TRE - KAD 4:3 - Třebíčští přehráli Kadaň, rychlá čtyřgólová kanonáda byla klíčová

T ř e b í č - Po krátké přestávce se znovu roztočila kola WSM Ligy a v jejím dvacátém pokračování přivítali třebíčští hokejisté zatím asi nejpříjemnější překvapení soutěže, mladý a bruslivý tým Kadaně. Hokej stále dokáže překvapovat a to se stalo i dnes, kdy domácí hráči nasypali do branky Kadaně za čtrnáct minut první třetiny čtyři puky, z toho dva Matěj Pekr, čímž položili pevný základ výhře. Ta se ale nerodila lehce, hosté na konci první třetiny snížili, na konci té druhé se rovněž prosadili a ve třetí třetině tak bylo na drama zaděláno. To ale Bílé hvězdy zvládly pozornou hrou, i když ne bez chyb, zato s velkou bojovností a vůlí po plném bodovém zisku.

20.kolo, pondělí 9.11.2015
4:34:1, 0:1, 0:1
KAD KAD
Branky a nahrávky: 2. Pekr (Čejka), 6. Dočekal (Raška, Šik), 8. Pekr (Raška, Kusko), 14. Šik (Pekr, Polodna) – 16. Rohan (Račuk, Zadražil), 40. Kverka (Drobný, Drtina), 60. Rohan (Zadražil, Drobný). Rozhodčí: Blümel – Čížek, Hribík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1310. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 4:0, 4:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Bartoň, Malena, Štindl, Čejka, Přibyl, Bilčík – Miškovský, Dolníček, Erat – Pekr, Polodna, Kusko – Dočekal, Raška, Šik – Psota, Tomek, Wasserbauer.
SK Kadaň: Strmeň (8. Dlouhý) – Drobný, Drtina, Charousek, Szathmáry, Blaha, M. Rohan, Černý, Trefný – Račuk, Zadražil, T. Rohan – Chrpa, Kverka, Hlava – Vaněk, Vrána, Sloboda – Macháček, Hejcman, Šťovíček.

Utkání začalo standartním oťukáváním mezi oběma soupeři. To však velmi rychle změnil už ve druhé minutě Matěj Pekr, který zůstal trestuhodně sám před hostujícím brankářem Strmeněm, dostal nahrávku od Václava Čejky, stáhnul si puk do bekhendového blafáku a zasunul puk mezi betony nešťastného gólmana hostí. Kadaň sice byla po úvodní inkasované brance mírně zaskočena, ale hnala se do útoku za vyrovnáním. Domácí však dobře zhustili střední pásmo a soupeře do vážnější šance nepustili. A navíc netrvalo to dlouho a udeřili podruhé. Konkrétně po zisku kotouče na vlastní modré čáře se do protiútoku pustila trojice domácích ve složení Dočekal, Šik a Raška a udělali to v situaci tři na tři náramně, když se na konci akce před Martinem Dočekalem odkryla více než polovina volné brány, kanonýr Třebíče se nemýlil. To vše se odehrálo už v šesté minutě a to byla pro hosty další studená sprcha. Navíc ve velké chuti byl dnes Matěj Pekr, který si hned o dvě minuty později vzal kotouč do své moci, nádherně se uvolnil a střelou příklepem z mezikruží zavěsil do hostující branky. To už bylo na hostujícího gólmana moc a přenechal místo svému kolegovi Janu Dlouhému. Ani ten však nedokázal odolávat rozjetým domácím. V čase 13:50 se dnešní střelec Pekr tentokráte proměnil v nahrávače a zpoza brány zadovkou našel krásně Vojtěcha Šika a ten už měl poměrně snadnou pozici a poslal Horáky do čtyřbrankového vedení. Kadaň se však i za takto nepříznivého stavu nevzdávala a bojovala dál. Po důrazu před brankou domácích se prosadil Tomáš Rohan, když dokázal pohotově doklepnout odražený puk za záda Vejmelky po střele Račuka z ostrého úhlu. Další průběh třetiny přinesl vyrovnanou hru bez vážnějších šancí a tak šli domácí do kabin s luxusním tříbrankovým náskokem.

Druhá třetina nabídla spíše bojovnou podívanou, než kombinační hokej. Hrálo se převážně ve středním pásmu a ten kdo by přišel do hlediště, kam nakonec dorazilo 1310 diáků, až po první třetině, určitě by netipoval, že Kadaň prohrává o tři branky. Hrálo se hodně vyrovnaně, nahoru dolů, ale scházely větší šance na obou stranách. Vyloučení Martina Rohana přineslo sice přesilovou hru pro domácí, ale ti s ní nenaložili dobře a do větší šance se nedostali. Stejně tak při vyloučení Hejcmana. Nicméně v poslední minutě druhé třetiny po střele od modré zazvonila levá tyč Vejmelkovy branky, ale hosty to nemuselo mrzet, pohotově se k puku dostal Jaromír Kverka a nadvakrát překonal natažený beton domácího brankáře a dostal puk tam, kam chtěl. Hosté tak snížili a do kabin se jim šlo o trochu lépe.

