MDO: TRE - JIH 8:1 - Vysoká výhra na domácím ledě

T ř e b í č - Ve sváteční den rozzářily Bílé hvězdy Horácké Slavie Třebíč domácí zimní stadion a na svém ledě přivítaly odvěkého rivala z Jihlavy.

10.kolo, středa 28.10.2015
8:14:0, 2:1, 2:0
JIH JIH
Branky a nahrávky: 2. Krajíček, 4. Krajíček (Trnka, Válek), 8. Krajíček (Válek, Trnka), 13.Válek (Trnka), 33. Válek (Krajíček, Trnka), 40. Trnka (Vlk), 45. Krajíček, 51. Krajíček (Válek, Trnka) - 40. Novák. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 46 . Střely na branku: 58:9 . Průběh utkání: 6:0, 6:1, 8:1 .
SK Horácká Slavia Třebíč: Holata-Dobrovolný - Pachl, Křišta, Čermák, Rybáček, Vlk, Němec, Trnka, Válek, Svoboda, Škrdlová, Průša, Malenovský, Pacalová, Hromádka, Pacal, Marek, Krajíček.
HC Dukla Jihlava: Chaloupek - Barák, Mareček, Martinů, Sapík, Koláček, Jančí, Přibil, Adam, Kohout, Novák, Rampír, Štěrba, Schwarz, Hroch.

Od samého začátku byli domácí hráči lepším týmem a svého soupeře zaskočili svou aktivitou. Střelecky se v tomto utkání doslova vyřádil Jakub Krajíček, který hned ve druhé minutě po přihrávce Trnky otevřel skóre zápasu. To však zdaleka nebylo poslední slovo nejen tohoto hráče, ale celé lajny. Ta se zřejmě rozhodla, že sváteční den oslaví jak se patří a už za necelé dvě minuty jejich zásluhou lovil gólman hostujícího mužstva opět puk ze své sítě. Bílé hvězdy vedly 2:0 a svého soupeře nechaly oddechnout jen pár minut. Pak znovu udeřila hvězdná trojka tohoto utkání Válek - Trnka - Krajíček a posledně jmenovaný zvýšil skóre na 3:0. Ani to ale nebyl konec, ve 13. minutě Trnka pěkně přihrál Válkovi a ten svoji střelu přesně nasměroval do soupeřovy klece. Po první třetině tak Bílé hvězdy vedly 4:0 a odcházely do šatny se spokojeným úsměvem.

Ve druhé třetině mohli mít přihlížející diváci dojem, že se Horácký zimní stadion zmenšil, až na pár výjimek se téměř celá třetina odehrávala před brankou soupeře, který měl možnost zkorigovat výsledek při přesilové hře, kterou ale domácí hráči bezpečně zvládli. Ti, po skončení oslabení, dostali soupeře opět pod tlak, z kterého se hráči hostujícího týmu osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění. Ve 33. minutě vybojoval Trnka puk za soupeřovou bránou, přihrál Krajíčkovi, který viděl dobře postaveného Válka a tato sehraná trojka se postarala o zvýšení skóre na 5:0. Třebíčští pak vyslali několik střel na soupeřovu branku, skórovali ale hostující hráči. Zásluhou samostatného úniku Nováka tak soupeř snížil stav na 5:1. To ale byla výzva pro Patrika Trnku, který soupeře nešetřil a tři vteřiny před koncem třetiny zvýšil vedení Horácké Slavie na 6:1.

I závěrečná třetina začala zcela v režii domácích hráčů a během pěti minut musel brankář soupeře čelit několika nebezpečným střelám. S prudkou střelou Krajíčka si ale neporadil a ten zvýšil vedení Horáků na 7:1. Téměř odevzdaný soupeř pak ještě vyslal svůj jedovatý projektil mezi betony domácího gólmana, ten je ale ukázkově včas scvakl a nedal hostům možnost ke skórování. Poslední slovo patřilo třebíčskému hrdinovi Jakubu Krajíčkovi, který svým pátým gólem v utkání upravil stav zápasu na konečných 8:1.