TRE - MOS 2:3 pp - Třebíčští vybojovali bod, v prodloužení na soupeře nestačili

T ř e b í č - V desátém kole přijel na stadion Třebíče Most. Domácí sice byli favorizovaným týmem, dvakrát v zápase vedli, přesto však vydolovali pouze bod. Utkání dospělo po šedesáti minutách do prodloužení, ve kterém byl Most šťastnějším. Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho a udeřili.

10.kolo, sobota 1.10.2016
2:3p1:0, 1:1, 0:1 - 0:1
MOS MOS
Branky a nahrávky: 19. Bartejs (Milfait, Zdráhal), 37. Niko (Bartejs, T. Havránek) – 32. Slavíček (Divíšek, Cvrk), 41. Šesták (Alinč, Rod), 62. Slavíček (Divíšek, Strejček). Rozhodčí: Škrobák – Zídek, Polák. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1240. Střely na branku: 47:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Lojek, Zdráhal, Niko, Bartejs, Schejbal, Čejka, Přibyl – Kristl, Dolníček, Erat – Psota, T. Havránek, Huňa – Dymáček, Milfait, Kusko – Paták, Juráň, Jan Wasserbauer.
HC Most: Pinc – J. Novák, Rulík, Šesták, Hora, Strejček, Charousek, Cvrk – Smolka, Alinč, Kubinčák – Slavíček, Divíšek, Rod – M. Havelka, M. Hanzl, J. Doležal – Řehoř, J. Šimeček, Stříbrný.

Na první utkání měsíce října zavítal do malebného města Třebíče vzdálený Most.Tento celek si v minulé sezóně na poslední chvíli zachránil příslušnost ve WSM lize. Shodou okolností díky výhře nad Třebíčí. Ta ovšem v již zmíněném zápase zkoušela mladíky. Do nadcházejícího sobotního utkání už však Třebíč nastoupila v plné polní. Dal se tedy očekávat lítý boj mezi oběma soupeři. Nehledě na to, že mosteckým se sezóna stále nevyvíjí podle představ a nějaké body do tabulky by určitě přijali s otevřenou náručí.

První šanci v zápase si vypracovali domácí hokejisté. Dolníček poslal střílenou přihrávku na Erata, který sklepl kotouč těsně před brankářem Pincem. Ten byl však pozorný a kotouč vytěsnil mimo branku. Šance se vytvořila také na straně druhé. Most vyrazil do přečíslení dvou proti jednomu. Brankář Jekel se ovšem včas přesunul a hřbetem lapačky kotouč vyrazil. Wasserbauer ukázal své rychlé ruce při průniku do útočného pásma. Prokličkoval se až před Pince, a však v poslední chvíli mu puk sjel z hole a jeho akce tak brankou neskončila. Další nebezpečná rána z hokejek Bílých hvězd orazítkovala brankovou konstrukci. Most si vytvořil také další přečíslení. Jeden z hráčů Mostu se ho ale rozhodl řešit střelou místo přihrávky. Kotouč nakonec trefil brankáře Jekela do masky. O chvíli později se otevřelo další okénko v třebíčské obraně. Rána Mostu však šla do tvrzeného skla za Jekelovou brankou. Oba týmy hráli hodně dopředu a na obranu vůbec nedbaly. Po rychlém a svižném začátku přišla pasáž nepřesností, kdy se oba týmy na ledě takříkajíc hledaly. Hosté si v deváté minutě vybojovali přesilovku. Její podstatnou část však strávili mimo útočné pásmo. Obrana Mostu si v úvodní periodě vybrala slabší chvilku. Jeden z hráčů Třebíče totiž ujížděl sám na Pince, ale v rozhodujícím okamžiku upadl. Podle rozhodčích bez cizího zavinění. Tenhle okamžik domácí nabudil k ještě lepšímu výkonu. Bílé Hvězdy vyrazily do útočného pásma a svíraly svého soupeře. V závěru třetiny si domácí zahráli přesilovou hru. V početní převaze si výbornou šanci vytvořil Erat. Jeho střelu z mezikruží však Pinc vyrazil nad branku. Z následné akce už se Třebíč radovala. Jan Milfait přihrál Tomášovi Bartejsovi na modrou čáru. Ten si chvíli chystal ránu a poté propálil vše co mu stálo v cestě včetně brankáře Pince. Mostecký brankář tak poprvé v zápase lovil kotouč ze sítě.

