PIS – TRE 0:6 – Bílé hvězdy si zastřílely, Písek dostal předčasnou nadílku

T ř e b í č - Horácká Slavia si otevřela na píseckém stadionu doslova střelnici. Místní IHC inkasoval v každé ze tří třetin po dvou brankách a rozešel se s Třebíčí ostudně 0:6. V osmé minutě se prosadil z rychlého protiútoku Ostřížek, o dvě minuty později navýšil brankové skóre Káňa. Na začátku druhé dvacetiminutovky se zapsal do střelecké listiny podruhé David Ostřížek, v polovině utkání pak zužitkoval přesilovou hru ukázkově Vondráček. Pátou branku bílých hvězd vstřelil Čuřík, šestou pak Kaut. Třebíč tak svého soupeře vysoko přehrála a vrací se domů s dalšími třemi body do prvoligové tabulky.

33.kolo, středa 19.12.2012
PIS PIS
0:60:2, 0:2, 0:2
Branky a nahrávky: 8. Ostřížek (Káňa), 10. Káňa (Burian, Zdráhal), 22. Ostřížek (Burian, Káňa), 30. Vondráček (Kaut), 42. Čuřík (Malena, Dolníček), 46. Kaut (Vondráček, Sláma). Rozhodčí: Zubzanda - Vavruška, Černý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 420. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 0:6.
IHC Písek: Exner (46. Mazuch) - Drtil, Kužel, Dvořák, Kříž, Semrád, Veselý, Makovský - Polodna, Vlček, Sedláček, Kučera, Rod, Marek, Šperger, Ferebauer, M. Heřman, Petruška, Homolka, Markulinec.
SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Bilčík, Sláma, Zdráhal, Dlapa, Dietz, Malena - Čuřík, Vondráček, Dolníček, Křivohlávek, Kaut, E. Kadela, Čech, Laš, Ostřížek, Burian, Přibyl, Káňa, Moučka.

Písečtí trenéři se před zápasem dostali do nezáviděníhodní role. V den utkání přišli o trojici útočníků ze stálé sestavy týmu – zranění nepustilo do hry kapitána Vladislava Kubeše, nemoc vyřadila Radima Heřmana a Marka Vaniše. Při absenci gólmana Halmošiho i dalších dosud využívaných brankářů, kteří si plnili své extraligové povinnosti, prožil navíc pořádně ostrý křest prvoligovým ohněm kladenský mladíček Jiří Exner. V brankovišti nakonec vydržel do 46. minuty, kdy jej po šesté inkasované brance vystřídal domácí starší dorostenec Marek Mazuch. V defenzívě IHC si odbyl premiéru také mladý sparťanský obránce Jan Veselý. Ani Třebíčští nebyli kompletní, chyběli Lukáš Nahodil, Jakub Šlahař, Martin Dočekal, Vojtěch Němec a David Rangl.

První třetina se nesla v oboustranně opatrném duchu a hra měla víceméně vyrovnaný průběh. Přesto se v ní narodily první výrazné momenty střetnutí. Dietní porce nebezpečných situací před oběma brankami zachutnala více hostům. V 8. minutě zamířil přesně pod Exnerovu lapačku Ostřížek a poslal Moravany do vedení, aby jen o dvě minuty později pohodlně skóroval nedůsledně obsazený Káňa – 0:2. Jeden z dalších pokusů Třebíče navíc zastavila horní tyč. Na druhé straně se také několikrát zablýsklo, ale neuhodilo.

Nástup do prostředního dějství vyšel lépe favorizované Horácké Slavii a opět Ostřížek rozjásal skupinku třebíčských fandů potřetí. Když pak v polovině zápasu dostal luxusní prostor před píseckou klecí Vondráček a zvýšil v přesilovce svého týmu na rozdíl čtyř branek, přestal do píseckých plachet foukat byť jen slabý vánek naděje.

Do poslední dvacetiminutovky stáhli domácí trenéři hru na tři formace (už od druhé třetiny chyběl v sestavě otřesený Polodna), třebíčské mužstvo už ale dění na ledě s přehledem kontrolovalo. Svou jasnou herní nadvládu nakonec stvrdilo dodržením normy dvou vstřelených gólů za třetinu. Ve 42. minutě se prosadil Čuřík a o několik minut později pohodlně skóroval jeho spoluhráč Kaut – 0:6. Tímto okamžikem byl brankový účet zápasu vyčerpán. Pátý tým tabulky trefil v jeho průběhu ještě dvakrát tyč, další nebezpečně vyhlížející momenty pak zlikvidovali svými úspěšnými zákroky oba mladíci v písecké brance. Ani jinak nevýrazná hra Jihočechů nebyla prostá několika gólových šancí, třebíčský brankář Čiliak si ale od Otavy odvezl vychytanou nulu.

Jiří Kudrna - IHC Písek: Měli jsme velké problémy se sestavou. Při absenci brankáře Halmošiho jsme navíc v den utkání přišli o tři útočníky a skládali tým na poslední chvíli. V první třetině to ještě z naší strany nebylo až tak špatné, bohužel soupeř vytěžil ze dvou vážnějších šancí dva góly, zatímco my se neprosadili. Čím víc zápas ubíhal, tím výrazněji se projevovala herní pohoda a kvalita Třebíče, která nás nakonec jasně přehrála. My jsme naopak v ničem nedokázali navázat na výkon z Jihlavy.

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Věděli jsme, že Písek v minulém kole vyhrál v Jihlavě, takévé vítězství zvedne sebevědomí každému týmu. Naše hráče jsme krotili po minulém výborném výkonu proti Mladé Boleslavi a myslím, že si to vzali k srdci. Domácí mají mladý tým, který hodně bruslil a zápas nám rozhodně nedal zadarmo. Nám hodně pomohly branky, které domácí srážely. Marek Čiliak dnes vychytal nulu a musím říct, že opravdu vychytal a podržel nás. Jsme spokojeni s přístupem hráčů a ještě více s dalšími třemi body.