HAV – TRE 2:4 – Bílé hvězdy vkročily do soutěže vítězně, Havířovu vstřelily čtyři branky

T ř e b í č - V úvodním kole prvoligového ročníku 2014/15 zajížděly Bílé hvězdy do Havířova. V tamní aréně se ujali Třebíčští vedení zásluhou navrátilce Romana Erata, který využil v šesté minutě přesilovou hru. Druhou branku Horácké Slavie přidal o tři minuty později z mezikruží Králík. V čase 33:33 vedla Třebíč už o tři branky. Po střele Buriana dorážel úspěšně Holec. Havířov snížil ve čtyřicáté osmé minutě, za chvíli ovšem kontroval Havel. Na konečných 2:4 upravili domácí dvacet vteřin před koncem.

1.kolo, pondělí 8.9.2014
HAV HAV
2:40:2, 0:1, 2:1
Branky a nahrávky: 48. Foltýn (Tomi, Šlahař), 60. Haas (Říčka) - 6. Erat (Havel, Zdráhal), 9. Králík (Dočekal), 34. Holec (Burian, Dujsík), 50. Havel. Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1955. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4.
AZ RESIDOMO Havířov: Daneček L. – Bezuška, Krisl, Bahounek, Ostrčil, Repe, Foltýn, Lenďák – Sztefek, Pechanec, Jiránek – Daneček J., Haas, Říčka – Jakúbek, Šlahař, Matějek – Klimša, Tomi.
SK Horácká Slavia Třebíč: Štůrala – Malena, Zdráhal, Dlapa, Bartoň, Jaroš, Dujsík, Přibyl – Erat, Dolníček, Havel – Burian, Holec, Čuřík – Vodný, Dočekal, Králík – Čech, Juráň, Paták.

Lepší vstup do utkání měli domácí hokejisté, brzy hráli i přesilovku. Tu nesehráli špatně, ale branku z ní nevytěžili. Přesto nechybělo mnoho a mohli se na začátku 5. minuty radovat. Jenže obrovskou šanci využít nedokázali. Klimša se dostal do dobré střelecké pozice, ještě nahrál Říčkovi, který mohl nahrát úplně volnému Haasovi před odkrytou brankou, ale zkusil se prosadit sám a ztroskotal na Štůralovi.

Skóre zápasu tedy otevřeli hosté, konkrétně Roman Erat, který přesnou střelou využil přesilovku Třebíče. To bylo v 6. minutě. O tři minuty později už hosté vedli o dvě branky, protože si do mezikruží nabruslil Lukáš Králík a přesně mířenou ranou nedal Danečkovi šanci.

Dvě vstřelené branky hokejisty Horácké Slavie povzbudily, byli lepším týmem, ale už své příležitosti nevyužili. Naopak Havířov mohl snížit při přesilovce, ale této šance nevyužil. Závěr třetiny přinesl obrovské příležitosti domácích hráčů, ale Jiránek, Pechanec ani Sztefek nedokázali dostat puk za brankovou čáru. Proto po první části prohrával AZ s Horáckou Slavií 0:2.

Druhá třetina přinesla snahu domácích zápas vyrovnat, ale naráželi na připravenou obranu domácích. Havířov měl i dvě přesilovky, ale ani z nich branku nevytěžil. Naopak hosté mohli přidat ve 27. minutě třetí branku, ale k volnému Patákovi před odkrytou brankou se puk nedostal. To však hokejisty Třebíče nemuselo trápit, protože přesně v čase 33:33 se dostal k dorážce Miroslav Holec, který puk protlačil za Danečkova záda.

Ve zbytku prostřední části už se nic zajímavého nestalo a na jejím konci svítil na světelné tabuli stav 0:3.

Do třetí třetiny nastoupili domácí hokejisté s odhodláním zápas minimálně zdramatizovat a tak jsme viděli pouze střely na Štůralu, ale Haas ani Jakúbek nebyli úspěšní. Ve 44. minutě mohlo udeřit na druhé straně, ale Burianovu velkou šanci skvěle zneškodnil Daneček.

Ve 47. minutě dosáhl branky havířovský Šlahař, ale před tím branku posunul hostující Dlapa, takže gól neplatil, ale byla z toho přesilovka Azetu. V ní už domácí skórovali, když se k dorážce dostal Michael Foltýn. Radost domácích však zkazil už v 50. minutě Lukáš Havel, který získal puk po odrazu od Tomiho brusle a řítil se sám na Danečka, kterého prostřelil přesnou střelou k pravé tyči.

Když šel v 57. minutě na trestnou lavici domácí Daneček, bylo víceméně jasné, že si Třebíč odveze vítězství. To mohl ještě navýšit Dolníček, ale mířil pouze do připraveného brankáře Havířova. AZetu se nakonec povedlo dát ještě jednu branku, když po akci Říčky a Radima Haase druhý jmenovaný vymetl levý horní růžek Štůralovy branky.

Tato branka však přišla 20. vteřin před koncem třetí třetiny a znamenala pouze kosmetickou úpravu výsledku. Hosté dnes byli lepší v produktivitě, a proto si odvážejí 3 body.

Jan Daneček - AZ Havířov: Čekali jsme, že přijede silný soupeř s velmi dobrými výsledky v přípravě. Navíc ještě na poslední chvíli posílen hráči z extraligových klubů. Síla Třebíče se ukázala především v tom, že pokud se dostali do nějaké šance, dokázali ji využít. Pro nás bylo nešťastné, že jsme inkasovali jako první. Jakmile se soupeř dostal do vedení, hrál si svou hru a nikam se nemusel hnát. Díky tomu jsme se ani nedostávali moc do šancí. Jinak si myslím, že hráči první zápas zvládli celkem slušně. Soupeř si ale body odváží zaslouženě.

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: Počítali jsme, že domácí začnou náporem a budou chtít vytěžit nějaký náskok. Nám se to podařilo přežít a naopak si vybudovat dvoubrankový náskok. V dalším průběhu jsme hráli hru, kterou jsme chtěli, a svůj náskok ještě navýšili. Domácí sice snížili, ale už jsme si závěr dokázali pohlídat. Poslední příprava nám vyšla výborně a jsme rádi, že jsme na to dnes navázali. Dát čtyři góly v Havířově je velmi cenné. Hráči z Olomouce s námi už několik dní trénovali, je to výsledek spolupráce mezi kluby a my jsme za takto kvalitní hráče rádi.