Pražané poprvé v sezóně nad síly Třebíčských, jeden gól na body nestačil

T ř e b í č - V předvánočním čase zajížděli hokejisté Horácké Slavie Třebíč k derby Slavií působících ve WSM Lize, tedy do Prahy. Domácí šli do vedení 2:0, za hosty snižoval v osmatřicáté minutě odchovanec třebíčského hokeje a mládežnický reprezentant Matěj Novák (na fotografii). Jenže domácí stihli ještě do konce druhé třetiny přidat třetí branku. Snaha Horácké Slavie ve třetí třetině vyšla naprázdno, naopak Pražané navýšili v padesáté třetí minutě skóre na konečných 4:1 a vůbec poprvé v sezóně porazili svou třebíčskou jmenovkyni. Třebíčští hokejisté se před koncem roku ještě jednou představí svým divákům, ve středu 27. prosince hostí na svém ledě Havířov.

33.kolo, pátek 22.12.2017
SLA SLA
4:11:0, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 9. Endál (Šagát, Šmerha), 31. Barák (Šafránek, Jankovský), 40. Šagát (Endál, Barák), 53. Endál (Kubica, Kasík) – 38. Matěj Novák (Süss, L. Vágner). Rozhodčí: Jechoutek, Wagner - Jílek, Šperl. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 682. Střely na branku: 24:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
HC Slavia Praha: Frodl – Pohl, J. Holý, Barák, Kasík, Ryzák, Kolařík – J. Doležal, Račuk, L. Krejčík – Jankovský, Šafránek, Nedvídek – Endál, Šagát, Šmerha – Z. Doležal, Kubica, M. Ondráček.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – L. Vágner, Kaláb, Čejka, D. Mikyska, Půža, Furch, Hort – Erat, Dolníček, Kratochvíl – Vodný, Kusko, Kristl – Malec, Tadeáš Král, Diviš – Ferda, Matěj Novák, Süss.

Tribuny v Edenu se dostaly do varu poprvé v 9. minutě. A postaral se o to kdo jiný než slávistický ostrostřelec zapůjčený z Havlíčkova Brodu. Lukáš Endál obelstil na polovině hřiště u pravého mantinelu posledního obránce hostů a přestože byl v samostatném úniku faulovaný, dokázal si kličkou do forhendu položit brankáře a otevřít skóre utkání.

Podobně šikovně si počínal na konci úvodní dvacetiminutovky také třebíčský Vágner. Ten se prokličkoval domácí obranou a vypálil ze slibné pozice mezi kruhy. Jeho rána však jen rozezvučela horní tyč Frodlovy brány.

Po přestávce se tak opět prosadili sešívaní. Šafránek na sebe navázal v přesilové hře obránce a udělal na modré čáře prostor Jindřichu Baránkovi, jehož pumelice zaplula za záda bezmocného Dostála.

Naději na body sebral hostům Endál

Horácká Slavia o pár minut později snížila. Matěj Novák nabral rychlost na pravém křídle, využil špatného střídání Pražanů a milimetrovou ranou do horního růžku nedal Frodlovi šanci zasáhnout.

O bleskovou odpověď domácích se postaral Martin Šagát. Velkou zásluhu na gólu měl ovšem Endál, který zprava objel obránce Třebíče a zpoza branky Šagátovi naservíroval kotouč jako na stříbrném podnose.

Třetí periodu však začali lépe Třebíčští, kteří dostali více než minutovou dvojnásobnou početní výhodu. Jenže tu nevyužili a ke slovu se opět dostal Lukáš Endál. Kubica mu poslal kotouč zpoza branky, a ač byl střelec postavený na brankové čáře, dokázal se z nulového úhlu neomylně trefit.

Víc už se do konce zápasu nestalo a Pražané tak svým fanouškům nadělili tříbodové vítězství v derby dvou Slavií.

Jan Srdínko -HC Slavia Praha: „Lukáš Endál měl dobrý zápas, ale nevyzdvihoval bych výkon jedince. O výhru se zasloužil celý tým. Všichni makali naplno. Sami jsme si zápas zkomplikovali zbytečnými fauly. V oslabení se nám sice dařilo, ale příště se nám tolik vyloučení nemusí vyplatit. Se třemi body jsme ale samozřejmě spokojení.“

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: „Prohráli jsme, takže bude vypadat špatně, když budu kluky chválit, ale v zápase jsme měli dobré momenty. Ve hře pěti proti pěti bylo utkání vyrovnané, zápas v podstatě rozhodl Lukáš Endál dvěma góly a nahrávkou. My jsme se trápili v přesilovkách, nevyužili jsme dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. Je to náš dlouhodobější problém. Teď klukům popřejeme hezké svátky, sejdeme se 25. a budeme pokračovat v práci.