FRM – TRE 1:2 sn – Bílé hvězdy porazily na nájezdy Frýdek-Místek a vezou dva skvělé body

T ř e b í č - V předposledním, jednapadesátém kole WSM Ligy cestovala Horácká Slavia do Frýdku-Místku. V Hale Polárka se dlouho čekalo na první branku, až ve čtyřicáté minutě se ujala střela Lukáše Patáka z mezikruží. O čtyři minuty později domácí vyrovnali. Další branka už ovšem do konce pětašedesáté minuty ze hry nepadla, o vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich rozhodl Jan Milfait (na fotografii), který proměnil oba svoje pokusy.

51.kolo, sobota 11.2.2017
FRM FRM
1:2sn0:0, 0:1, 1:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 44. Chmielewski (Marek Růžička, Štebih) – 40. Paták (Milfait, Niko), rozhodující samostatný nájezd Milfait. Rozhodčí: Dědek, Obadal – Rampír, Měkýš. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1828. Střely na branku: 44:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
HC Frýdek-Místek: Šimboch – Adámek, Kania, Piegl, Štebih, Michal Roman, M. Jáchym, Bartko – Marek Růžička, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Klimša, Cienciala, Lacka – Franek, Jaroš, Samiec – Flok.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Niko, Zdráhal, Lojek, Čejka, Hort, Přibyl – Jan Wasserbauer, Dolníček, Kristl – Malec, R. Zohorna, Psota – Huňa, Milfait, Paták – Juráň.

Samotný úvod sobotního střetnutí se nesl ve znamení herní převahy domácího mužstva. První větší možnost měl na své holi rychlonohý Tomáš Franek, ale na konci třetí minuty na třebíčského gólmana Jekela nevyzrál. Pár sekund poté neskončila gólem ani ostrá pumelice z pravého křídla v podání Arona Chmielewského. Hosté se do zakončení dostávali spíš jen sporadicky. Za zmínku stojí především nadějné pokusy Zohorny či Kristla. Oba útočníci při svých možnostech z brejkových situací ztroskotali na strážci domácí svatyně. V závěru úvodní dvacetiminutovky byli opět nebezpeční hráči od řeky Ostravice - slovenský mladíček, člen třinecké juniorky Jakub Lacka, ani Michal Kovařčík, však nebyli při svých pokusech z mezikruží úspěšní.

Druhá perioda nabídla hokej lepší úrovně, prim však i nadále hrály obrany. Oba celky si byly dobře vědomy důležitostí dnešního souboje a prioritním cílem tedy byla poctivá hra zezadu. Aktivitou hýřil především hostující Radim Zohorna, jehož pokus Šimboch efektně zpacifikoval. Ve 27. minutě doslova tutovku při samostatném úniku zazdil Matěj Psota, kterého frýdecký brankář "vyčapal". Těsně před polovinou základní hrací doby byl blízko gólu dravý útočník Slezanu Tadeáš Jaroš, který těžil z chyby třebíčského beka. Ani jeho rána mezi betony však skóre nezměnila. Horácká Slavia se tak radovala v poslední minutě prostřední části - nehlídaný Lukáš Paták precizní střelou z mezikruží Juraje Šimbocha dokonale překvapil - 0:1.

Slezan srovnal krok teprve v minutě s číslem 44. Nejproduktivnější hráč domácích Aron Chmielewski těžil ze souhry s Markem Růžičkou. Polský šikula trefil levý horní roh branky soupeře a slušně zaplněná Polárka naplno euforicky explodovala - 1:1! V dalším průběhu měli více ze hry svěřenci trenérského tandemu Juřík-Malík. Střelecké pokusy Ciencialy, Franka či Klimši ale postrádaly přesnost i razanci. Utkání tak dospělo do prodloužení, kde už byl herní projev vyrovnaný. Druhý bonusový bod vystřelil týmu z Vysočiny teprve v dovednostní disciplíně zvané samostatné nájezdy Jan Milfait.

Martin Sobotka – SK Horácká Slavia Třebíč: K dnešnímu zápasu jsme jeli v okleštěné sestavě, onemocněl Silvester Kusko, který má teploty, takže jsme neměli ani kompletní čtyři formace. Kvůli tomuto faktu a kvůli nahuštěnému programu posledních dní jsme zvolili i defenzivnější taktiku. Chtěli jsme se soustředit na začátek zápasu, dobře bránit a v případě možnosti chodit do rychlých protiútoků. Podle mého názoru byla z naší strany nejlepší druhá třetina, kdy jsme měli víc ze hry a mohli jsme dát i víc než jednu branku. Tu jsme dali až v poslední minutě druhé třetiny. Ve třetí třetině přišlo několik našich zaváhání a soupeři jsme nabídli vyrovnání. Domácí vyrovnávací branku nemuseli nijak vydřít, sami jsme jim ji nabídli. V závěru utkání nebyla domácím uznána branka a pak jsme hráli oslabení, které se přeneslo i do prodloužení. V nastaveném čase jsme ubojovali i druhé oslabení, čehož si velmi ceníme. Nakonec rozhodl v nájezdech Jan Milfait. Dali jsme na instinkt a poznatky z tréninků, proto jel nájezdy on a vyplatilo se nám to. Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že získáme dva body, brali bychom to a bereme to i teď. Nakonec jsme spokojeni s dvoubodovým ziskem a vlastně i s předvedenou hrou. V pondělí nás čeká další těžký boj o umístění a věříme, že fanoušci nás přijdou na stadion podpořit v hojném počtu.

Marek Malík - HC Frýdek-Místek: Bylo vidět, že kluci vědí, o co se hraje. Bylo tam trošku nervozity, chtělo by to více klidu, ale přece jenom musíme kluky pochválit. Odvedli poctivý výkon, hráli víceméně to, co jsme si řekli. Takže i přesto, že proti nám hrálo velice zkušené mužstvo, tak si myslím, že jsme byli o trošku lepší a získali jsme bod, který je hodně cenný.