TRE - KOM 2:1 - Třebíčští ukázali sílu, přehráli i partnerskou Kometu, ta byla lepší v nájezdech

T ř e b í č - Kometa Brno přijela do Třebíče s velkou podporou fanoušků, ale ani to jí nestačilo. Brno sice bylo chvílemi lepším týmem, ale domácí předvedli výborný týmový výkon, na začátku druhé třetiny obrátili skóre a zápas dotáhli do vítězného konce. Velkou zásluhu na tom měl mladičký Lukáš Dusík, který chytal výtečně.

, středa 6.8.2014
2:10:1, 2:0, 0:0
KOM KOM
Branky a nahrávky: 21. Čuřík (Křivohlávek), 25. Beneš (Čejka, Přibyl) – 20. König (Dujsík, Svoboda J.). Rozhodčí: Blecha, Pokorný – Rampír, Horký. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2260. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík – Malena, Bilčík, Čejka, Šaur, Jaroš, Přibyl, Peroutka, Šidák – Erat, Dolníček, Novotný – Wasserbauer, Křivohlávek, Čuřík – Pohl, Kadela, Paták – Beneš, Horký, Juráň.
HC Kometa Brno: Falter – Vágner, Kempný, König, Dujsík, Dlapa, Malec – Dočekal, Holec, Svoboda J. – Káňa, Ostřížek, Hruška – Vondráček, Koreis, Burian - Mrázek, Raška, Kusko.

Začátek utkání byl opatrnější a plný nepřesností. Brankáři pozorně čekali mezi svými tyčemi, Falter pak musel ve čtvrté minutě vyrazit jeden svižnější kotouč maskou a byl poté lehce otřesen. Po vyloučení Peroutky hrála Kometa přesilovou hru, po střele Jakuba Svobody zazvonila tyč. Ránu Káni už při hře v pěti schoval Dusík do lapačky. Za hákování byl vyloučen Burian a také Třebíč měla svoji výhodu. I přes kombinace v útočném pásmu k vážnější brankové příležitosti nedošlo. Ke střele se tlačil Dlapa, byl však faulován, a proto přišla další přesilová hra pro hosty. Koreis však vypálil příliš vysoko.

Dusíka ohrozil Vondráček, později Ostřížek a blízko k brance byl i Káňa. Za podražení musel na trestnou Mrázek. Dolníčkova teč skončila mimo, tu další pak zastavil Falter. Také Paták putoval na lavici hanby a oseděl si minutu a osm vteřin. Právě v ten čas napřáhl a vypálil od modré Peter König.

V úvodu druhého dějství pálil mimo Holec. Jakub Čuřík pak z protiútoku přebruslil a přetlačil Dujsíka a vypálil nechytatelně – 1:1. Faltera poté prověřil Jaroš, Dusíka pro změnu Raška. Velmi rychle to bylo 2:1 pro domácí. Čejka se natlačil s kotoučem na holi před Faltera a Beneš neomylně dorazil puk do odkryté klece. Po vyloučení Mrázka hrála navíc Horácká Slavia přesilovou hru, ta se jí ovšem vůbec nepodařila.

Perfektní oku lahodící kličkovanou předvedl Burian, nezakončil však přesně. Kempného střelu Dusík vyrazil, Kuskovu schoval v náručí. Za hákování byl vyloučen Bilčík, Dujsík pálil hned dvakrát jen doprostřed klece. Holcova teč skončila mimo. Třebíčští se v oslabení i po něm obětavě bránili. Čejkovu ránu po akci Kadely schoval Falter do lapačky. Z otočky to zkoušel Kadela. Při další početní výhodě hostů fauloval hrubě zezadu na mantinel Čuříka Dočekal. Třebíčský forvard byl naštěstí v pořádku, brněnský se chytal za hlavu, neboť zpytoval svědomí. Po chybě obrany domácích spálil gólovku Ostřížek. Mrázkovu ránu z mezikruží zastavil Dusík ukázkovým semaforem. Třebíčský brankář si poradil i se střelou Jakuba Svobody. Za zdržování hry byl vyloučen s koncem třetiny Přibyl.

Ve třetí třetině ohrozili Dusíka nejprve Káňa s Ostřížkem. Kometa se tlačila za vyrovnáním. Pokud však chtěla Horácká Slavia uspět, dnes k tomu měla ze všech tří bitev (pozn. red.: včetně dvou předešlých let) ty nejpříhodnější podmínky. Vondráček zblízka netrefil poskakující puk před třebíčskou brankou. Pokračující souhru Čuříka s Kadelou už druhý jmenovaný nečekal. Hostům se naskytla další přesilová hra. Tvrdě vypálil Malec, Vondráček dorážel jen do boční sítě. Z další akce trefil tentýž hráč tyč. Dusíka ohrozil i König. Tváří v tvář vychytal brankář domácích Jakuba Svobodu, který mířil mezi betony.

Novotný po příhře Erata přestřelil. Do šance se tlačil Kadela. Po pomoci hlavního rozhodčího, kterého trefil puk, se dostal do tutovky Jakub Svoboda, když stál sám před Dusíkem, pokusil se ho objet, ale nedokázal zvednout kotouč a ležícího brankáře trefil. Poté byl vyloučen Koreis. Erat kombinoval s Dolníčkem a Novotným. Faltera ohrozil ještě rychlonohý Čuřík. Po time-outu Komety střílel Wasserbauer a protože poslední tlak hostů skončil na Dusíkovi, bylo jasné, že Bílé hvězdy dnes zvítězí. Rána Kempného do břevna v poslední vteřině už nemohla nic změnit.

Po utkání následovaly samostatné nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl Kusko, který s notnou dávkou štěstí prostřelil Dusíka mezi betony.

Radek Novák po utkání Třebíč - Kometa 2:1

Vladimír Kýhos po utkání Třebíč - Kometa 2:1

Lukáš Dusík po utkání Třebíč - Kometa 2:1

Radek Novák – SK Horácká Slavia Třebíč: My toto utkání i výsledek bereme stále jako přípravu. Samozřejmě jsme rádi, že hrajeme proti kvalitním týmům. Co se týče samotného utkání, kluci ten zápas odehráli ve slušném tempu a od druhé třetiny se nám ve hře objevily i věci z tréninku, na kterých dál budeme pracovat. Jsme rádi, že jsme se prosadili i střelecky. Věříme, že diváci, kteří dnes přišli v takovém hojném počtu, měli z toho, co viděli dobrý pocit a snad to pro ně bylo i dopboru pozvánkou na páteční utkání s Francií.

Vladimír Kýhos – HC Kometa Brno: Já si myslím, na to že jsme tři dny v plném tréninku, tak že měl dnešní zápas slušné tempo. Je to začátek sezóny, stále je hra taková syrová. Bylo tam trošku vidět to, že Třebíč už je tři týdny na ledě, což si myslím, že byl takový viditelný rozdíl. Myslím si, že jsme měli více ze hry, ale zaspali jsme začátek druhé třetiny. Dostali jsme dva poměrně laciné góly a ty šance, které jsme si vypracovali, jsme nedokázali proměnit. Dali jsme dnes příležitost hlavně mladým hráčům a těm novým, kteří přišli.