CEB – TRE 3:6 – Smůla protržena, Třebíčští zastavili lídra tabulky obětavým výkonem

T ř e b í č - Osmé kolo WSM Ligy je již minulostí. Horácká Slavia byla po sérii tří porážek nucena zamířit na led lídra soutěže, Českých Budějovic. A jak se ukázalo, hrát s prvním se vyplatilo. Před osmi dny prohrála Třebíč na ledě posledního Prostějova, na ledě prvního ale s přehledem zvítězila… Už po čtyřiceti devíti vteřinách rozsvítil červené světlo Pekr. Domácí dvěma brankami otočili skóre, v prostředním dějství se pak ale prosadil při přesilové hře Dočekal a z trestného střílení poslal Třebíč znovu do vedení Tomáš Svoboda. A ač dokázal Pajič po vypíchnutí puku ve vlastním oslabení ještě vyrovnat, přišla třetí třetina a vlastní gól domácích, jenž byl připsán Zuzinovi. A když pak zužitkoval další přesilovou hru Svoboda, bylo vymalováno. Při power-play domácích přidal šestou branku Horácké Slavie Polodna. Tímto zápasem se jen znovu ukázalo, že WSM Liga je naprosto vyrovnaná soutěž, kdy každé utkání rozhodující maličkosti, ale i obětavost. V té byli hosté lepší, příkladem může být zákrok Jana Wasserbauera, který se nebál znovu se postavit střele Zíba, nebo Marek Švec, jenž po zásahu pukem přišel o několik zubů a na ledě se objevila i krev. Bílé hvězdy i za tuto cenu berou v pondělní podvečer zaslouženě důležité tři body.

8.kolo, pondělí 28.9.2015
CEB CEB
3:62:1, 1:2, 0:3
Branky a nahrávky: 4. Vráblík (Straka, Heřman), 8. Straka (Nouza, Vráblík), 35. Pajič – 1. Pekr (Švec), 24. Dočekal (Erat, Bilčík), 31. Svoboda (TS), 43. Zuzin, 50. Svoboda (Erat), 60. Polodna (Pekr). Rozhodčí: Wagner – Kreuzer, Špringl. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5459. Střely na branku: 35:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:6.
ČEZ Motor České Budějovice: Bláha – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec, Kříž – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Přibyl A. – Guman, Babka, Prokeš.
SK Horácká Slavia Třebíč: Klimeš – Wasserbauer, Bilčík, Šaur, Niko, Šik, Přibyl M., Čech – Erat, Dočekal, Mrázek – Švec, Polodna, Pekr – Zuzin, Psota, Svoboda – Kusko, Zohorna, Petelin – Abdul.

Na sváteční večer přišla do Budvar arény na zápas s Třebíčí slušná návštěva. Diváci očekávali skvělý hokej, dobrou zábavu a určitě i vítězství svého týmu, který se vyhřívá na čele tabulky WSM ligy.

Diváci si ještě nestačili sednout na svá místa a už viděli, jak Bláha loví puk ze své sítě. Matěj Pekr zůstal totiž nekrytý před domácí brankou a pohodlně překonal domácího brankáře. Vyrovnaní přišlo brzy, když v první přesilovce nejprve Josef Straka trefil tyčku a v dalším útoku už domácí kapitán našel na modré Romana Vráblíka, který prostřelil vše před sebou. Jihočeši se ujali režie zápasu a šance na další gól přicházely postupně. Druhý gól Motoru patřil k těm, o kterých se mluví. Tomáš Nouza na modré narazil puk na Josefa Straku, ten přešel přes dva obránce a o dvě tyčky poslal puk do branky. Vzápětí orazítkoval Rok Pajič tyčku. Na druhé straně se opět blýskl Matěj Pekr, který si položil Bláhu, ale pak trefil jen tyčku už odkryté branky. Hra se pak vyrovnala a byl k vidění pohledný hokej plný šancí na obou stranách. Ke konci třetiny přeci jen Budějovičtí vytvořili tlak a hosté byli nuceni faulovat. Přesilovky Motoru jdou a předvádí při nich někdy až neuvěřitelné akce, která potěší každého příznivce hokeje, snad kromě fanoušků soupeřů Jihočechů.

Druhá třetina začala v pomalejším tempu a trochu ospaleji. Svojí přesilovky se dočkali i hosté a také ji dokázali hned využít. Martin Dočekal zůstal nepokrytý mezi kruhy a lehkou střelou překonal Bláhu. Jihočeši zase zvýšili svoje obrátky při přesilové hře, kde Suchánek dostal přihrávku před odkrytou branku, ale nestačil se včas zorientovat a trefil jen konstrukci branky. V půlce zápasu fauloval Lukáš Zíb před brankou Tomáše Svobodu a ten samostatný nájezd proměnil střelou mezi betony Bláhy. Hokej šel svoji kvalitou hodně dolů a diváky zvedaly ze sedadel jen přesilové hry obou týmů. Při přesilovce Třebíče vypíchl Rok Pajič na modré rozehrávku hostů a jel sám na branku. Svůj nájezd pak proměnil a vyrovnal stav zápasu.

Vstup do třetiny měla opět lepší Třebíč, ale tentokrát si Matěj Pekr na Bláhu nepřišel. Jenže po minele ve třetině Motoru se k puku dostal Peter Zuzin, prošel rozhozenou obranou a jeho střelu vyrazil Bláha jen do Luboše Roba, od kterého se puk odrazil do prázdné branky. Vyrovnat mohl Lukáš Žálčík, ale jeho střelu mezi betony si Klimeš pohlídal. Při další přesilovce Třebíče domácí fanoušci ztichli. Hosté předvedli krásnou kombinaci, na jejímž konci byl Tomáš Svoboda, když posílal puk do odkryté branky. Motor se pak hnal za vyrovnáním, ale cestu si komplikoval častými vyloučeními. Ke snížení nevedla ani přesilovka Motoru, navíc se do hry domácích vloudila křeč a hosté konec zápasu kontrolovali. Závěrečnou tečku tak napsal Petr Polodna, který poslal puk do branky při závěrečné domácí power-play. Třebíč tak zaslouženě jako první letos vyloupila Budvar arénu.

Radek Bělohlav - ČEZ Motor České Budějovice: Gratuluji soupeři, odehrál perfektní zápas. Kdybychom v první třetině dali víc gólů, mohlo to být jiné. Něco jsme si k tomu zápasu už v kabině řekli. Bohužel nám dneska chybělo srdíčko. Nemůžeme hrát jenom první a druhý zápas, stejně musíme přistoupit i k tomu osmému. U některých hráčů mi chybělo sebeobětování, nešli do toho naplno a nemohli se tedy ani zranit, což se jinak může stát úplně každému.

Jiří Mička - SK Horácká Slavia Třebíč: Zápas jsme zvládli a zaslouženě získali tři body. První třetinu jsme hráli osm minut v oslabení, vedoucí gól domácích byl velice sporný. Rozhodčí se upískl, ale neměl sílu své rozhodnutí odvolat. Domácí hráč stál v brankovišti snad deset vteřin... Od druhé třetiny jsme se ale zvedli a hráli jsme kvalitní hokej s dobrým systémem, který chceme aplikovat i v dalších zápasech. I když jsme při brance na 3:3 udělali fatální chybu, prokázali jsme, že máme srdce, v kabině zdravé jádro a utkání jsme dotáhli do vítězného konce.