LSŽ: TRE - HBR 5:5 - Nečekaný zvrat a Kubův hattrick

T ř e b í č - Naprosto nečekaný obrat předvedli starší žáci v utkání s Havlíčkovým Brodem.

7.kolo, sobota 15.10.2016
5:50:4, 3:0, 2:1
HBR HBR
Branky a nahrávky: 29. Kuba (Krotký), 35. Krotký (Svoboda), 38. Oliva (Jaša, Staněk), 57. Kuba (Krotký), 60. Kuba (Svoboda, Jaša) - 8. Janko (Krejčí, Prášek), 10. Krejčí (Prášek), 16. Prášek (Vlach), 17. Novotný (Kohout, Doležal), 57. Janko (Prášek). Rozhodčí: Mejzlík - Erat, Kotrba. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 55.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka - Šabatka, Bobrovský, Topol, Hrbáček, Outulný, Hanák, Bartoš, Němec, Krotký, Svoboda, Kuba, Jaša, Staněk, Mašíček, Oliva, Daňhel
BK Havlíčkův Brod: Kukeně - Fišer, Kuchta, Vlach, Voda, Doležal, Novotný, Janko, Prášek, Krejčí, Partl, Kohout

Bílé hvězdy zaspaly první třetinu a po vlažném a trochu ospalém výkonu ji prohrály 0:4. V té chvíli se asi nenašel nikdo z přítomných diváků, kdo by věřil na zvrat utkání. Podle ohlasů přítomných o přestávce se spíše očekával další příval gólů do domácí branky.

Naše Hvězdy se ale na led vrátily jako vyměněné. Lépe bruslily, dojížděly puky a zpřesnily své přihrávky, obrana se zlepšila a Lukáš Vejmelka předvedl v bráně několik skvělých zákroků.
Povel k útoku dal ve 29. minutě Tadeáš Kuba, který dobře zachytil přihrávku Davida Krotkého a parádní ranou snížil stav utkání na 1:4. Branka dodala sílu našim hráčům k dalším akcím a o 6 minut později tentokráte Adam Svoboda skvěle přihrál Davidu Krotkému, který nekompromisní ranou snížil na 2:4. A další pěkné akce na sebe nenechaly dlouho čekat, třebíčští hráči se opravdu snažili a i když soupeř nebezpečně ohrožoval Lukášovu svatyni, byly to zase naše Hvězdy, které dvě minuty před koncem třetiny střelou Martina Olivy snížily už na 3:4.

V poslední třetině se soupeř hodně snažil ubránit výsledek a už si možná i myslel, že ubrání jednobrankový náskok, ale necelé tři minuty před koncem opět slavila úspěch dvojice Krotký a Kuba a za velké radosti hráčů i rodičů srovnala na stav 4:4. V návalu radosti ale domácí hráči zapomněli na soupeře a ten obratem v téže minutě opět vedl. Naše Hvězdy ale hlavy nesklopily, naopak, snažily se udělat maximum pro srovnání zápasu a v poslední minutě dokonal svůj hattrick Tadeáš Kuba, který tak srovnal na konečných 5:5.