Hosté hned na začátku druhé třetiny poslali kotouč na zakázané uvolnění. Třebíč pokračovala ve vysokém tempu hry i nadále. Už, už to vypadalo, že bude vyrovnáno. Kotouče ležícího před bezmocným brankářem Jekelem si však nejdříve všiml domácí obránce, který ho okamžitě vyhodil z pásma a zachránil tak domácí od inkasování. Most si vybojoval početní výhodu a vedl si v ní bravurně. Brankář domácích ale třikrát vytáhl fantastický zákrok lapačkou a držel svůj tým nad vodou. A čarování domácího muže v masce pokračovalo i nadále. Hráči Mostu jen nevěřícně kroutili hlavami nad jeho zákroky. Nutno podotknout, že by se za ně nemusel stydět ani brankář NHL. Domácí svého soupeře dostali pod tlak. Do největší šance se dostal Dolníček. Jeho rána skončila jen ve výstroji Pince. V deváté minutě už se Most ze srovnání radoval. Tomáš Divíšek poslal pas na Slavíčka, který propasíroval kotouč do třebíčské sítě. Hosté mohli otočit vývoj utkání v přesilové hře. Brankář Jekel ale působil velmi jistým dojmem a nedovolil hostům skórovat. Domácí se s vervou hnali dopředu a ke druhé brance neměli daleko. Třebíčskému hráči však před brankou na poslední chvíli puk vypíchl Pinc. Domácí si vzali vedení zpět v přesilovce. Bartejs přihrál na modrou Jánu Nikovi a ten poslal kotouč do mostecké branky. Pinc na střelu Nika vůbec nezareagoval. S hosty mohlo být ještě hůře. Huňa projel do útočného pásma a předal puk do klubka hráčů před Pincem. Žádná rána však neskončila za Pincovými zády. Těsně před koncem si šanci připravili i hosté. Jekel byl ale opět na svém místě.

Po úvodní minutě třetí části se zápas znovu srovnal. Jan Alinč přihrál Šestákovi, a ten od modré tvrdě vypálil. Kotouč proletěl těsně nad betonem brankáře Jekela a skončil v síti. Most se po vyrovnání zvedl a snažil se strhnout stav utkání na svou stranu. Mostečtí tvrdě pálili z mezikruží, ale na brankáře Jekela si nepřišli. Poté se Třebíč na chvíli vrátila do tempa zápasu a prověřila brankáře Pince. Zbytek třetiny už jasně patřil hostům, kteří zasypali Jekela mnoha střelami. Ten však ukazoval, že dnes chytá ve výborné pohodě. Ani jeden z celků už do konce třetí třetiny branku nevstřelil a následovalo tak pětiminutové prodloužení.

V tom se Mostu podařilo otočit celý zápas. Tomáš Divíšek našel úplně volného Slavíčka a ten svým druhým gólem v zápase pomohl hostům k bonusovému bodu. Domácí tak doma znovu padli po prodloužení.

Tiskovka po utkání Třebíč - Most 2:3pp

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: První třetinu si myslím, že jsme byli horší. Tam nás soupeř předčil. Museli jsme si o tom v šatně promluvit, abychom zlepšili pohyb. Přesilovky nám dnes vyšly, ale my se trápíme při hře pět na pět, hlavně v koncovce. Nevím, jestli je to nezkušeností kluků, a nebo jestli u koncovek moc divočíme. Zápas byl vyrovnaný a remíza je zasloužená. V tom prodloužení jsme jako minule zbytečně propadli. Naší chybou jsme prohráli. Klukům říkáme, co mají s puky dělat. Oni to neplní a asi budeme muset sáhnout ke změnám, protože přemlouvat někoho k tomu, aby něco dělal, a on to nedělá, tak takoví hráči prostě nemohou hrát.

Zdeněk Zíma - HC Most: My už čtvrtý zápas pozorujeme zlepšení výkonnosti. Už od zápasu s Kladnem. Tam jsme prohráli, ale už tam byl vidět dobrý obranný systém. Bohužel, my hrajeme vždy deset minut, pak uděláme dvě školácké chyby. Když se vrátím k dnešnímu zápasu, tak si myslím, že byl vyrovnaný a že byl vidět kvalitní hokej se šťastným koncem pro nás.