MŽD: HBR - TRE 3:4 - Dokonalý obrat žáků "D" v brodské Kotlině

T ř e b í č - Ve výborných výkonech pokračují hráči nejmladšího týmu Horácké Slavie Třebíč, tedy mladších žáků D. I přesto, že v Havlíčkově Brodě prohrávali už 0:3, dokázaly nejmladší Bílé hvězdy otočit skóre a zvítězit 4:3. Dvěma brankami se blýskl Tomáš Staněk a Adam Horký.

10.kolo, sobota 8.11.2014
HBR HBR
3:42:0, 1:1, 0:3
Branky a nahrávky: 3. Vladislav Juřica (Matyáš Holenda), 8. Josef Dáňa (Jaroslav Prášek), 24. Matyáš Holenda (Ondra Bezmák), - 29. Tomáš Staněk (Martin Oliva), 42. Tomáš Staněk, 48. Adam Horký (Tadeáš Kuba), 53. Adam Horký. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely soupeře na branku: 44. Průběh utkání: 3:0, 3:4.
BK Havlíčkův Brod:
SK Horácká Slavia Třebíč: Lukáš Vejmelka (od 30. min. Jan Trvaj) – Adam Topol, Marcel Hrbáček, Štěpán Šabatka, Nikolas Bobrovský - Tomáš Jaša, Tadeáš Kuba, Adam Svoboda, Adam Horký, Tomáš Staněk, Martin Oliva, Jan Venhoda, Alex Daňhel, Svatoslav Outulný

Domácí nasadili do sestavy 7 hráčů ročníku 2003 s cílem utkání vyhrát a zajistit si v součtové tabulce udržení nejhůře 4. místa, a tím lepší nasazení pro další část soutěže. Zpočátku domácím tento záměr dokonale vycházel, a když se v úvodu druhé třetiny dostali do vedení 3:0, zdálo se být o výsledku zápasu jasno. V této fázi je nutno podotknout, že byl soupeř lepší. V polovině utkání se však hra v poli začala vyrovnávat, naši hráči začali lépe bruslit a více se tlačit do koncovky. Tím vznikaly brejkové situace, které řešili naši obránci v čele s brankařem. Zvýšené úsilí přineslo kýžené ovoce. Ve 29. minutě se v přesilovce ranou od břevna prosadil Tomáš Staněk a odčaroval tím neprůstřelnost domácího brankaře. Do třetí části nabádali naši trenéři hráče k tomu, aby si naše Bílé hvězdy zápas se silným soupeřem užily, maximálně bojovaly a pokusily se s výsledkem něco udělat. Výsledkem byla kontaktní branka Tomáše Staňka, kdy se prosadil důrazem v brankovišti a snížil na 2:3. Ve 48. minutě se v přesilovce prosadil Adam Horký, zaslouženě vyrovnal a začínalo se odznovu. V 53. minutě se probíjel do zakončení Adam Horký a střelou na bližší tyč otočil výsledek na 4:3. Od tohoto okamžiku se pak hrála taktická bitva, kdy na sebe chodily lajny v přesném pořadí. Domácí se snažili skóre vyrovnat, naopak naše Bílé naděje si chtěly těsné vítězství udržet. Za zmínku stojí dvě situace se závěru utkání, kdy po úniku domácích náš brankář Jan Trvaj vyrazil střelu koncem držadla hokejky mimo svou svatyni a v posledních vteřinách soupeř po závaru nastřelil levou tyč naší branky. Výsledkem bylo naše cenné vítězství a tím mohla propuknout nefalšovaná radost ze získaných bodů.