HAV-TRE 1:2 pp: Skvělé, Třebíč vyhrála v Havířově a veze dva body

T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie cestovali na led havířovských Panterů povzbuzeni vysokým vítězstvím nad Berounem a fanoušci Horácké Slavie čekali, zda Třebíčští potvrdí výborný výkon z domácího ledu i na ledě soupeře. V Havířově Horácké Slavii chyběly posily z Českých Budějovic, zato je posílil Robin Kovář ze Zlína. Petr Zahradníkv 65. minutě rozhodl o výhře Třebíče v prodloužení a o zisku druhého bodu pro hosty. První branku hostů vstřelil již v sedmé minutě Jan Korotvička, vyrovnání zařídil až v minutě 49. Pavel Zdráhal. Největším hrdinou utkání se však stal brankář Třebíče Filip Luňák, který téměř celé utkání držel střelce Havířova v šachu a nutil je k zoufalým pohledům pod strop haly a kroucení hlavou. Miláček třebíčských diváků kapituloval pouze v oslabení. Hráči tak vystavili divákům skvělou pozvánku na sobotní utkání s Prostějovem.

6.kolo, středa 27.9.2006
HAV HAV
1:2p0:1, 0:0, 1:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 7. Korotvička (Sobotka), 65. Zahradník (Látal) - 49. Zdráhal. Rozhodčí: Skoupý - Vengřín, Novák. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 900. Střely na branku: 43:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
AZ RESIDOMO Havířov: Novotný - Balčík, Galvas, Klimeš, Ovčačík, Sekula, Vavruša, Zientek, Brynecký, Daneček, Heider, Lhotský, Lipina, Mareš, Mikšan, Rozum, Sedlák, Sikora, Zdeněk, Zdráhal.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Bulička, Dvořák, Hrbáček, Sláma, Ščerban, Šefčík, Dolníček, Čech, Handlovský, Korotvička, Kovář, Látal, laš, Mertl, Oliva, Přibyl, Sobotka, Zahradník.

Domácí Panteři už ve čtvrtém utkání po sobě vstřelili pouze jedinou branku. Tentokrát už i domácí příznivci ztráceli trpělivost a z hlediště se ozýval pískot. Hosté se dostali do vedení v sedmé minutě, domácím se povedlo vyrovnat až deset minut před koncem a mohli ještě strhnout vedení na svou stranu. To se jim však nepovedlo ani v prodloužení, naopak Třebíč z ojedinělého protiútoku skórovala tři vteřiny před koncem.

Trenér Režnar postavil do prvního útoku Sedláka, čímž rozdělil údernou lajnu s cílem zvýšit střeleckou potenci ostatních útoků. Bohužel se tento krok ukázal jako neúčinný. Sedlák sice hýřil aktivitou, ale s jeho prvním pokusem si Luňák poradil i proto, že byl havířovský útočník při zakončení tísněn. Domácí začali dobře, dvakrát mohl skórovat Ovčačík, který dostal na modré hodně prostoru, ale pokaždé trefil Luňáka do hrudi. V sedmé minutě hosté udeřili z první vážnější akce. Korotvička vybojoval u hrazení kotouč, natlačil se před Novotného a jeho nepříliš povedená střela proklouzla domácímu gólmanovi do sítě. Vzápětí byl vyloučen hostující Šefčík, ale domácí místo vyrovnání málem inkasovali. Po chybě se dostal do nájezdu Zahradník, ale nedal. Byl však faulován Zientkem a síly na ledě se srovnaly. Ve 13. minutě se v oslabení řítili dva domácí útočníci na jediného obránce, Sedlák se rozhodl zakončit sám, s jeho pokusem si Luňák poradil. V 15. minutě Zdráhal promarnil obrovskou šanci. Po vhazování se k němu dostal kotouč, ale sám před Luňákem jej nedokázal oklamat. Ve zbytku první třetiny už zaujala jen Rozumova střela do horního rohu, kterou Luňák vytěsnil ramenem.

Domácí začínali druhou třetinu v oslabení a i když se Třebíč nedostala do vážnější šance, hráli Panteři v útlumu a nedokázali založit žádnou kloudnou akci. To se jim povedlo až ve 28. minutě, ale hned z toho byla parádní akce a stoprocentní příležitost. Mareš našel u pravé tyče úplně volného Zdeňka, který střílel do odkryté branky, ale Luňákova lapačka se zázračně vymrštila a kotouč v ní také skončil. Ve 30. Minutě dokázali i hosté zahrozit v oslabení. Také jeli dva na jediného obránce, ale Čech zakončil těsně vedle. Domácím se nedařilo ani v přesilovkách, ve druhé třetině ani hosté nehýřili aktivitou, a tak tato část hry patřila spíše k těm podprůměrným.

V začátku třetí třetiny pálil tvrdě Mikšan a trefil už podruhé v utkání Luňáka do masky. Po faulu hostujícího hráče hráli Panteři přesilovku, ale byli v ní naprosto bezradní a Horácká Slavia se bez problémů ubránila. Důležitý moment přišel ve 48. minutě. Nejprve byl faulován aktivní Daneček a o dvacet vteřin později vyhodil Ščerban kotouč bekhendem ze hřiště a domácí tak mohli hrát téměř dvě minuty dvojnásobnou přesilovku. Téměř minutu se nemohli dostat ani do útočného pásma a diváci už začali nespokojeně pískat. Pak se přece jen do útočné třetiny dostali, Lipina nahrál na modrou Zdráhalovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Zlomový moment přinesl výrazné oživení hry, domácí byli rázem na koni. Po perfektním průniku Sedláka mohl skórovat Daneček, ale znovu byl úspěšnější hostující brankář. Dvě rány Galvase byly také neúspěšné, stejně jako na druhé straně pokus Handlovského, který mířil těsně nad. Dvě vyloučení na každé straně v závěru třetiny už změnu skóre nepřinesly.

I v prodloužení byli aktivnější domácí. Hned po patnácti vteřinách ujel třebíčské obraně Sedlák, ale na Luňáka nevyzrál. I v prodloužení byla k vidění přesilovka a hráli ji domácí. Zakousli se do soupeře, ale znovu trefili jen hlavu Luňáka, který byl chvíli otřesen, ale utkání dochytal. Když neuspěl ani dorážející Daneček, ani z výborné pozice střílející Sedlák, přišel trest na druhé straně, když dostal Zahradník až příliš hodně prostoru, najel si z levého křídla před Novotného a po blafáku zasunul kotouč do prázdné branky a tři vteřiny před koncem zajistil hostům druhý bod.

Jiří Režnar (trenér Havířova): „Všechna utkání se podobají jako vejce vejci. S jedním gólem nemůžeme vyhrát. První třetina byla docela dobrá, ve druhé jsme hráli špatně a v poslední už to bylo zase lepší. Nedokážeme prostě proměňovat šance. Loni nám to tam padalo, letos trochu na hráče padla deka. Chtělo by to, aby jim tam spadly jeden dva ušmudlané góly, aby se chytli. Při druhém gólu jsme zbytečně nechali protihráčům spoustu prostoru.“

Josef Horešovský (trenér Třebíče): „My jsme se dvěma body spokojeni, protože venku málo vyhráváme. Povedl se nám pěkný zápas doma, ale venku to je horší, proto jsme dnes spokojeni. Hráli jsme trpělivě v obraně, sice tam nějaké chyby přišly, ale nakonec jsme vyhráli i proto, že nám dneska zachytal výborně gólman. V závěru jsme měli trochu štěstíčko, ale to k tomu patří.“