ČF2: TRE - HAV 4:2 - Třebíčští otočili zápas a do Havířova se stěhují za stavu 2:0

T ř e b í č - Druhé čtvrtfinále mělo zcela jiný průběh, než včerejší první zápas série mezi Horáckou Slavií Třebíč a Havířovem. Hosté šli rychlou brankou do vedení a celou první třetinu byli aktivnějším týmem. Ve druhé části nebyl domácím uznán gól a od té chvíle byly Bílé hvězdy lepší, vytvářely si množství šancí a dvě minuty před polovinou zápasu zásluhou milimetrově přesné střely kapitána Davida Dolníčka vyrovnaly. Do konce druhé dvacetimunutovky se ještě trefili Aleš Holík a v poslední minutě Roman Erat, do kabin se tedy šlo za stavu 3:1. V závěrečné části dával na 4:1 Lukáš Havel, hosté už stihli jen korigovat v přesilovce na 4:2 Aronem Chmielewskim. V power play se již skóre nepohnulo, ačkoli hosté hráli přesilovku 6 na 4. Třebíč znovu zdobila výborná produktivita v přesilových hrách, které využila hned čtyři.

, čtvrtek 19.2.2015
4:20:1, 3:0, 1:1
HAV HAV
Branky a nahrávky: 28. Dolníček (Havel, Bilčík), 31. Holík (Bilčík, Dolníček), 40. Erat (Havel), 50. Havel (Erat, Holík) – 1. Chmielewski (Valenta, Jiránek), 52. Chmielewski (Jiránek, Tomi). Rozhodčí: Mrkva, Trombík – Lukš, Novák. Vyloučení: 5:7. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2110. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Horčička – Holík, Malena, Bartoň, Zdráhal, Přibyl, Bilčík – Havel, Dolníček, Erat – Pekr, Čuřík, Wasserbauer – Petruška, Raška, Řípa – Králík, Čech, Vodný.
AZ RESIDOMO Havířov: Daneček – Ledňák, Bezuška, Repe, Valenta, Foltýn, Bahounek, Graca – Jakúbek, Šlahař, Maruna – Jiránek, Loskot, Chmielewski – Sztefek, Pechanec, Klimša – Zdráhal, Haas, Tomi.

Do druhé zápasu čtvrtfinále vstoupili lepé Havířovští. Aron Chmielewski se prohnal po levém křídle až před bránu a dokázal kotouč zasunout za brankáře Horčičku. Havířovu vlila rychlá branka krev do žil, dobře bruslil, byl mnohem nebezpečnější v útočném pásmu. Zatímco na domácí straně stojí za zmínku pouze střela Čuříka, hosté několikrát zatopili třebíčské obraně. Horčička však nedovolil, aby jeho tým musel dohánět větší manko.

Druhá perioda přinesla parádní hokej se spoustou šancí na obou stranách. Daneček vychytal Pekra, na druhé straně kontroval střelou z bezprostřední blízkosti Chmielewski, jehož ránu vykopnul Horčička. Při trestu Havla čelil třebíčský gólman několika těžkým střelám. Bílé hvězdy otočily vývoj utkání v přesilovkách. David Dolníček si sjel po pravém křídle až k brankové čáře, odkud z velice ostrého úhlu trefil jediné místečko, kudy se kotouč mohl dostat do sítě.

Za okamžik vyrazil Daneček ramenem střelu Holíka z kruhů. Pekr vybídnul Čuříka, jehož dělovku z voleje k tyči zpacifikoval brankář Havířova lapačkou. V další početní výhodě pálil od modré Aleš Holík, svou střelu otřel o soupeře před brankou a touš zaplul do havířovské brány. Třebíčští diváci mohutně povzbuzovali a hnali svůj tým dopředu. Horácká Slavia měla v této fázi hru jasně pod kontrolou. Vyloučený Repe sledoval, kterak domácí melou svého soka před brankou. Tato početní výhoda gólem neskončila, ovšem ta příští už ano, když se prosadil Roman Erat.

AZ se nevzdával, ve třetí třetině vytrvale bušil do soustředěné obrany Třebíče. Jeho tlak tlumily zbytečné fauly. Jeden z nich potrestal Lukáš Havel, jenž projel hřištěm a precizní střelou skóroval. Hostům ani to neubralo snahu, když za necelé dvě minuty uzavřel stav utkání Aron Chmielewski po pěkné kombinaci Havířova v přesilovce.

Hosté sáhli ke hře bez brankáře, která byla umocněna vyloučením Pekra za zdržování hry. Skóre se již nezměnilo, takže se série stěhuje do Havířova za stavu 2:0 na zápasy pro Třebíč.

Tiskovka po ČF2: Třebíč -Havířov 4:2

Jiří Mička – Třebíč: My jsme chtěli navázat na včerejší zápas, vstoupit aktivně do zápasu. První gól nás totálně zaskočil a celých dvacet minut jsme byli trapní, když to tak vezmu. Mohli jsme být rádi, že prohráváme jenom 1:0. Něco jsme si k tomu řekli v kabině a od druhé třetiny se výkon zlepšil. Důležité pro nás bylo, když jsme přežili vyloučení Lukáše Havla, který vždy, když je na trestné, tak inkasujeme. První lajna to vzala na sebe, dala čtyři góly a ostatní kluci to odbojovali. My jsme rádi, že po dvou domácích zápasech vedeme 2:0, potřebujeme pořádně odpočinout a připravit se na soupeře u nich doma.

Jan Daneček – Havířov: Myslím si, že jsme dnes předvedli lepší utkání než včera. Dali jsme první gól a první třetinu jsme vyhráli 1:0. Myslím si, že domácí první třetinu vyčkávali, s jakou taktikou nastoupíme. Chtěli jsme hrát aktivní hru, domácí na nás čekali. To nám trochu umožnilo, že jsme v našem obranném pásmu puk zklidnili, pak jsme se jednoduše dostali přes střední pásmo. Tak jsme dali první gól. Škoda, že jsme si zápas pokazili vlastní nedisciplinovaností, protože naše fauly byly útočné a mohli jsme se bez nich obejít. Tím jsme dostali domácí zase zpátky do hry, kdy v obou přesilovkách dali na 2:1, a pak jsme s nimi měli zase problémy. Bylo jich plné kluziště, zvýšili aktivitu při napadání, nám pak už dělalo problém. Škoda gólu inkasovaného v poslední třetině, protože jsme se chtěli snažit dát gól a dostat se zpátky do zápasu.