Už z průběhu druhé třetiny se dalo vytušit, že to domácí nebudou mít s udržením náskoku lehké ani v závěrečné části. Hosté vůbec na nic nečekali a ještě se snažili zápas zdramatizovat a třeba i dotáhnout na remízu. Když byl však ve 43. minutě vyloučen hostující Nicolas Hlava, byli to domácí, kteří měli několik šancí na pátou branku. Štindl, Polodna ani dvojice Bartoň - Malena si však na Dlouhého nepřišli. Po přesilovce se na druhé straně musel činit Vejmelka, kdy pokryl několik nebezpečných nahození hostů. Když byl v 50. minutě vyloučen domácí kapitán David Dolníček, vypadalo to, že domácí čekají horké chvilky před vlastním brankovištěm. Ale opak byl pravdou, do samostatného úniku se ve vlastním oslabení dostal Petr Polodna a mohl definitivně rozhodnout, ale Dlouhý jeho pokus vytěsnil krajem lapačky. Při návratu z trestné lavice se do dobré pozice dostával David Dolníček, ale skákavý puk nedokázal dobře zpracovat a nakonec ani neohrozil Dlouhého. Po několika ošemetných situacích před Vejmelkou, které však všechny dokázal domácí muž s maskou zlikvidovat, to vypadalo, že už si dvoubrankový náskok domácí pohlídají. Jenže v čase 58:58 byl vyloučen Petr Polodna, hosté odvolali brankáře a ještě se jim podařilo 30 sekund před koncem třetiny snížit na rozdíl jediné branky. Opět to bylo po odraženém puku, který Vejmelka vyrazil, ale až zpoza branky si jen dokázal velmi rychle stáhnout Martin Rohan a zasunout do odkryté klece. Času do konce však už zbývalo pro hosty příliš málo a domácí už si poslední půl minutu pohlídali a dotáhli zápas do vítězného konce.

Tiskovka po utkání Třebíč - Kadaň 4:3

Jiří Mička - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnes přijel kvalitní soupeř. Kadaň má v této sezóně výborné výsledky. My jsme první třetinu výsledkově sice zvládli, ale troufnu si říct, že jsme v první třetině nebyli lepším mužstvem, hosté nás přestříleli a hrálo se více u nás ve třetině. Ve druhé a třetí třetině jsme chtěli hrát dobře do obrany, ale samozřejmě ne jen bránit. Hlavně být silní na kotouči. Chtěli jsme ten zápas kousek po kousku dovést do vítězství. Dopadlo to tak, že jsme zápas sice zvládli a o gól zvítězili, ale zápasy chceme zvládat tak, že pokud dáme dva góly, tak musíme bodovat a na tři góly vyhrávat. My jsme inkasovali tři góly doma, což když chceme hrát dobře do obrany, je hodně. Naštěstí se naši střelci probudili v první třetině, a tak máme tři body, za což jsme rádi. Teď potřebujeme dobře zregenerovat a připravit se na středu, kdy přijede českobudějovický Motor.

Jaroslav Beck - SK Kadaň: S takovouto koncentrací nemůžeme vstoupit do žádného zápasu venku ani doma a s Třebíčí už vůbec ne. Přesně o vstupu do utkání jsme se před zápasem s hráči bavili a takto to dopadlo, jako tradičně v Třebíči, tentokrát místo nula dva to bylo 1:4 v náš neprospěch. Individuální chyby v defenzivě. Domácí jsou šikovní a parádně využili dvě naše chyby, špatně rozebraná situace tři na tři a individuální chyby v obraně, které asi souvisely s koncentrací na začátek utkání. S tím musíme něco udělat, dát si na to pozor. Pak se utkání vyvíjelo k tomu, že domácí už si zápas asi svým způsobem hlídali a nikam se netlačili. My jsme dnes neměli ani dobrý pohyb, který nás zdobí v jiných utkáních. Mohlo to být tím, že nám vázla kombinace, přeházeli jsme jednotlivé útočné řady, celá první lajna je nová, takže pár experimentů, a to nemusí hned fungovat, což však nesouvisí s koncentrací a individuálními chybami, kterých jsme se dnes dopustili. Dnes tedy žádná hitparáda.