TRE - HAV 7:3 - Skvělý vstup do roku 2015, Třebíčští smetli Havířov sedmi góly

T ř e b í č - Čtyřicátým kolem začala poslední čtvrtina první ligy a hokejisté Horácké Slavie Třebíč do ní vstoupili výtečně. V pohledném utkání porazili šestý Havířov vysoko 7:3, když gólový účet zápasu otevřel svou premiérovou trefou mladý útočník Marcel Juráň a sedmý gól, kterým skóre uzavřel, vsítil v osmapadesáté minutě Lukáš Králík.

40.kolo, sobota 3.1.2015
7:33:2, 1:0, 3:1
HAV HAV
Branky a nahrávky: 4. