TRE - SUM 3:4 - Omlazená Třebíč s Draky těsně prohrála, v závěru mocně dotahovala

T ř e b í č - V prvním kole skupiny play-out přivítala Horácká Slavia Šumperk, který bojuje o udržení v soutěži. Třebíčští už v páté minutě prohrávali, na průběžných 1:1 vyrovnal svou první brankou v sezóně Charles Baldwin. Šumperští odskočili až na 1:4, poslední slovo však měli v samotném závěru zápasu domácí, když brankami Nika a Juráně, jenž skóroval při power-play, snížili na rozdíl jediné branky.

, sobota 20.2.2016
3:41:1, 0:2, 2:1
SUM SUM
Branky a nahrávky: 16. Baldwin (Šaur, Matov), 58. Niko, 60. Juráň – 5. Káňa (Milfait, Sedlák), 31. Drtil (Plášek, Staněk), 36. Káňa (Sedlák, Fořt), 49. Haas (Šimun, Holík). Rozhodčí: Škrobák – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 740. Střely na branku: 26:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda D. – Čejka, Podlipnik, Niko, Bartoň, Schejbal, Wasserbauer Jiří, Hort – Čech, Polodna, Kristl – Kusko, Juráň, Přibyl – Wasserbauer Jan, Petelin, Všetečka – Šaur, Matov, Baldwin.
Draci Šumperk: Svoboda M. – Gewiese, Sedlák, Prokop, Holík, Bail, Drtil, Horyna – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Šimun, Brunec – Staněk, Plášek, Hlinka – Ostřanský, Miškovský, Panna.

Třebíčští vešli do tohoto utkání s vědomím, že mají prakticky jistou záchranu. A podle toho se také utkání vyvíjelo. Hned na začátku úvodní dvacetiminutovky totiž hráči Šumperku zamknuli třebíčské v obraném pásmu. Šumperk na začátku třetiny opravdu dominoval. Tato dominance nakonec vyústila ve faul třebíčského Matice Podlipnika, který se provinil hákováním. Hned na začátku přesilové hry si Draci vybojovali slušnou šanci, ale brankář Dominik Svoboda zachoval chladnou hlavu a šumperskou střelu z mezikruží vytěsnil mimo tři tyče. Z následné akce už se ale Šumperk radoval. Šumperští obránci vyslali tvrdou ránu, která byla před brankářem Svobodou tečována a skončila na tyči. Černý nesmysl se znenadání objevil za zády dezorientovaného Svobody, kde ho nejdříve našel Jan Káňa, který ho poslal do třebíčské sítě. Třebíčští se osmělili až z další akce. Jeden z obránců Třebíče nahodil kotouč do útočného pásma. Puk se odrazil příhodně pro dorážejícího Všetečku, který však trefil jen šumperského muže v masce. Šumperk se snažil zdvojnásobit vedení z protiakce, ale Dominik Svoboda byl pozorný a vytěsnil střelu mimo branku. Třebíči se podařilo srovnat až v šestnácté minutě, kdy Charles Baldwin dostal přesný pas na svou hůl, zjevil se sám před brankářem a poslal kotouč do svatyně Šumperku. Do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu. Draci sice byli na začátku třetiny aktivnější, ale Dominik Svoboda svými přesnými zákroky držel svůj tým. Šumperk pak na konci první dvacetiminutovky doplatil na otevřené okénko v obraně.

Hned na začátku druhé třetiny se Draci dopustili nedovoleného zákroku, za který byli oceněni dvěma minutami. Třebíči se tak naskytla skvělá příležitost k otočení zápasu. Žádný zvrat se ale nekonal. Naopak, Třebíč přišla o Jana Waserbauera, který se při jednom ze soubojů zranil. Bílé hvězdy si pak připravily velice nebezpečnou šanci. Přibyl tvrdě vypálil a brankář Šumperka jen korigoval let kotouče. Ten nakonec skončil na horní síťce branky. Třebíč se poté na chvíli usadila v útočném pásmu Draků. Šumperský brankář Svoboda však společně se svými obránci situaci zvládl. Kolem mantinelu pak spěchal do útočného pásma Třebíče Miškovský, který však svou střelu poslal mimo klec Svobody. Po této akci uprchl obraně Šumperka Richard Kristl. Na brankáře Svobodu si však střelou mezi betony nepřišel. Po těchto krušných okamžicích přišel nedovolený zákrok ze strany Třebíče. Dvouminutová přesilovka Draků, ale ovoce nepřinesla. Všechny pokusy Draků totiž skončily ve výstroji skvělého Dominika Svobody. Po přesilové hře Šumperka už se však kotouč v síti Třebíče vrtěl. Tomáš Drtil dostal přihrávku na modrou čáru od Pláška a okamžitě ji poslal na branku. Puk plachtil vzduchem a nakonec zaplul za brankáře. Po druhé vstřelené brance Šumperk překypoval aktivitou a tlačil se čím dál tím více do branky Třebíče. Výraznou šanci si vytvořil Káňa. Jeho střelu z mezikruží ovšem ramenem likvidoval Svoboda. Šumperk v tlaku neustával a vynutil si další vyloučení. Tuto přesilovku už se Drakům podařilo využít. Rána Sedláka z mezikruží se odrazila od betonu Svobody přímo k Janu Káňovi, který zaznamenal svoji druhou trefu v zápase. Třebíč mohla vstřelit kontaktní branku při vyloučení Ondřeje Panny, ale Draci v čele se Svobodou svou klec uhájili. Ve druhé třetině Draci vstřelili dvě branky a ani jednu neinkasovali. Do poslední části hrací doby šel tedy Šumperk o něco šťastnější.

