ČF4: HAV – TRE 3:4 – Třebíč přejela Havířov ve čtyřech zápasech, na soupeře si musí počkat

T ř e b í č - Ve čtvrtém duelu čtvrtfinálové série se ujali vedení domácí, Horácká Slavia ale přispěchala s odpovědí Králíkem a v rozmezí minuty a šesti vteřin na sklonku druhé dvacetiminutovky šla po brankách Havla a Wasserbauera do dvougólového vedení. Havířovští ve třetí třetině snížili, Jan Wasserbauer ale přidal čtvrtou branku Bílých hvězd. V osmapadesáté minutě to bylo znovu o gól, více branek už ale čtvrtfinálová série nenabídla, a proto postoupila Třebíč v nejkratším možném čase do semifinále play-off.

, pondělí 23.2.2015
HAV HAV
3:41:1, 0:2, 2:1
Branky a nahrávky: 10. Haas (Tomi, Zdráhal), 46. Tomi (Stuchlík), 58. Zdráhal (Ostrčil) – 14. Králík (Vodný), 38. Havel (Wasserbauer, Čuřík), 39. Wasserbauer (Pekr, Holík), 55. Wasserbauer (Pekr, Čuřík). Rozhodčí: Mikula, Doležal – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2410. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.
AZ RESIDOMO Havířov: Daneček – Lenďák, Bezuška, Repe, Bahounek, Doudera, Ostrčil, Stuchlík, Graca – Jakúbek, Šlahař, Maruna – Jiránek, Loskot, Chmielewski – Sztefek, Pechanec, Klimša – P. Zdráhal, Haas, Tomi.
SK Horácká Slavia Třebíč: Horčička – Malena, Holík, J. Zdráhal, Bartoň, Bilčík, Přibyl – Erat, Dolníček, Havel – Wasserbauer, Čuřík, Pekr – Vodný, Raška, Králík – Charousek, Čech, Jaroš.

Zápas začal z pohledu obou celků velice aktivně a žádná velká taktická bitva se neodehrávala. Proto se již ve 4. minutě zrodila první velká šance zápasu. Připsal si ji hostující celek z Třebíče, který si připsal velký závar před brankou Azetu a prostřednictvím střely Rašky solidně zavařil havířovské obraně. Při naskytnuté přesilovce Třebíče se poté očekával tlak hostů, místo toho se však zrodila velká šance Azetu. Jurij Repe si s pukem vybruslil až do útočného pásma, jeho dalekonosnou ránz však nakonec zblokoval obránce Třebíče.

Branka v oslabení tedy nakonec nepadla, ovšem Havířov si to dokázal o pár vteřin později vynahradit vedoucí brankou. Té dosáhl v 10. minutě přesně pálící Radim Haas, který využil přesné přihrávky od Tomiho a střelou z první rozvlnil brankovou síť za Horčičkou. Jenže Horácká Slavia dokázala poměrně rychle najít odpověď, a tak od 14. minuty platil nerozhodný stav. Vyrovnávající branku si připsal Lukáš Králík, který využil zmatků před brankou domácích a z dorážky překonal i rozhozeného brankáře Danečka.

Ve druhé třetině bylo na domácích jasně vidět, že chtějí nerozhodný stav utkání zlomit a potěšit tak své fanoušky vedoucí brankou. To potvrdila i velká šance střílejícího Jakúbka s Repem, obě rány však nakonec vedly těsně mimo branku, což si nic nevidící Horčička jistě oddechl. V 37. minutě se domácí opět mohutně tlačili do útoku, tentokrát při přesilové hře. Všechny nepokoje v brankovišti však gólman Bílých Hvězd dokázal zkrotit.

V 38. minutě ale branka z další velké příležitosti přeci jen padla, jenže na druhé straně. Horácká Slavia šla do vedení v zápase po individuální akci Lukáše Havla, který využil zaváhání v obraně domácích a po naznačení nahrávky si svou střelou vychutnal i brankáře Danečka. Ne dlouho poté Třebíč udeřila potřetí a převážila misky vah výrazně na svou stranu. Hned o minutu později si totiž úspěšnou střelu připsal Jan Wasserbauer.

Pokyn do třetí části znal v havířovském táboře jasně, a ten se hned ze začátku podařilo naplnit. Domácí tak v 46. minutě dokázali vsítit kontaktní branku. Vyražený kotouč od brankáře Horčičky sedl na čepel střílejícímu Vojtěchovi Tomimu, který už kotouč zasunul pod ležícího brankáře Třebíče. V 52. minutě si domácí hokejisté dokonce mohli užít vyrovnávací branky, jenže Pechancůj nájezd skrze obranu hostí dříve sudí posoudili jako ofsajd, a tak se se obrovská euforie na střídačce Havířova nakonec nekonala.

V 55. minutě se ale rozdíl mezi oběma týmy opět vrátil na dvoubrankový. Domácí hokejisté totiž v obraně opět chybovali a po otočce Pekra za brankou se k volnému kotouči před svatyní domácích zjevil Jan Wasserbauer, který už kotouč pohotově uklidil do odkryté Danečkovy klece.

Sice se zdálo, že Třebíč už zbytek utkání v pohodě dohraje, jenže situace z 58. minuty toto tvrzení zcela vyvrátila. K důležité brance domácích se vypracoval střílející Patrik Zdráhal, který svým pokusem našel vrchní roh Horčičkovy branky. Havířov to posléze zkoušel v šesti hráčích v poli a v posledních vteřinách dokonce sahal po vyrovnání nepříjemnou tečí před brankou, Bílé Hvězdy už však těsný náskok „zuby nehty“ ubránily až do konce. Třebíč tak po výsledku 4:0 na série postupuje do semifinále play-off 1.ligy.

Jan Daneček - HC AZ Havířov: Po včerejším vynikajícím utkání, které bohužel výsledkově nedopadlo, jsme měli trochu obavy, v jaké bude tým psychické pohodě a jak to dneska bude vypadat. Nakonec si myslím, že jsme neudělali ostudu. Ale byly vidět ty nedostatky, které nás trápí větší část sezony. Srážely nás vlastní chyby, které bohužel přišly vždy, když jsme se nadechovali k tlaku. Měli jsme i závěrečný nápor, ale dnes i v celé sérii nám chybělo trochu toho štěstí. Ukázalo se, že to se přiklání k těm lépe připraveným. A Třebíč byla z hlediska doplnění kádru připravena na play-off lépe.

Jiří Mička - SK HS Třebíč: Dneska jsme první třetinu neodehráli moc dobře a za stav 1:1 jsme byli hodně rádi. Ve druhé třetině jsme byli hodně vylučovaní, ale všechny oslabení jsme ustáli. Pak se dostali na led i hráči, kteří byli delší dobu mimo hru, a dali dva góly. Ve třetí třetině už jsme to chtěli udržet a udělat ten poslední krůček k postupu, ale znovu se ukázalo, jak to bývá těžké. Dostali jsme dvě branky, a i když jsme mezi nimi odskočili, tak to do poslední minuty zavánělo vyrovnáním. Nakonec jsme moc rádi, že se to Havířovu nepodařilo a vezeme domů postup.