JUN: TRE - PIS 5:3 - Junioři v parádním zápase přehráli do neděle vedoucí Písek

T ř e b í č - Junioři Horácké Slavie Třebíč prokázali i v nedělním utkání s vedoucím Pískem, které bylo šlágrem druhé nejvyšší juniorské soutěže, že letos mají velmi dobrou formu. Zápas, který se divákům musel líbit, nabídl vše, co má správná hokejová bitva mít, a to včetně nefalšované bitky. Třebíčští Písku dokonale vrátili porážku z jeho ledu.

14.kolo, neděle 22.11.2015
5:32:0, 1:1, 2:2
PIS PIS
Branky a nahrávky: 7. Bednář (Matov, Všetečka), 8. Burian (Jirák, Abrahám), 28. Kajnar (Juráň, Šimka), 47. Matov (Všetečka, Kabelka), 58. Všetečka – 32. Hřebíček (Koupal), 55. Pouch (Javůrek), 58. Turek (Vlk). Rozhodčí: Homola – Jeletz, Šťastná. Vyloučení: 12:9, navíc Juráň – Ruda oba 5 min. + do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 50.
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda – Pokorný, Všetečka, Urban, Šimka, Kabelka, Abrahám, Jirák, Burian, Wasserbauer, Hort, Matov, Kajnar, Juráň, Bednář.
IHC Písek:

O první místo v tabulce bojovali v neděli dopoledne třebíčští junioři s do té doby vedoucím celkem z Písku. Emotivní a atraktivní utkání si ale zcela jistě zasloužilo více diváků.

Do zápasu vstoupili domácí hráči velmi aktivně a než se soupeř stačil na třebíčském ledě trochu rozkoukat, vychutnal si hostujícího gólmana Bednář a minutu po něm Burian. To byla pro písecké hráče studená sprcha a vyžádali si oddechový čas. Po něm se zlepšili v pohybu a dostávali se do velkých šancí, které je domácí gólman a obrana nenechali přetavit v branku. První třetina tak byla od osmé minuty velmi vyrovnaná, byli to ale domácí hráči, kteří mohli jít do kabin s větším klidem a dvěma góly k dobru.

Druhá třetina se vyznačovala častými vyloučeními, domácí hráli dvakrát ve třech, přesto to znovu byly Bílé hvězdy, kdo pohnul výsledkovou tabulí. Ve 28. minutě našel Juráň Kajnara, který naprosto přesně a bez slitování prostřelil hostujícího gólmana a zvýšil tak vedení Horáků na 3:0. Hosté neskládali zbraně ani při takto nepříznivém výsledku a ve 32. minutě ještě snížili brankou Hřebíčka.

Závěrečná část byla ve znamení emocí, oba celky se snažily, hra se točila ze strany na stranu a šance byly na obou stranách. Ve 47. minutě po krásné akci domácích nestačil hostující gólman na Matova a zdálo se, že je rozhodnuto. Hosté se ale jen tak nedali a snížili brankou Poucha. Bouře emocí byla odstartována a nakonec se strhla v pravou nefalšovanou hokejovou bitku. V 58. minutě se Písku podařilo snížit na 4:3 a vypadalo to, že drama bude až do úplného konce, domácí Všetečka se však v téže minutě rozhodl definitivně pohřbít naděje do této chvíle vedoucího celku tabulky.

Roman Mejzlík - SK Horácká Slavia Třebíč: „Využili jsme pomalejšího začátku soupeře, který sem měl dlouhou cestu, vyrazil brzo ráno a pak se zřejmě musel probrat. Díky jejich zaváhání jsme odskočili na dva góly. První třetina byla však z obou stran dobrá. Hosté měli lepší pohyb a my zase dali góly. To nás uklidnilo a od druhé třetiny byla hra trošku rozháraná častými vyloučeními. My jsme se na to připravovali, protože jsme věděli, že Písek má velmi dobré mužstvo a hraje aktivně jak v pěti, tak i ve čtyřech. Dneska nás to stálo hodně sil, dvakrát jsme hráli ve třech a ubránili to. Pak jsme sice dostali gól na 3:1 a k poslední třetině těžko něco dodávat. Byly tam zbytečné emoce, ale to k tomu patří. Dvě dobrá mužstva se utkala o čelo tabulky. Hosté i přes nepříznivý stav byli pořád aktivní. Hrálo se nahoru dolů. Měli jsme tři beky na trestné lavici a chvíli museli hrát na dva obránce. Zvládli jsme to a musím klukům za ten víkend poděkovat."