TRE – BNJ 1:3 – Třebíčští v prvním zápase podlehli Benátkám, trefil se Lukáš Vágner

T ř e b í č - První zápas domácím nevyšel, rozhodla hlavně první třetina, kdy se Benátky ujaly hned dvoubrankového vedení zásluhou Špačka a Hrníčka. Ve druhé periodě domácí zvýšili své úsilí a v přesilovce pět na tři dokázali snížit. Postaral se o to tvrdou střelou Lukáš Vágner po přihrávce Tomáše Kalába. V poslední třetině měli červenobílí hodně možností na srovnání, např. Radim Zohorna, ale Stezka všechny situace ustál. Benátky pak přidaly další branku a závěr si poté pohlídaly. Díky obětavé hře a skvělé obraně si odváží všechny body. Třebíč se ve středu utká doma s Ústím nad Labem, bude mít tak šanci na nápravu.

1.kolo, sobota 9.9.2017
1:30:2, 1:0, 0:1
BNJ BNJ
Branky a nahrávky: 27. L. Vágner (Kaláb, Erat) – 8. D. Špaček (Veselý, Psota), 15. Hrníčko (Kolmann, Chrtek), 51. Kolmann (Chrtek, Hrníčko). Rozhodčí: Dědek, Kašík – Novák, Bryška. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1260. Střely na branku: 31:21. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Vágner, Kaláb, Půža, D. Mikyska, Čejka, Hort – Erat, Dolníček, Kristl – Vodný, Jan Wasserbauer, Kratochvíl – Kusko, R. Zohorna, T. Havránek – Malec, Tadeáš Král, Paták.
HC Benátky nad Jizerou: Stezka – Kolmann, Husa, Havlín, Jan Bednář, Jandejsek – A. Dlouhý, Chrtek, Hrníčko – D. Špaček, R. Veselý, Psota – Teplý, Wiencek, Jeník – Bělohorský, Kuťák, Průžek.

Třebíčské publikum, natěšené na první mistrovské utkání, od první minuty poctivě podporovalo svoje svěřence. Hráči v červených dresech však působili velice zmatečným dojmem, který je, bohužel pro domácí, provázel celý zápas.

Nervozita mohla opadnout v 6. minutě, kdy se před brankáře prodral Ondřej Malec, v tísni ale brankáře hostí překonat nedokázal, což byla po hříchu jediná šance první přesilové hry v utkání.

Loňská brankářská opora, Pavel Jekel nestačil reagovat na tečovanou střelu Daniela Špačka, který poslal hosty do vedení.

Utkání poznamenalo poměrně časté vylučování. V 15. minutě hráli hosté přesilovou hru 4 na 3, kterou velice pěknou brankou využili. Kolmann adresoval krásnou přihrávku Dominikovi Hrníčkovi, ten nedal Jekelovi šanci a zvýšil.

I úvod druhé části hry přinesl vyloučení. Nejprve hráli přesilovku hosté, čímž otupili snahu Třebíče korigovat.

Ve 27. minutě však Bílé hvězdy konečně skórovaly. Ve dvojnásobné přesilové hře se trefil šťastnou trefou Lukáš Vágner.

Tlak domácích se ale nekonal. Naopak o 5 minut později to byl opět Hrníčko, který vystrašil domácí ochozy, neboť jeho prudká střela mířila do tyče.

Závěr, ne příliš pohledné třetiny, poznamenalo vyloučení brankáře Jekela, který vyhodil kotouč do ochranné sítě. V úvodních minutách poslední dvacetiminutovky se tak Třebíč opět musela bránit.

Ani poslední třetina nepřinesla nějaký potřebný tlak domácích, vyjma 49. minuty, kdy se po tlaku do brankoviště nedokázala prosadit první formace.

O tom, že si tři body odvezou hosté, rozhodl v 51. minutě přesným zásahem Petr Kolmann. Horácká Slavia dnes nedokázala najít na soupeře účinnou protihru a nezmohla se ani na závěrečný tlak. Drama se již v Třebíči tak nekonalo a družina trenéra Sobotky musela zkousnout na domácím ledě porážku.

Tiskovka po utkání Třebíč - Benátky 1:3

Martin Sobotka- Horácká Slavia Třebíč Do utkání jsme vstoupili ustrašeně. Uskakovaly nám kotouče. Od druhé třetiny jsme měli převahu, ale více méně, platonickou, neměli jsme tam šance. Musíme více střílet, více se tlačit před branku, dát gól z dorážky. Místo vyrovnání za stavu 0:1 nám soupeř odskočí na dvoubrankový rozdíl. Nezbývá, než soupeři pogratulovat, sezona je ještě dlouhá a my věříme, že se to otočí.

Jiří Kudrna- HC Benátky nad Jizerou Bylo to pro nás těžké utkání. Máme v týmu spoustu nováčků v soutěží. Třebíč je stabilní člen WSM ligy. Kluci dnes dřeli, ubránili oslabení, dobře pracovali a měli jsme i dobrou podporu od gólmana. Těšíme se na další zápasy.