T ř e b í č - Po páté v řadě bodovali mladší dorostenci, tentokrát dovezli dva body z Benátek nad Jizerou.

24.kolo, neděle 24.1.2016
BNJ BNJ
1:2sn 1:0, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 18. Douša – 48. Malenovský (Vlk), rozhodující nájezd: Hromádka, neproměnili: Douša, Škutina, Závorka – Válek, Pach. Rozhodčí: Soukup, Bašus. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 19.
HC Benátky nad Jizerou:
SK Horácká Slavia Třebíč: Kružík (31. Dobrovolný) – Vlk, Marek, Pachl, Němec, Válek, P. Trnka, Průša, Hromádka, Škrdlová, Malenovský, Svoboda, Mojdl, Makovička.

Mladší dorost Horácké Slavie Třebíč zavítal na led soupeře v Benátkách nad Jizerou. I odsud si hráči dovezli vítězné body, i když jejich vítězství se rodilo těžce a zápas vyhráli až po samostatných nájezdech.

Soupeř se dostal do vedení v 18. minutě brankou Douši a Bílým hvězdám se podařilo vyrovnat až ve 48. minutě zásluhou Malenovského. Do konce zápasu pak již branka nepadla a tak došlo k samostatným nájezdům. V těch se blýskl třebíčský gólman Dobrovolný, který nedal soupeřům šanci a všechny nájezdi s přehledem zlikvidoval.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: „Utkání bylo z obou stran opatrné, málo šancí a hodně nepřesností. Místy se hrál spíš žákovský než dorostenecký hokej. Soupeř vedl od první třetiny a my jsme vyrovnali až ve třetí části z přesilovky. Remíza byla spravedlivá, a tak utkání došlo k nájezdům, na které jsme letos vyhráli už popáté. Jeli jsme pětkrát a pokaždé uspěli. Je to samozřejmě i o štěstí, ale v Benátkách jsme měli šikovnější hráče i lepšího gólmana. Šimon Dobrovolný všechny nájezdy s přehledem chytil. Bereme dva body a jsme za ně rádi. Hráli jsme ve třinácti lidech, protože jsme pomáhali staršímu dorostu. Hlavní je, že jsme už pětkrát v řadě neprohráli. Jsme spokojení."