SDO: HOD - TRE 2:4 - Dorostenci dvakrát naplno bodovali

T ř e b í č - Horácká Slavia nejprve zvládla těžký duel na ledě Hodonína a pak doma přehrála Šumperk. Dobrá hra v oslabení a obrat. Takto dospěli ke dvěma výhrám hokejisté Horácké Slavie. Třebíčští mladíci zavítali v pátém kole východní skupiny Ligy staršího dorostu do Hodonína, kde ubránili celkem osm dvouminutových přesilovek soupeře a inkasovali jen při delším vyloučení Strnada, ale zápas dovedli do vítězného konce. Svěřenci Karla Vejmelky pak otočili domácí utkání se Šumperkem.

5.kolo, pátek 2.10.2015
HOD HOD
2:42:2, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 12. Linder (Smetková), 18. Skriba (Veselý) –1. Sigmund (Dvořák), 3. Sigmund (Svoboda), 44. Dvořák (Michálek), 49. Sigmund (Erat). Rozhodčí: Volf – Kocián, Kučera. Vyloučení: 5:8, navíc Strnad (Třebíč) 5 + 2 minuty a do konce utkání. Využití: 1:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 69 . Průběh utkání: 2:2, 0:0,0:2.
HC Hodonín:
SK Horácká Slavia Třebíč: Šoustal – Erat, Strnad, Svoboda, Pacalová, Dundálek, Bednář, Dvořák, Lupač, Michálek, Nejedlý, Sigmund, P. Trnka, Pacal, Válek.

Horáci díky zacpané dálnici dorazili s jedna a půlhodinovým zpožděním, ale to na jejich hře nebylo znát. Už v 15. vteřině otevřel skóre z první střely Sigmund, který ve třetí minutě také zvýšil. Jeho tým ubránil v 10. minutě dvojnásobné oslabení, ale při následné hře pět na pět inkasoval po dorážce. Hodonínu pak nabídl vyrovnání díky faulu kolenem Strnad, který Třebíč oslabil na sedm minut a sám byl vyloučen do konce utkání. Toho domácí využili a začínalo se od znovu.

V prostřední části se hrál vyrovnaný hokej, ve kterém dominovali oba brankáři, díky kterým se skóre neměnilo.

V první polovině závěrečného dějství měli hosté čtyři vyloučení a půl minuty dokonce hráli ve třech. Jihomoravané se však neprosadili, a tak ve 44. minutě udeřilo na opačné straně, kdy vrátil Třebíči vedení Dvořák. O pět minut později při hře čtyř proti čtyřem dokonal hattrick Sigmund a bylo prakticky rozhodnuto.

Karel Vejmelka - SK Horácká Slavia Třebíč: „Na zimní stadion v Hodoníně jsme dorazili deset minut před začátkem utkání. Ovšem i bez dostatečné přípravy jsme začali skvěle, po naší čtvrté brance jsme se opět museli bránit početní nevýhodě, ale bojovností, nadšením a perfektním výkonem brankáře Šoustala jsme vítězství ubránili. Zápas určitě diváky nenudil, pořád se něco dělo a bylo na co koukat. Klukům musím poděkovat za bojovný a trpělivý výkon."