LMŽ D: TRE - PEL 6:2 - Bílé hvězdy vyprášily kožichy Medvědům z Pelhřimova

T ř e b í č - Třebíčské Bílé hvězdy v dohrávce 19. kola oplatily Ledním medvědům z Pelhřimova porážku z minulého týdne.

19.kolo, pátek 4.3.2016
6:21:1, 3:1, 2:0
PEL PEL
Branky a nahrávky: 13. Budín (Kardoš), 32. Bláha (Svoboda F.), 35. Dvořák (Březka), 37. Daňhel (Budín), 46. Dvořák, 52. Venhoda - 6. Kolda (Coufal), 25. Hrdlička (Hubata). Rozhodčí: Dvořák - Kotrba. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30.
SK Horácká Slavia Třebíč: Trvaj - Bláha, Mojdl, Zamazal E., Dvořák, Svoboda F., Kardoš, Hájek, Daňhel, Svoboda L., Zamazal D., Čermák, Březka, Venhoda, Budín, Topol
HC Lední Medvědi Pelhřimov: Beran - Šašek, Hubata, Kolda, Coufal, Štos, Bartoška, Škoda, Hrdlička, Procházka, Zelenka, Zábrana, Pospíšil

Tvrdá hra, kterou se hosté prezentovali už v předešlém utkání, se dala očekávat i dnes, a domácí se na to připravili opravdu zodpovědně.

Začátek utkání byl ale pro domácí pomalejší, hosté je přebruslovali a byli i rychlejší na puku. Už v šesté minutě kapituloval domácí gólman před střelou Koldy a hosté se tak dostali do vedení. O šest minut později ale domácí Kardoš od modré čáry skvěle přihrál Budínovi a ten přesnou střelou zavěsil pod víko hostujícího gólmana a srovnal tak stav na 1:1. Do konce třetiny to byl ale domácí gólman, kdo měl neustále plné betony práce.

Hned na začátku druhé třetiny se domácí museli bránit ve čtyřech. Oslabení sice ustáli, hosté však pokračovali v tlaku a v páté minutě dostal Pelhřimov do vedení Hrdlička. To ale bylo ze strany hostů vše. Bílé hvězdy se začaly rozjíždět a povel k útoku na branku hostů přišel osm minut před koncem třetiny od kapitána domácích Bláhy. Ten srovnal stav na 2:2 a další čtyři minuty patřily domácím. Na 3:2 nejprve zvýšil Dvořák a o dvě minuty později skóroval za domácí Daňhel. Pro hosty to byla studená sprcha a došlo i k bitce. Jejich šance už spolehlivě likvidovala domácí obrana a brankář Trvaj. Do kabin odcházeli domácí spokojeni a odhodláni vedení udržet.

V poslední části hry se hosté snažili s výsledkem něco udělat, naše Hvězdy se ale nedaly, přidaly na důrazu a výsledkem byly další dvě branky. Nejprve přidal svou druhou branku v zápase Dvořák a devět minut před koncem utkání definitivně pohřbil naděje hostů Venhoda.

Poslední domácí zápas mladších žáků D tak dopadl nad očekávání dobře a kluci si s chutí mohli užít svůj vítězný pokřik.