LSŽ B: TRE - ZDR 6:3 - Adam Horký: Dnes jsem hrál pro nemocnou babičku

T ř e b í č - Na vysokém vítězství nad silným soupeřem ze Žďáru nad Sázavou se Adam podílel třemi brankami, které, jak sám říkal, věnoval své babičce, která kvůli nemoci držela Adamovi palce jen z lůžka.

8.kolo, sobota 22.10.2016
6:32:1, 4:1, 0:1
ZDR ZDR
Branky a nahrávky: 13. Horký (Staněk), 15. Krotký (Kuba), 27. Svoboda (Krotký), 28. Krotký, 33. Horký, 36. Horký - 17. Procházka (Brůha), 38. Procházka, 47. Grygar. Rozhodčí: Mejzlík - Marek, Roupec. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 48.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka - Šabatka, Bobrovský, Topol, Hrbáček, Hanák, Bartoš, Němec, Krotký, Svoboda, Kuba, Horký, Jaša, Staněk, Mašíček, Oliva, Daňhel
SKLH Žďár nad Sázavou: Havlík - Doležal P., Doležal R., Grygar, Koukola, Kulda, Kunstmühler, Pelikán, Procházka, Doležal J., Brůha, Pecka, Svoboda, Beran

Utkání se silným soupeřem ze Žďáru nad Sázavou začaly aktivněji Bílé hvězdy, ale více jak polovinu třetiny je soupeř do větších šancí nepustil. Pak ale skvěle zafungovala spolupráce dvojice Staněk - Horký, který byl po nucené přestávce kvůli zranění evidentně při chuti. Krásnou ranou prostřelil hostujícího gólmana a otevřel skóre utkání ve prospěch domácích.Po dvou minutách zaúřadovala další sehraná dvojka Kuba - Krotký a domácí vedli 2:0. Radost jim trochu pokazil kapitán hostů, který vyzrál na Lukáše Vejmelku a snížil stav utkání na 2:1. D konce třetiny už diváci žádný gól neviděli.

Pravá hokejová kanonáda je ale čekala ve druhé třetině. Po několika minutách hry zachytil Adam Svoboda krásnou přihrávku Davida Krotkého a nekompromisně prostřelil gólmana hostů. Bílé hvězdy tak odskočily svému soupeři na rozdíl dvou branek. Netrvalo ani pár vteřin a Adam Krotký svojí dělovkou opět rozvlnil sítě soupeře. Pak přišly chvíle Adama Horkého, který během tří minut dvakrát skóroval a domácí vedli 6:1. Hosté ještě využili nařízené trestné střílení, které kapitán hostujícího týmu Procházka proměnil a snížil na 6:2.

Poslední třetina už nebyla tak aktivní jako ta předchozí ze strany domácích hráčů, hosté dokonce několikrát zahrozili ve vlastním oslabení, přesto bylo pořád na co se dívat. Lukáš se v brance pořádně potil a Štěpán Šabatka krásným obranným zákrokem zabránil hrozícímu gólu. Lapačku soupeřova gólmana prověřil Adam Svoboda a také Nikolas Bobrovský pěknou střelou od modré prověřil jeho pozornost. Byli to ale hosté, kdo se ještě mohl radovat ze vstřelené branky, bylo ale jen zkorigování výsledku pěkného zápasu.

Střelce tří branek Adama Horkého jsem poprosila o zhodnocení zápasu.

S.Ch. "Adame, po několika týdnech jsi byl zase na ledě a docela sis to užil. Jak se Ti hrálo?"

A.H. "Ze začátku to nebylo nic moc, než jsem se dostal trochu zase do tempa, ale pak mně to tam začalo docela padat. Já jsem slíbil babičce, která je nemocná a nemůže být tady, že dneska budu hrát pro ni a že vyhrajeme a to se povedlo, tak jsem rád. Nejlepší si myslím, že byla druhá třetina, tam jsme je nepustili ze třetiny, hráli jsme pořád u nich a napadali je a povedlo se nám dát 4 branky."

S.Ch. " V poslední třetině už jste gól nedali, ale soupeř ještě snížil.."

A.H. " No, my jsme moc dobře nehráli přesilovky, žádnou jsme nevyužili, ale zase nás dneska Lukáš podržel, dobře chytal a jsme rádi, že jsme vyhráli a myslím, že můžeme být s dnešním výkonem spokojení."