TRE - UNL 3:1 - Třebíč doma zabrala a v těžkém utkání porazila Ústí

T ř e b í č - Bylo to opravdu dlouhé čekaní na výhru před domácím publikem, ale dnes se Třebíčští dočkali. V těžkém utkání proti Slovanu byl stav dlouho nerozhodný, až Václav Čejka poslal Třebíč ve druhé třetině střelou mezi betony Soukupa do vedení. Ústí však zásluhou Daleckého dokázalo velmi rychle srovnat. Ale Bílé hvězdy nesložily zbraně a odměnou jim byl Wasserbauerův gól, kterým se opět dostaly do vedení. To dokázal ve třetí třetině navýšit ještě Milan Přibyl. Horáci se pak soustředili na udržení vedení až do konce a dnes po vybojovaném utkání mohou slavit výhru.

39.kolo, sobota 9.1.2016
3:10:0, 2:1, 1:0
UNL UNL
Branky a nahrávky: 24. Čejka (Erat, Zohorna), 29. Wasserbauer (Bartoň, Psota), 46. Přibyl – 27. Dalecký (Kuchler, Brož). Rozhodčí: Kubičík – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1120. Střely na branku: 43:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Podlipnik, Malena, Bartoň, Čejka, Schejbal, Šaur – Zohorna, Dolníček, Erat – Švec, Raška, Kusko – Přibyl, Psota, Wasserbauer.
HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Sobotka, Brož, Smetana, Skočovský, Holomek, Bernad – Kloz, Roubík, Tůma – Merta, Melka, Tenkrát – Kuchler, Rys, Dalecký – Gengel, Křivohlávek.

Horácká Slavia neprožívá zrovna vydařené období. Obzvláště na domácím ledě se Bílým hvězdám nedaří sbírat body a po odebrání bodů kvůli neoprávněnému startu se čekalo, že Třebíč doma konečně na plno zaboduje.

Nutno říci, že úvodní třetina přinesla, ačkoliv bez branek, vcelku pohlednou pasáž hry, ve které se hrálo od jedné branky ke druhé, s tím že oba brankáři se zahřáli několika zásahy, přičemž domácí kotel vyjádřil hlasitý nesouhlas s momentálním vedením mužstva na střídačce a rozpustil kotel. Událost, která se u výborných fanoušků Třebíče vidí jen málo kdy.

Ačkoliv se do konce zápasu již nefandilo, Třebíč předvedla velice pohledný výkon, naprosto nesrovnatelný s výkonem z posledního domácího zápasu proti Havířovu!

Odměnou byla branka ve 24. minutě z hole Václava Čejky, který se napřáhl po nahrávce Erata a kromě brankáře propálil i síť v bráně.

Netrvalo ale dlouho a Ústí vyrovnalo. Ve 27. minutě trochu lacině propustil kotouč za svá záda Vejmelka po střele Jana Daleckého.

Domácí ale i navzdory bojkotu proti trenérům, které se projevilo nefanděním, makala a vysloužila si další branku, Ve 29. minutě se trefil Jan Wasserbauer, který se nejrychleji zorientoval v nepřehledné skrumáží před hostujícím brankářem a dorazil kotouč do odkryté klece.

Třebíč najednou jakoby zapomněla na špatné dny a začala přebírat iniciativu. Ústecký brankář se rozhodně nenudil.

Ve 46. minutě zhodnotil hru Horácké Slavie střelou z pravé strany třebíčský odchovanec Milan Přibyl, který dal domácím barvám jistotu tří bodů. Třebíč tak po delší době potěšila domácí fanoušky a na domácím ledě zvítězila.

Tiskovka po utkání Třebíč - Ústí 3:1

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: Pro nás složité utkání, za kterým jsme museli jít neskutečnou bojovností. Kluci to oddřeli a pravdou je, že od druhé třetiny jsme měli tlak, bohužel jsme nedokázali vícekrát skórovat. Je nutné si uvědomit kvalitu soupeře, výborně dnes zachytal Vejmelka, i přesto, že neměl moc zásahů. Poděkování patří všem, i těm, kteří nehráli, protože střídačka žila a dnešní zápas jsme vyhráli zaslouženě.

Tomáš Mareš - HC Slovan Ústí nad Labem: My jsme vyhráli čtyři zápasy v řadě, makali jsme, padali do střel, ale dnes jsme si mysleli, že se domácí porazí sami. Od druhé třetiny nás domácí přehrávali, hlavně bojovností. My jsme vystřelili čtyřikrát na bránu. Rozhodla druhá třetina. My jsme si dali za cíl být do osmého místa, musíme sbírat bod po bodu a takovým výkonem bychom se na ty příčky nedostali.