MDO: TRE - HBR 3:2 sn - Horáci otočili zápas s Brodem a berou dva body

T ř e b í č - Skoro to vypadá, že Třebíčští mladší dorostenci umí jen na Rebely. Už podruhé jim totiž dokázali sebrat body. Tentokrát ale hodně napínali více než stovku diváků, která viděla dvě třetiny převahy hostů a pak třetí část v režii domácích. Vyrovnání dvěma góly zařídil Roman Bartůněk a v nájezdech pak potvrdil skvělý Karel Vejmelka v bráně. Teď zbývá jen doufat, že mladí slávisté na tento výsledek naváží i v dalších utkáních. FOTOGRAFIE Z UTKÁNÍ PŘIPRAVUJEME.

18.kolo, neděle 4.12.2011
3:2sn0:2, 0:0, 2:0 - 0:0
HBR HBR
Branky a nahrávky: 41. Bartůněk, 44. Bartůněk (Všetečka, Šimka), 65. Všetečka - 9. Osmík, 13. Semrád (Polák). Rozhodčí: Paulík - Hejduk, Lukáč. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 122. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka - Trnka, Matov, Všetečka, Sysel, Veškrna, Šimka, Hodek, Hort, Kajnar, Caha, Dobeš, Bartůněk, Ferda, MLynář, Maštera, Kabelka, Dobeš, Urban, Mejzlík
BK Havlíčkův Brod: Vaněček - Polák, Nguyen, Osmík, Michálek, Klofáč, Vacek, Bláha, Semrád, Mendl, Krajcigr, Kraučuk, Kolouch, Nováček, Mäki, Bancíř

Reportáž není k dispozici

Jiří Burian - SK Horácká Slavia Třebíč: Jsem za to vítězství rád už kvůli divákům a rodičům, kterých dnes i díky lidem z Havlíčkova Brodu přišlo opravdu hodně. První třetina rozhodně nebyla podle našich představ, tam nás soupeř přestřílel a ještě nám v každém osobním souboji naložil, takže jsme dostali přes hubu a ještě jsme 2:0 prohrávali. Z naší strany malá bojovnost a nasazení. Ve druhé třetině se to zlepšilo, soupeř byl stále aktivnější, ale měli jsme šance na góly, třikrát jsme jeli sami na branku, navíc si myslím, že nám bylo upřeno jasné trestné střílení, ale nic jsme nedali. Třetí třetina byla asi naše nejlepší v této sezóně. Tím, že jsme dali gól, se hráčům zvedlo sebevědomí, druhá lajna najednou soupeře nepustila ze třetiny a myslím si, že minimálně tu remízu jsme si zasloužili. V prodloužení jsme ubránili oslabení 4 na 3. Klukům jsem poděkoval za zasloužené dva body. Hráči, kteří od nás jeli nájezdy proměňují na první pokus i v tréninku, když hrajeme dřeváka, takže jsem věřil, že vyhrajeme aspoň 1:0. Kdyby Karel Vejmelka při prvním nájezdu vystrčil hůl, jak jsme mu radili, nedostal by ani jeden gól. Jak potom Všetečka proměnil svůj nájezd, už jsme věřili, že to vyhrajeme.

Richard Cachnín - HC Rebel Havlíčkův Brod: Měli jsme velice dobrý vstup do utkání, dobře jsme se na to připravili a to se projevilo v první třetině, kdy jsme vedli 2:0 a to ještě domácí gólman Vejmelka chytil alespoň tři gólovky. Myslím si, že se zápas lámal ve druhé třetině, kdy jsme si v její první polovině vytvořili dost šancí na to, abychom zápas rozhodli a kdybychom dali třetí gól, asi bychom utkání dotáhli do vítězného konce. Bohužel jsme ho ale nedali a domácí se pak dostali dvakrát do přečíslení. Nám to ale nestačilo, kluky jsme o přestávce nabádali k pozornosti, pak ale přišla první minuta třetí třetiny a minela nejzkušenějšího beka, což Třebíč potrestala a najednou jí byl plný led. Pak nesmyslný faul Martina Osmíka a domácí to opět potrestali, byli lepší, houževnatější a měli větší vůli po gólech. My jsme najednou byli všude o krok pozdě, v závěru jsme ještě hráli přesilovku 4 na 3. Sice jsme dali gól, ale evidentně až po klaksonu, chyběla možná jediná vteřina. Ta remíza byla spravedlivá a penalty jsou loterie. Domácí je dvakrát chladnokrevně proměnili, my jen jednou a proto mají domácí dva body a my jen bod. Hrajeme ale dál, myslím, že není důvod k panice. Možná u našich kluků funguje komplex Vejmelka, protože ten hlavně ve druhé třetině předváděl famózní věci. Psychika tady u těch hráčů hraje velkou roli, už jsem zažil podobná utkání, kdy se po jednom gólu otáčel zápas.