VSE – TRE 3:3 – V generálce na ligu Bílé hvězdy uspěly ve Vsetíně, vyhrály i v nájezdech

T ř e b í č - Úvodní branka posledního přípravného utkání Horácké Slavie patřila Eratovi, který zužitkoval samostatný únik. Domácí dvěma brankami otočili skóre, na 2:2 ovšem ještě do přestávky vyrovnal Půža. Vsetínští se prosadili potřetí v čase 20:16, hosté z Třebíče odpověděli v čase 39:51 Králem. Třetí třetina branku nepřinesla. V pozápasové dovednostní soutěži - samostatných nájezdech byli šikovnější Třebíčští, kteří uspěli třikrát, domácí pouze dvakrát. Vítězný nájezd proměnil Tomáš Havránek.

, čtvrtek 31.8.2017
VSE VSE
3:32:2, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 11. Šilhavý (Kajaba), 15. Slováček (Podešva), 21. Březina (Markovič, Pokorný) – 4. Erat (Vágner, Kaláb), 19. Půža (Erat, Malec), 40. Král (Půža, Paták). Rozhodčí: -. Vyloučení: 5:7, navíc Ostrčil (VSE) a Vágner (TRE) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1590. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.
VHK Vsetín: Horčička – Frolo, Holomek, Hryciow, Teper, Janáček, Dundáček, Ostrčil – Pokorný, Vítek, Podešva, Šilhavý, Karafiát, Markovič, Hořanský, Vrána, Vávra, Kajaba, Slováček, Finsterle, Březina.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Spurný, Půža, Kaláb, Mikyska, Vágner, Hort, Sedláček – Malec, Paták, Erat, Dolníček, Gajarský, Mlynář, Kusko, Král, Vodný, Wasserbauer, Havránek, Kristl, R. Zohorna.

Pomalý a opatrný úvod zápasu mezi Vsetínem a Třebíči přinesl gólovou střelu pro hostující celek. Roman Erat překonal gólmana Valachů trefou k tyčce. Třebíči se tak na chvíli podařilo převzít kontrolu nad utkáním, ta ale netrvala dlouho. Vsetínští se hnali za vyrovnáním, když svého soupeře dokázali sevřít před brankou Jekela. Hosté mohli skórovat v nabídnuté přesilové hře, to se jim však nepovedlo. V plném počtu se hrálo pouze minutu, pak se na ledě strhla potyčka mezi Ostrčilem a Vágnerem. Valaši se ocitli v pěti proti čtyřem a v téhle situaci si nejlépe poradil Vojtěch Šilhavý, když v mezikruží našel odražený kotouč a poslal jej bekhendem za bezmocného gólmana hostí.

Celky si vyzkoušely také hru ve čtyřech na obou stranách, když byl vyloučen Holomek a Gajarský. Nejen přesnou střelou, ale také útočnou aktivitou se prezentoval Ondřej Slováček, který poslal Vsetín v 15. minutě do vedení. Slováček si dokázal najít místo v třebíčské obraně, obejít všechny bránící hráče, kteří jej jen marně dobruslovali, a přesně zavěsit. Valaši se drželi na kotouči a byli lepším týmem, to však Třebíč nezastavilo a minutu a půl před koncem první třetiny bylo opět vyrovnáno, když Václav Půža se štěstím dostal puk za záda Horčičky.

Valaši se po prvním buly druhé třetiny rychle dostali do útočného pásma a začali se svou kombinací. Jaroslav Markovič poslal přesnou přihrávku z levého kruhu na volného Davida Březinu, který zachoval chladnou hlavu a poslal puk do odkryté branky.

Valachy rychlý gól nabudil, a když se Třebíči podařilo vyhodit, dostal se do pásma rychlými tempy Šilhavý a nechal třebíčského brankáře předvést své umění proti dobře myšlené střele. Mezitím už se Vsetín dostal opět do pásma a další střela rozzvučela brankovou konstrukci. Domácím se dále dařilo držet v útočném pásmu a bavit své fanoušky pohlednými kombinacemi. Třebíč musela na konci druhé třetiny čelit také početní nevýhodě, když se hostům nepovedlo střídání dle představ. I přes to však dokázali hosté devět sekund před koncem srovnat. Půžovu střelu od modré tečoval před Horčičkou Tadeáš Král a domácí gólman už nedokázal na tento pokus reagovat.

Do třetího dějství už domácí tak nevletěli, a proto se ke střelám častěji dostávala Třebíč. Oba týmy dostaly šanci, aby si skóre zápasu převrátily na svou stranu, a to v přesilové hře. V početní výhodě se ani jeden z celků neprosadil a při hře pět na pět se vedlo lépe hostům. Valaši se do větší střelecké příležitosti dostali až v závěru zápasu, i tato branka by však stačila k vítězství. Ani jeden celek však gól nevsítil a o vítězi přípravného utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých si lépe vedli hosté. Vítězný nájezd byl ten z hokejky Tomáše Havránka.

Luboš Jenáček - VHK ROBE Vsetín: Viděli jsme pěkný zápas, utkání mělo dobré tempo, dobré nasazení. Je sice příprava, ale hráči do toho dali opravdu vše a zápas měl dobré parametry prvoligového hokeje. Myslím si, že zápas se rozhodoval ve druhé třetině, kdy jsme měli hodně šancí, ale těžili jsme z toho málo gólů. Měli jsme být efektivnější, ale jinak si myslím, že kluci dneska předvedli dobrý výkon, bojovali, dřeli a jen ta koncovka nebyla taková, jakou bychom si ji představovali. Samozřejmě tam bylo také pár chyb v defenzivě, ale to je hokej a budeme na tom pracovat. Třebíč jinak odehrála dobrý zápas a byla velmi efektivní v zakončení, takže jí gratulujeme k vítězství na nájezdy. V úterý nás čeká generálka a já věřím, že ji zvládneme dobře jak herně, tak výsledkově a dobře se připravíme na první mistrák, který nás čeká v sobotu.

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Věděli jsme, že Vsetín na nás vletí a bude hrát nátlakový hokej. To se i potvrdilo, domácí hráli tvrdý hokej na hranici pravidel, někdy i za ní, což jim bohužel rozhodčí tolerovali. Vsetín bude spoléhat na domácí prostředí a doma bude asi velmi silným soupeřem, kde rozhodčí občas podlehnou atmosféře. My jsme ale tento tlak ustáli, šli jsme do vedení a pak jsme vždycky dokázali na branku domácích reagovat a držet vyrovnaný stav. Dvě třetiny byli domácí aktivnější, měli odražené puky a vyhrávali osobní souboje. Ve třetí třetině jsme podle mého názoru byli v těchto situacích lepší my a byli jsme na tom i lépe fyzicky. Teď v pátek dáme klukům jen dobrovolný trénink a je před námi poslední volný víkend před startem soutěže. Hráči si potřebují dobře odpočnout, mají za sebou náročné období. V týdnu se pak zaměříme v trénincích hlavně na naši hru, budeme pracovat hlavně na přesilovkách, forčekingu i práci v obranném pásmu.