TRE - KLA 3:2p - Třebíčští přehráli silné Kladno a vydřeli dva důležité body

T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie se potřetí představili před vlastními diváky a opět doma předvedli velmi dobrý výkon. Zápas, který se divákům musel líbit od první až do pětašedesáté minuty, nakonec zvládli lépe právě Třebíčští. Vedení jim zařídil v první třetině střelec Luboš Horký, v infarktovém závěru přišli domácí o vedení 2:1, ale v nastavení pak rozhodl o zisku dvou bodů zkušený Roman Erat. V sobotu míří Bílé hvězdy do Přerova, v Třebíči se znovu bude hrát už v pondělí, kdy sem zavítají Litoměřice.

4.kolo, středa 20.9.2017
3:2p1:0, 0:1, 1:1 - 1:0
KLA KLA
Branky a nahrávky: 7. Horký (Erat, D. Mikyska), 60. (59:28) Vodný (Wasserbauer Jan, T. Havránek), 65. Erat (Dolníček, Horký) – 31. P. Hořava (J. Kloz, Machač), 60. (59:41) T. Kaut (J. Kloz, D. Tůma). Rozhodčí: Skopal, Kostourek - Krátký, Polák. Vyloučení: 5:6, navíc Malec (TRE) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1423. Střely na branku: 29:23 (8:7, 8:9, 9:7, 4:0). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Půža, L. Vágner, D. Mikyska, F. Král, Hort, Čejka – Horký, Dolníček, Erat – Vodný, T. Havránek, Wasserbauer Jan – Kristl, R. Zohorna, Malec – Kratochvíl, Tadeáš Král, Kusko.
Rytíři Kladno: Kopřiva – F. Matula, P. Hořava, Štindl, Kehar, Štich, Lenďák – D. Tůma, Machač, J. Kloz – J. Strnad, R. Přikryl, Svedlund – T. Kaut, Zikmund, Kružík – Kubík, Redlich.

Horáci dnes sahali po třech bodech, nicméně nakonec brali dva. A nutno podotknout, že zaslouženě. Ale pěkně popořádku. První třetina se rozjela ve svižném tempu s řadou šancí na obou stranách kluziště. Úvodní buly bylo přičteno na účet první domácí pětky, která nakonec přispěla výraznou měrou prvním domácím bodům letošní WSM ligy. Sedmá minuta byla ozdobena krásným zakončením LUBOŠE HORKÉHO po přihrávce Romana Erata zpoza zad kladenského gólmana. Jednogólové vedení si třebíčští podrželi do konce první třetiny, přestože měli k dobru dvě přesilové hry, přičemž tu druhou sehráli výrazně lépe. Závěr první třetiny tak přinesl atraktivní hokej plný slibných šancí. Po hříchu však zůstalo pouze u nich.

Kladenští se od úvodního hvizdu druhé části hry snažili vyrovnat, což se jim podařilo v třicáté první minutě po skončení nevyužité vlastní početní výhody. PETR HOŘAVA za asistence Kloze rozvlnil síť Vejmelkovy brány. Na konci druhé třetiny byl nevybíravě faulován Malec a před střídačkou hostů se následně strhla mela, která ovlivnila úvod třetí třetiny čtyřmi vyloučeními, po dvou na obou stranách ledové plochy.

Třetí dvacetiminutovka nabídla téměř patnácti stovkám diváků kombinační hokej s řadou pohledných a po právu potleskem odměňovaných akcí. Na vedoucí gól si však domácí museli počkat až do šedesáté minuty, kdy byl na modré na hranici faulu atakován MICHAL VODNÝ, který však našel dostatek sil k tomu, aby parádně zvýšil na 2:1. Když už se domácí fanoušci chystali na oslavy vítězství v některém z třebíčských pohostinství, využili hosté nepozornosti obrany domácích a pouhých třicet sekund před koncem srovnali holí TOMÁŠE KAUTA.

Prodloužení v šedesáté páté minutě v oslabení Kladna po faulu Romana Přikryla nekompromisně zakončil střelou do levého horního rohu branky hostů ROMAN ERAT. Horáci tak berou první dva body aktuálního kola WSM ligy a snad tím konečně obrací pro ně doposud nepříznivý vývoj druhé nejvyšší hokejové soutěže v Česku.

Tiskovka po utkání Třebíč - Kladno 3:2pp

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Myslím, že jsme byli lepší, měli jsme lepší pohyb, vytvářeli si víc gólových možností, pak jsme dostali jeden smolný gól, ale kluci se z toho rychle zvedli a začali jsme hrát tu hru, kterou jsme se chtěli prezentovat. Dnešní utkání mělo určitě dobré parametry, takováto hra se nám u našich hráčů líbí, na tomto pracujeme a tuhle hru chceme předvádět i dál. Co říct k závěru? Chtěli jsme tři body, šli jsme po nich, máme dva a od toho se nyní budeme odrážet dál.

Miloslav Hořava - Rytíři Kladno: Já si myslím, že jsme byli celý zápas horší, domácí byli lepší, měli daleko víc šancí a myslím si, že si zasloužili vyhrát za tři body. My jsme si nezasloužili ani jeden bod.