JUN: VPO - TRE 4:6 - Juniorské Bílé hvězdy po víkendu opět se šesti body

T ř e b í č - Plný počet bodů si i po tomto víkendu připsaly třebíčské Bílé hvězdy, když porazily Vysoké Popovice a Tábor. I nadále tak Třebíčští drží první místo tabulky, i když jen o skóre před silným Pískem.

15.kolo, pátek 27.11.2015
VPO VPO
4:63:4, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 11.Teršíp (Prokopec), 17.Hroboň (Kopejtko), 17.Maňas (Široký, Honc), 42.Mareček – 1.Matov (Všetečka), 12.Maštera (Tichý), 12.Matov (Bednář, Všetečka), 16.Matov (Maštera), 32.Burian (Kajnar), 60.Urban (Burian, Kajnar). Rozhodčí: Jechoutek – Štětina, Svobodová. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 38. Střely na branku: 32:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6.
TJ Slavoj Velké Popovice: Sovák (12.Hruška) – Široký, Krejčí, Černý, Bartl, Klička, Ruibar, Čásenský, Honc, Teršíp, Sup, Morava, Maňas, Prokopec, Tabašek, Hroboň, Mareček, Krch, Kopejtko
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda (17.Šoustal) – Pokorný, Všetečka, Urban, Šimka, Tichý, Burian, Wasserbauer, Hort, Matov, Kajnar, Maštera, Bednář

V prvním víkendovém utkání ve Vysokých Popovicích nasázeli třebíčští junioři svému soupeři čtyři branky během šestnácti minut a svůj další hattrick si připsal Patrik Matov. Ukolébáni tímto výkonem ubrali Horáci na tempu a tak v 17. minutě přišla studená sprcha v podobě dvou branek. Po nich vystřídal třebíčského Svobodu v brance Roman Šoustal.

Ten se ve druhé třetině musel pořádně ohánět, soupeř si vytvořil několik nebezpečných akcí a dostával třebíčské hráče pod velký tlak. Ti se ale ubránili a zásluhou Buriana zvýšili své vedení na 3:5.

Poslední část hry byla velmi vyrovnaná se spoustu šancí na obou stranách, domácí se kontaktním gólem Marečka znovu dostali do hry, při power-play ale Urban svojí střelou rozhodl o konečném vítězství třebíčských juniorů.

Roman Mejzlík - SK Horácká Slavia Třebíč: „Divoký zápas. Vedli jsme 4:1, ale potom jsme podlehli nějakému sebeuspokojení, domácí bojovali a podařilo se jim snížit na 4:3. Ve druhé třetině jsme byli pod tlakem. Popovice měly hodně šancí a nás v té chvíli podržel brankář Roman Šoustal. Ta druhá část byla pro výsledek utkání rozhodující. My jsme se ubránili tlaku soupeře, a dokázali dát z protiútoku gól na 5:3. V poslední třetině se hra vyrovnala, a byly tam šance na obou stranách. Gól jsme dali až při power-play do prázdné brány. Nebylo to jednoduché utkání na velkém hřišti a soupeř bojoval do poslední chvíle a my jsme rádi, že jsme tam vyhráli."