naším příjezdem, protože jsme měli problém po cestě. Já bych hodnotil utkání tak, že se mi zdálo, že nemělo úplně velké tempo, ale my jsme hráli poctivě zezadu, čekali jsme, co s námi soupeř vyvede. Poctivou hrou zpátky a těsným obsazováním v obranném pásmu a čekáním na brejky a trpělivou hrou jsme skórovali a udrželi těsné vítězství.