TRE - SPA 2:1 - Famózní Fiala přispěl k vítězství nad Spartou

T ř e b í č - Do Třebíče v rámci Tipsport Cupu zavítala Sparta Praha. Hosté sice nepřicestovali v nejsilnější možné sestavě, ovšem vítězství tohoto extraligového týmu se všeobecně předpokládalo. Proti však byli hráči domácí Horácké Slavie, kteří po bojovném výkonu podpořeném vynikajícím Radkem Fialou slaví další vítězství nad silným soupeřem, tentokráte v poměru 2:1.

TsC, úterý 24.8.2010
2:10:0, 2:1, 0:0
SPA SPA
Branky a nahrávky: 26. Dočekal (Vondráček, Bulička), 34. Kadela E. (Zahradník) - 23. Vlček (Luňák). Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1750. Střely na branku: 18:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Fiala - Hrbáček, Šenkeřík, Pohl, Kadela R., Bulička, Sláma, Sedláček, Musil - Laš, Dolníček, Kocák - Čech, Zahradník, Kadela E. - Okál, Dočekal, Vondráček - Ostřížek, Bíza, Bartoš.
HC Sparta Praha: Novotný F. - Veselý, Žovinec, Husák, Malý, Sobotka, Vošmik - Pacovský, Karpov, Kafka - Koreis, Hromas, Bartánus - Tůma, Luňák, Vlček - Novotný J., Krätzer, Pavel.

Horácká Slavia na ledě přivítala pražskou Spartu, která si od úvodních minut snažila vytvářet tlak na domácí branku. Aktivita hostům přinesla ovoce v podobě první přesilové hry. Vyloučena byla staronová posila Ostřížek. Hráči v rudém sice uzamkli Horáky v obranné třetině, ovšem ke vstřelení úvodní branky to nevedlo. Na obrannou hru včele s brankářem Fialou hosté nevyzráli. V 11. minutě měli šanci také domácí hráči, ovšem s nadějně vyhlížejícím přečíslením dva na jednoho si brankář Novotný poradil. Když Sparťané ve 13. minutě také přečkali první početní nevýhodu bez úhony, dokázali v 15. minutě nebezpečně zahrozit. Konkrétně se osamocený na domácího brankáře řítil Luňák. Domácí brankář byl znovu úspěšnější a skóre se tak nepohnulo. Změnu skóre nepřineslo ani vyloučení Dolníčka dvě minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky.

Ačkoliv hráči domácích začali prostřední třetinu aktivněji, byli tím prvním, kteří museli lovit kotouč ze své sítě. Po školácké hrubce při rozehrávce se na modré čáře kotouče zmocnil Luňák, a ten nahrál úplně volnému Ladislavu Vlčkovi. Fiala v rozkleku dělal co mohl, kotouč mu však prošel do branky mezi nohama. Sparťané se ujali vedení. Třebíči netrvalo dlouho a dokázala opět srovnat krok a zasloužila se o to dvojice nadějných odchovanců. Martin Dočekal po přihrávce Vondráčka zakončil střelou do odkryté klece. Na ledě se rázem přiostřilo několik strkanic hlavní sudí ocenil dvěma minutami na každé straně. K vidění byla tedy také hra ve čtyřech. Asi nejpohlednější akce večera byla k vidění ve 34. minutě a k radosti bezmála dvoutisícovce diváků to byla akce Horácké Slavie. Zahradník naservíroval přihrávku k pravé tyčce Eduardu Kadelovi, kterému nečinilo velký problém brankáře Sparty překonat. V závěru 2. třetiny hosté tlačili a snažili se do přestávky ještě srovnat skóre. Brankář Fiala byl ovšem rezolutně proti.

Do třetí části pro změnu vstoupili lépe hráči Sparty. Rychle s kotoučem přecházeli do útočného pásma a snažili se srovnat. Třebíč ale těmto útočním akcím extraligového celku srdnatě odolával. Časté strkanice a důrazná hra před brankou. Tyto věci byly nejčastěji viděny před domácí klecí, kde Fiala chvílemi doslova kouzlil a hráče hostů již přiváděl téměř k zoufalství. V závěru třetiny domácí nepřesnou rozehrávkou nabídli Spartě vhazování v útočném pásmu. Sparta si vzala oddechový čas, minutu a dvacet dva vteřin před koncem zápasu. Opět se ukázalo, že Horáci mají v brance obrovskou jistotu, Radek Fiala pokryl všechny pokusy v závěrečných vteřinách. Třebíč tak mohla slavit druhé vítězství v Tipsport Cupu. V bojovném utkání přehrála Spartu Praha 2:1 a zaslouženě si do tabulky připsala body za vítězství.

David Volek po zápase TRE - SPA 2:1

Jakub Koreis po zápase TRE - SPA 2:1

Roman Mejzlík po zápase TRE - SPA 2:1

Radek Fiala po zápase TRE - SPA 2:1

Roman Mejzlík - SK Horácká Slavia Třebíč: V první třetině hra nebyla špatná. Ve druhé třetině, po vyrovnávací brance, se hráči zblánili a chtěli ukázat, že umějí hrát dopředu. Bylo tam několik brejků soupeře, naštěstí je nevyužili. Dnes nám velice dobře zachytal brankář, mužstvo pracovalo slušně. I když tam byly chyby, na které se podíváme. Přišlo hodně lidí a povzbuzovali nás, za což jim děkujeme. David Dolníček dostal v první třetině úder do hlavy a necítil se dobře, proto do dalšího dění raději nezasáhl.

David Volek - HC Sparta Praha: Do začátku utkání jsme vztoupili velice dobře. Byli jsme agresivní a měli jsme lepší pohyb. Druhou třetinu jsme začali s menším nasazením a z toho vyplynuly dvě branky, které jsme dostali. Šance ke vstřelení branky jsme měli, ale chybělo nám sebevědomí a větší klid v zakončení. Máme široký kádr a snažíme se tak všechny utkání rovnoměrně rozdělit mezi všechny hráče.