TRE - FRM 2:0 - Šestou výhru v řadě jistil výborný Karel Vejmelka, nedovolil ani gól

T ř e b í č - Aktuálně šestou výhru v řadě si Horácká Slavia zajistila už v první třetině, kdy vstřelila z hokejek kapitána Davida Dolníčka a Ondřeje Malce (na fotografii) dva krásné góly. I hosté měli několik výborných příležitostí, jenže v brance Bílých hvězd stál třebíčský odchovanec Karel Vejmelka, který svůj tým výrazně podržel. Ve zbytku utkání už branka nepadla ani na jedné straně, domácí si pozornou hrou hlídali dvougólový náskok. Díky tříbodové výhře se Třebíčští ve vyrovnané tabulce posunuli na vynikající páté místo.

38.kolo, středa 4.1.2017
2:02:0, 0:0, 0:0
FRM FRM
Branky a nahrávky: 14. Dolníček (Erat), 17. Malec (Bartejs, Psota). Rozhodčí: Dědek – Krátký, Šmika. Vyloučení: 1:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1060. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 2:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Zdráhal, Niko, Bartejs, D. Mikyska, Přibyl, Lojek, Blaha – Pekr, Dolníček, Erat – Mrázek, Milfait, Kusko – Kristl, R. Zohorna, Jan Wasserbauer – T. Havránek, Psota, Malec – Huňa.
HC Frýdek-Místek: Šimboch – Adámek, Kania, Bartko, Štebih, D. Stránský, Zahradníček – Klimša, Rufer, Půhoný – J. Sýkora, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Cienciala, Christov – Franek, Jaroš, Samiec.

Do utkání vstoupila lépe domácí Horácká Slavia, která svého soupeře od úvodních vteřin zamkla do obranného pásma, kde dobrou agresivní hrou strávila snad celé první dvě minuty. Tlak vyvrcholil první přesilovou hrou pro domácí v sedmé minutě. Elitní přesilovkové komando velice dobře kombinovalo, brankář Šimboch však odolával, branku jsme prozatím neviděli.

Až ve 14. minutě se ujala jedna z mnoha domácích příležitostí. Roman Erat nahrál zpoza branky mezi kruhy, kde se ke kotouči trochu šťastně dostal kapitán David Dolníček, který tvrdou ranou z první překonal gólmana hostů, jehož lapačka neměla šanci.

Za necelé tři minuty vedla Třebíč už o dvě branky. Nutno říci, že branka byla velice podobná té první. Matěj Psota nahrál mezi kruhy Ondřeji Malcovi, a ten se trefil do podobného místa jako třebíčský kapitán.

Závěr třetiny dohrávala trošku lehkovážně a nabídla tak hostům několik dobrých střeleckých pokusů, se kterými si musel poradit brankář Karel Vejmelka, který zajistil, že po první části jeho tým odcházel do kabiny s dvougólovým vedením, které mohlo být díky šancím domácích borců ještě vyšší.

Do prostřední části vstoupili hosté mnohem agresivněji, ale ani domácí hráči neustoupili od své důrazné hry, která dělala Frýdecko- místeckým poměrně značné problémy.

Poměr šancí byl vyrovnanější než v předchozí periodě. Hosté zahrozili zejména ve 28. minutě, kdy se do situace dva na jednoho dostal Chielewski spolu se Sýkorou, teč druhého jmenovaného pak jen o několik centimetrů minula Vejmelkovu tyč.

Vzápětí se proti nahození Dolníčka vydal daleko z branky Šimboch, který kotouč odrazil jen před Kuska, ale ten kotouč mezi tři tyče nasměrovat nedokázal.

Necelé tři minuty před druhou sirénou měl ještě velkou šanci dobře hrající Malec ve spolupráci s Kristlem, ale ani tato šance brankou neskončila.

Třetí část začala poklidně, domácí chtěli evidentně zklidnit hru a více držet kotouč na hokejkách. Po úspěšně ubráněné přesilovce hostů mohla Třebíč definitivně rozhodnout. Dva hloupé fauly Frýdku- Místku znamenaly přesilovku pěti proti třem.

Mělo to ale menši zádrhel, v polovině třetiny se narazil u střídaček Erat a do zápasu už nezasáhl, což bylo vidět i na souhře první přesilovkové pětky, i když pár dobrých pokusů jsme registrovali.

Bílé hvězdy si vedení celkem v poklidu hlídaly, a když se hosté nechali necelé tři minuty před koncem zbytečně vyloučit za příliš mnoho hráčů na ledě, bylo rozhodnuto. Třebíč natáhla vítěznou sérii a podruhé v letošní sezoně porazila Frýdek- Místek.

Tiskovka po utkání Třebíč - Frýdek-Místek 2:0

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme dobře začali, chtěli jsme na soupeře vlétnout, dobře jsme forčekovali a dali jsme góly. Pak jsme se trochu zbláznili, hrálo se nahoru - dolů. Oba gólmani dnes chytali parádně, my jsme rádi za tři body. Velký dík patří klukům za týmový výkon a také Karlovi Vejmelkovi, který se zítra připojí ke Kometě, k nám se vrací Pavel Jekel.

Marek Malík - HC Frýdek-Místek: My jsme dnes opět nechytli začátek, i když jsme na to hráče upozorňovali. Dvě hrubé chyby, které domácí využili a zaslouženě se dostali do vedení. Pak jsme se zvedli, měli jsme nějaké tutovky, ale pak už to byl zase koncert obou brankářů, kteří vše pochytali.