JUN: TRE - PIS 3:5 - Písek ve třetí třetině otočil skóre a přiblížil se vítězství v lize

T ř e b í č - Utkání prvního týmu s druhým začali lépe hosté, kteří šli už ve druhé minutě do vedení. Třebíčští ale rychle odpověděli a po zbytek první části byli lepším týmem. Jenže jejich šance zůstaly nevyužity. Zápas byl vyrovnaný až do třetí části, kdy rozhodčí Pokorný necitlivě posoudil situaci, v níž si hostující forvard sám najel na loket u mantinelu s jiným hráčem bojujícího Horta a domácí bek musel pod sprchy. Hosté v této přesilovce ucítili šanci a srovnali na 3:3. "Tahle situace byla velmi necitlivě posouzena. Nechci říct, že nám rozhodčí prohrál zápas, měli jsme využít naše šance v první třetině, ale výrazně jej ovlivnil," mračil se po zápase domácí trenér Roman Mejzlík. Hosté své vítězství pečetili v power-play a s největší pravděpodobností si zajistili vítězství v soutěži. Vzhledem k faktu, že juniorská extraliga je prakticky uzavřenou soutěží, ale nemohou postoupit, což je pro Písek určitě škoda. Zda je takovýto systém pro český hokej dobře, ať posoudí zodpovědní funkcionáři.

32.kolo, neděle 21.2.2016
3:51:1, 2:1, 0:3
PIS PIS
Branky a nahrávky: 5. Burian (Bednář, Šimka), 30. Tůma Jakub (Urban, Hort), 39. Maštera (bednář, Pokorný) - 2. Skala (Frühauf),31. Hanus (Rod), 45. Duchoň, 49. koupal (Hanus, Volf), 60. Volf . Rozhodčí: Pokorný - Horký, Nechvátal. Vyloučení: 4:5, navíc Hort (TRE) na 5+OK za faul loktem. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 31:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda (Šoustal) - Pokorný, Všetečka, Urban, Šimka, Tichý, Tůma Jaroslav, Jirák, Burian, Wasserbauer Ji., Hort, Matov, Kajnar, Maštera, Tůma Jakub, Kučera, Bednář
IHC Písek: Kadlec (Brož) - Ruda, Koutenský, Hřebíček, Hanus, Stodolský, Frühauf, Vlk, Duchoň, Volf, Koupal, Klas, Skala, Rod, Voves, Javůrek, Polanský, Jiřinec