PRE – TRE 1:5 – Bílé hvězdy jasně přehrály Přerov a připisují si další venkovní vítězství

T ř e b í č - Třebíčští udělali první pomyslný krok k vítězství v páté minutě hrací doby, kdy se nejprve prosadil střelou od levého mantinelu Patrik Koch, aby o pouhých patnáct vteřin později navýšil skóre z brejku Havránek. Už na 3:0 z pohledu Třebíče zvyšoval ve druhé třetině Milfait. Domácí snížili ještě do přestávky, jenže bezprostředně po ní zamířil mezi Klimešovy betony Kristl – 1:4. Pátou trefu pak přidal Kusko.

14.kolo, středa 12.10.2016
PRE PRE
1:50:2, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 36. Ižacký (Dvořák) - 5. Koch (Kristl, Erat), 5. T. Havránek (Kusko, Huňa), 27. Milfait (T. Havránek, Bartejs), 42. Kristl (Kusko), 54. Kusko (Milfait, T. Havránek). Rozhodčí: Koziol – Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2024. Střely na branku: 37:28. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
HC ZUBR Přerov: Horčička (27. Klimeš) – Chmelíř, Pala, M. Novotný, Ferenc, Zbořil, Malina, L. Vágner, Šnajnar – Milan Procházka, Pšurný, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Plášek, Tadeáš Král, M. Kratochvíl – Ižacký, Dvořák.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Zdráhal, Niko, Bartejs, Lojek, Čejka, Koch, Schejbal – Erat, Dolníček, Kristl – T. Havránek, Kusko, Huňa – Jan Wasserbauer, Milfait, Paták – Juráň.

Už po minutě mohla udeřit Goišova lajna, ale Popelka šanci zahodil a volil nahrávku. Ižacký trefil tyčku a skóre poté otevřela Třebíč. V čase 4:33 Patriku Kochovi sjel u mantinelu z hole puk a ten míjející přerovské hráče minul i Horčičku. Po hodně laciném inkasování se pokračovalo jen patnáct vteřin, když Tomáš Havránek proklouzl opařenou defenzívou domácích a Horčičku si „vykoupal“.

Oba celky si vyzkoušely přesilovku, Pšurného vychytal Jekel, kličkujícího Ižackého taktéž. Zubrům se nedařilo nastartovat svoji hru, touš se nedržel na hokejkách a navíc se díky pozicím hostů odrážel hlavně k nim. Pavel Jekel první periodu lapil všechny domácí pokusy, tak si jeho tým odnášel do šaten dvougólový náskok.

Začátek druhé periody toho příliš nenabídl až do Novotného vyloučení. Horčička nejprve skvěle vychytal Jana Milfaita, vzápětí však nečekaně vyjel z brankoviště a odkryl autorovi třetí branky Bílých hvězd volnou přední tyč. Kasu tak od 28. minuty zastupoval Klimeš.

Zubry po polovině nedonutily skórovat ani tři přesilovky a začínalo to s nimi vypadat bledě. Vzápětí po buly pak ale konečně promluvili. Na začátku 36. minuty se k puku dostal Jakub Ižacký a prostřelil Jekela. Rozdíl tří branek mohl znovu nastavit Dolníček, ale z ostrého úhlu nastřelil jen vzdálenější tyč stojícího Klimeše.

Poslední dějství Přerované doufali ve zvrat, ale už ve 43. minutě se vydal do souboje jeden na jednoho Richard Kristl a prostřelil jak Chmelíře, tak Klimeše. Naději tak opět střídal zmar. Zubři marně dobývali útočné pásmo, což Horácké Slavii svědčilo a svou hru si stále udržovala. Devět minut před koncem odešel pykat Malina a v samém konci oslabení domácí nechali dvojici Milfait – Silvester Kusko osamocené před Klimešem. „Ťuk – ťuk“ a brankář Zubrů se mohl v brankovišti rozkrájet.

Od těchto momentů se duel už spíše jen dohrával a k jakýmkoliv zajímavostem docházelo sporadicky. Třebíč tak opět potvrdila, že na Zubry umí a vzájemnou bilanci tak ozdobila už pátou výhrou. V letošní sezóně jim uštědřila už druhou porážku, znovu s pěti góly.

David Kudělka - HC ZUBR Přerov: Musím pogratulovat soupeři, byl ve všech činnostech lepší než my. Udržel se na kotouči i proměňoval přesilovky. Nedokázali jsme udržet puk v útočném pásmu, neproměňovali jsme své početní výhody, a to jsme jich měli opravdu dost. Je to nepochopitelné selhání některých hráčů, s jejich chybami se pak svezl celý tým. S takovým výkonem nemůžeme do budoucna vyhrávat žádný zápas. Pokud budeme takhle pokračovat, tak nemáme v první lize co dělat. Na druhou stranu je to jedno utkání. Nadále věříme v sílu našeho mančaftu. Jsme přesvědčeni, že se to otočí. Kluci se zvednou a začnou hrát hokej, který nás zdobil, a vrátíme se zpátky na vítěznou vlnu.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Měli jsme výborný vstup do zápasu. První gól by sice šťastnější, ale druhý po pěkné individuální akci. Když vedete rychle 2:0, tak se potom hraje lépe. Jen ve druhé třetině jsme trochu vypadli z role. Tam bylo několik zbytečných faulů a vlastně dvanáct minut jsme hráli v oslabení, což je moc. Myslím si, že v těchto chvílích přišel zlomový moment zápasu. Sice jsme po ubránění našich oslabení dostali hloupý gól, ale Přerov jsme nepustili k tomu, aby šel do kontaktu. Ve třetí třetině jsme navíc rychle zvýšili vedení, což nás uklidnilo. Musím klukům poděkovat za parádní týmový výkon, který byl podpořený výborně chytajícím Pavlem Jekelem.