TRE - PRO 1:3 - Třebíčští zaspali úvod zápasu, dvougólové manko už nedohnali

T ř e b í č - Zápas s Prostějovem příliš hokejové krásy nenabídl. Domácí hráči nazachytili úvod utkání, když nejprve rychle inkasovali v oslabení a následně po individuální chybě při nedůrazném vyvážení kotouče z vlastního obranného pásma. Ještě do konce první periody stihl snížit Michal Vodný. Hosté pak vsadili na velkou bojovnost, a to jim stačilo na vítězství, které pojistili v závěru zápasu při tlaku domácích třetí brankou. Třebíčští zajíždí v pondělí do Kadaně a ve středu se doma střetnou s Frýdkem-Místkem.

10.kolo, sobota 7.10.2017
1:31:2, 0:0, 0:1
PRO PRO
Branky a nahrávky: 17. Vodný (Spurný, Diviš) – 2. Divíšek (M. Drtina, Rudovský), 7. Rudovský (Divíšek, Kolář), 57. Starý. Rozhodčí: Doležal, Kašík – Reich, Maštalíř. Vyloučení: 3:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 1432. Střely na branku: 26:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – L. Vágner, Kaláb, Půža, Hort, Nedbal, Spurný – Erat, Dolníček, Horký – Jan Wasserbauer, Diviš, Vodný – Kusko, R. Zohorna, T. Havránek – Kratochvíl, Tadeáš Král, Paták.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – M. Drtina, D. Kolář, Horyna, A. Holík, Žovinec, Mikliš – L. Luňák, Venkrbec, Nouza – Starý, Divíšek, Rudovský – Dvořáček, Fiala, Zabloudil – Švec, Voženílek, Švarc

Wasserbauer nechtěně zasáhl na začátku první třetiny svého soupeře hokejkou do obličeje a hosté si zahráli první přesilovku. Navíc se v obličeji prostějovského hráče objevila krev a rozhodčí Wasserbauera vyloučili na 2+2 minuty. Hosté nabídnutou přesilovku bleskově využili. Drtina našel Jana Starého, který prostřelil Dostála. Druhou část přesilovky už Jestřábi využít nedokázali. Jakmile byla Třebíč kompletní, pokoušela se o vyrovnání. Místo toho ovšem udeřili opět hosté. Divíšek přihrál Janu Rudovskému, který okamžitě poslal kotouč do třebíčské sítě. Nebezpečnou přihrávku hostů srazil k mantinelu Richard Diviš. Kalábova rána bez přípravy mířila mimo tři tyče. Žovincova střela orazítkovala horní tyč Dostálovy branky. Holík vyhodil kotouč až do hlediště a přesilovou hru si zahráli také domácí. Prostějov však houževnatě bránil a nedovolil Třebíči usadit se v pásmu. Hokejisté s bílou hvězdou na hrudi svou první přesilovku v branku nepřetavili. Horáckou Slavii to však mrzet nemuselo. Lukáš Spurný našel připraveného Michala Vodného, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Wasserbauer se elegantně prokličkoval až do útočného pásma, ale k zakončení se nedostal. V závěru třetiny ještě domácí nahodili kotouč před Neužila, ale ten si puk našel a přikryl ho lapačkou.

Ve druhé třetině Divíšek svou tvrdou střelou poslal k zemi Lukáše Vágnera. Vágner se z ledu těžce zvedal, ale nakonec za bouřlivého potlesku publika odjel na střídačku. Eratovu ránu vykopl Neužil levým betonem. Roman Erat pláchl prostějovské obraně a ujížděl sám na Neužila. Se svou střelou nad vyrážečku však neuspěl. Domácí se hnali za vyrovnáním a prostějovský brankář měl plné ruce práce. Půžovu střelu od modré čáry našel Neužil ve své lapačce. Wasserbauer obětavě padl do prostějovské střely. Na střídačku pak tomuto hrdinovi pomohli spoluhráči. Hosté se snažili navýšit své vedení. V cestě jim však stál fantastický Dostál. Kusko poslal parádní přihrávku Richardu Divišovi, který však se svou střelou neuspěl. Zohornova dělovka minula prostějovskou bránu. V závěru druhé periody zamířil na trestnou lavici Rudovský. Domácí však prostějovskou bránu dobývali bezúspěšně.

Ve třetí třetině se jako první do šance dostali hosté. Holíkova rána však byla přizvednuta do ochranné sítě. Miklíkovu střelu od modré čáry si Dostál našel. Prostějov vstoupil do třetí části základní hrací doby aktivně. Skvělý Dostál však všechny prostějovské střely zastavil. Aktivistu hostů ukončil faul Josefa Horyny, který tak sebral svému týmu vítr z plachet. Třebíč byla v útočném pásmu k nezastavení a hostující brankář se při svých zákrocích pořádně zapotil. Třebíč si sice vytvořila mohutný tlak, ale kotouč do branky nedostala. Vodný přenechal puk Divišovi, který však minul bránu. Hosté se následně provinili proti pravidlům a Třebíč měla k dispozici další přesilovku. Obrana Prostějova ovšem pracovala výborně a domácí branku nevstřelili. Do samostatného úniku se dostal Jan Starý, který svým druhým gólem pečetil výhru hostů. Jestřábi si tak sebou odvezli plný počet bodů.

Tisková konference po utkání TRE - PRO 1:3

Martin Sobotka - SK Horácká Slávia Třebíč: Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně a hrát dobrý hokej. Hned na začátku první třetiny jsme faulovali soupeře a přišlo čtyřminutové vyloučení. Z první střely jsme inkasovali. Následně jsme udělali individuální chybu, kterou soupeř potrestal brankou. Zatím nemáme takovou sílu, abychom mohli takto špatně rozehrané zápasy otáčet. Musíme hrát koncentrovaně od prvních minut. Zápas jsme si prohráli na začátku první třetiny. V kabině jsme hráčům promluvili do duše a hra se o trošku zlepšila. Chystali jsme se na hru bez brankáře, ale přišla další chyba, kvůli které nám padl do sítě další puk. Prostějov tady předvedl parádní výkon a nezbývá nic jiného, než soupeři pogratulovat k výhře. Chceme hrát aktivní hokej. Mrzí mě, že odehrajeme parádní zápas v Českých Budějovicích a v dalším zápase hráči zapomenou na své úlohy a neplní je. Tohle je náš hlavní kámen úrazu.

Jiří Vykoukal - LHK Jestřábi Prostějov: Dnešní utkání se mně hodnotí velmi dobře. Dodržovali jsme taktické pokyny. Jsme spokojení, jelikož si odvážíme tři body. Třebíč je hokejové město a divákům se zápas musel líbit, i když dnes domácí nevyhráli.