Na začátku třetí části se nic zajímavého nedělo. Věci se začaly dít až o pár minut později. Ve 49 minutě Draci navýšili své vedení už o tři branky. Vše vyplynulo z akce, kdy se Marek Haas společně s Eduardem Šimunem, vydali do protiakce dva na dva. Haas přihrávkou vybídl ke skórování Šimůnka, který si najel až do brankoviště roztáhl si Svobodu, ale na poslední chvíli nedokázal poslat kotouč mezi betony brankáře. To se povedlo až přihrávajícímu Haasovi, jenž byl u dorážky nejdřív. Ležící Svoboda neměl proti dorážce Haase ani tu nejmenší šanci. Třebíč se snažila odpovědět. Domácím se však nepříznivý stav dlouho nedařilo změnit, bránila jim v tom konstrukce branky. V další akci pak Petr Polodna ztroskotal na vyrážečce brankáře Šumperku. Tři minuty před koncem základní hrací doby korigoval stav Ján Niko. Niko svou střelu poslal přesně k bližší tyči a snížil tak na 2:4 z pohledu Hvězd. Tato střela brankáře Šumperka opravdu velice zaskočila. Na dostřel se Slávisté dostali po špatném vyhození Šumperka, které skončilo na holi Marcela Juráně. Ten pak svou střelu poslal za překvapeného Svobodu. Více už toho ale Slávisté nestihli a doma tak se Šumperkem utrpěli porážku 3:4. Šumperk v tomto utkání ukázal, že se z WSM ligou rozhodně nechce rozloučit. Vše ale záleží na tom, jak se boje play out budou vyvíjet dále.

Tiskovka po utkání Třebíč - Šumperk 3:4

Radek Novák – SK Horácká Slavia Třebíč: Chceme dát prostor mladým hráčům, aby si vyzkoušeli zápasy WSM Ligy. Vnímám to tak, že dnes se toho zhostili velmi dobře, ale čekají nás ještě další utkání a budeme je sledovat dál. Tímto bych chtěl pozvat třebíčské diváky i na další zápas, i v nich mohou vidět tyto naše mladé odchovance a je možné, že šanci dostanou i další mladí hráči. Dnes rozhodly góly, které jsme dostali v oslabeních. Při hře pět na pět nás soupeř nepřetlačil, jedna branka padla těsně po skončení přesilovky. To, že přijde méně diváků, se dalo očekávat, protože po několika letech nehrajeme v Třebíči play-off. Na druhou stranu chci zdůraznit, že tým získal hodně bodů v poměru k tomu, jakým způsobem jsme tým celosezónně skládali.

Milan Mazanec – Salith Šumperk: Utkání jsme v jeho průběhu měli absolutně pod kontrolou a nakonec nám v poslední vteřině skáče vyrovnávací puk v brankovišti. Z toho jsem trošku nešťastný, hráči za to dostali svůj díl. V poslední třetině jsme už šetřili první pětku, aby nedošlo ke zbytečným zraněním. Dostali jsme gól z rohu po nepozornosti brankáře, který ale jinak odvedl velice solidní výkon, a pak minela jednoho z nejzkušenějších hráčů, udělal ze zápasu takovéto drama. Musíme bojovat o každý bod, zatím není nic vyřešeno. Zatím jsme jen dobře vykročili do play-out a strašně důležitý bude středeční zápas proti Mostu u nás doma. To bude asi jeden z rozhodujících zápasů.