SDO: Bílé hvězdy padly s přerovskými Zubry

T ř e b í č - Vysoké vítězství a první porážka v novém ročníku. Taková je víkendová bilance třebíčských hokejistů. Horácká Slavia nejdříve rozstřílela brněnskou Techniku, kterou hostila v rámci třetího kola Ligy staršího dorostu. Tým vedený Karlem Vejmelkou pak ale padl v přímém duelu o první místo východní skupiny s přerovskými Zubry.

4.kolo, neděle 27.9.2015
2:42:1, 0:1, 0:2.
PRE PRE
Branky a nahrávky: 5. Michálek (Dvořák), 6. Sigmund (Erat) – 16. Galetka (Šťastný), 36. Šťastný (Tomaník), 51. Rusňák (Tomaník), 53. Knápek. Rozhodčí: Kotlík – Mejzlík, Sobotka . Vyloučení: 2:2, navíc Sigmund 10 min, OT, Strnad (oba Třebíč) 5 min. + do konce utkání . Využití: 0:1. Diváci: 37 . Průběh utkání: 2:1, 0:1, 0:2 .
SK Horácká Slavia Třebíč: Juda – Erat, Svoboda, Strnad, Havelka, Michálek, Sigmund, Dvořák, Nejedlý, Bednář, Dundálek, Pacalová, Lupač.
HC ZUBR Přerov:

Zápas týmů ze špičky tabulky, které dosud neztratily ani bod, začali lépe domácí. Už v páté minutě otevřel skóre Michálek a vzápětí zvýšil Sigmund. Hosté se vrátili do zápasu čtyři minuty před první sirénou, kdy našeho gólmana prostřelil Galetka. Trenéra Horácké Slavie ale mohla mrzet nedisciplinovanost hráčů. Ještě v první třetině obdržel osobní trest Sigmund a do konce utkání oslabil tým Strnad.

Zubři vyrovnali po změně stran a po druhé třetině hráči odcházeli do šaten za vyrovnaného stavu 2:2.

Rozhodnutí přinesl začátek poslední desetiminutovky, kdy vstřelil dva slepené góly pro změnu Přerov a na tento direkt už domácí odpověď nenašli. Zatímco Hanáci zůstali bez ztráty bodu, Třebíč naopak poprvé v sezoně odešla z ledu poražená.

Karel Vejmelka - SK Horácká Slavia Třebíč: "Do utkání jsme nastoupili s dvanácti bojovníky, zatímco soupeř měl k dispozici 18 hráčů a začal velmi aktivně. My jsme se ale dvakrát individuálně prosadili a vedli jsme 2:0. Do přestávky bohužel soupeř snížil, my jsme však stále hráli statečně. Ještě v první třetině jsme obdrželi dva vyšší tresty, jeden hráč byl vyloučen do konce a další dostal 2+10, takže jsme hráli 10 min. s deseti a dále s jedenácti hráči v poli.

Ve druhé třetině byl soupeř na koni a mačkal nás. Statečně jsme se bránili a čekali na brejky. Bohužel pak rozhodčí pustili jasné zakázané uvolnění soupeře, z čehož Přerov vytěžil druhý gól. Ale i stav 2:2 po dvou třetinách byl příznivý.

Ve 3. třetině nám ale začaly docházet síly, přesto jsme hráli statečně a bojovali. Střelecky jsme se však už neprosadili. Soupeř otočil utkání v 51. a 53. minutě dvěma góly. Na zvrat nám už naše síly nestačily."