SDO: TRE - HOD 1:2sn - Souboj brankářů se vším všudy, dorostenci podlehli Hodonínu až po nájezdech

T ř e b í č - Předposlední kolo letošní ligy starších dorostenců proti Hodonínu nabídlo divákům vskutku úžasnou podívanou. V utkání plném nasazení, osobních soubojů a překrásných akcí však více než útočníci kralovali oba brankáři, kteří byli dnes hlavními tahouny svých týmů. I díky nim skončilo utkání po šedesáti minutách hry remízou a rozhodnout tak museli samostatné nájezdy. V nich už byli bohužel úspěšnější hráči hostů a ovládli i celkové skóre zápasu – 1:2sn.

37.kolo, neděle 8.3.2015
1:2sn0:0, 1:1, 0:0 - 0:1
HOD HOD
Branky a nahrávky: 33. Burian (Strnad, Urban) - 27. Ling (Škríba, Crlík), rozhodující nájezd: Škríba. Rozhodčí: Slavík - Šťastná, Jeletz. Vyloučení: 5:6, navíc Ling (HOD) 10 minut nes. Chování. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 22 . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Juda - Michálek, Erat, Sigmund, Kajnar, Strnad, Bernat, Burian, Wasserbauer, Pokorný, Tichý, Březka, Urban
HC Hodonín: Štěpanovský - Mojžíšek, Crlík, Weber, Andrýsek, Škubal, Lišaník, Odrtlík, Rauš, Ling, Škríba, Lindner, Stanislav, Štěpanovský, Ščecina, Větříšek, Veselý

Utkání začalo ve velmi svižném tempu na obou stranách. Jedna šance střídala druhou a tak jediné, co zápasu dlouho scházelo, byly góly. Ani k nim však příliš nechybělo. V přesilové hře se například před brankou hostí zničehonic objevil Třebíčský Tomáš Sigmund, trefil ale pouze nastrčený beton Hodonínského brankáře. Brankář hostí se zaskvěl i o chvíli později a proti dalekonosné střele domácího Jiřího Wasserbauera vytáhl ukázkový semafor. Zahanbit se nenechal ani domácí Jaroslav Juda, který dnes dostal v bráně přednost před svým kolegou Kamilem Trnkou. Hosté si na něm vylámali zuby hned několikrát, přičemž nejblíže byl ke střelení branky kapitán Ondřej Ling. Juda ovšem zůstal bezchybný.

Ve druhé třetině tempo poněkud opadlo, přibylo však více chyb. Tu největší spáchal hned na začátku třetiny domácí David Pokorný, který nahrál soupeři do vyložené šance. I s touto situací si brankář Juda poradil a jen jeho skvělý zásah lapačkou zachránil Třebíč od pohromy. V sedmadvacáté minutě byl už ale soupeře krátký i on. Na modré prudce napřáhnul Lukáš Škríba, Judovi vypadl puk z lapačky přesně před dotírajícího Ondřeje Lingla a ten s přehledem zavěsil - 0:1. Hosté se ze svého vedení ovšem dlouho neradovali. Neuplynulo ani pět minut a bylo vyrovnáno, když Tomáš Strnad našel ve vlastním oslabení přesně Luboše Buriana. Tomu pak stačilo jen lehce nastavit svou hůl – 1:1.

Do poslední části vstoupil Hodonín mnohem aktivněji. Zjednodušil svoji hru, a ačkoliv nabídl Třebíči hned několik přesilových her, byl to hlavně on, kdo na ledě rozhodoval. Nejblíže druhému gólu byli hosté v pětapadesáté minutě, když puk po ráně Róberta Odrtlíka pěknou chvíli poskakoval v brankovišti. Nakonec však Třebíčští i tento drtivý tlak přečkali a po šanci Karla Březka to mohli být oni, kdo vstřelí rozhodující gól. Nestalo se a na řadu tak přišli samostatné nájezdy. V nich se štěstí přiklonilo na stranu Hodonína, který si díky brance Lukáše Škríba odváží po vítězství 2:1 po samostatných nájezdech i druhý bod.

Karel Vejmelka - SK Horácká Slavia Třebíč:Hodonín byl letos naším největším konkurentem v boji o postup, navíc jsme nastupovali hned bez pěti hráčů základní sestavy, takže jsme nečekali žádné lehké utkání. Přesto jsme však chtěli zápas vyhrát. Náš cíl byl dobře bránit, což se povedlo. Celou dobu jsme se soupeřem dokázali držet krok. Jediné co trochu mrzí je koncovka. Na druhou stranu se nám podařilo ubránit minutové oslabení tři na pět, za což můžeme být spokojeni. Nájezdy jsou poté vždycky otázkou šikovnosti a hlavně štěstí.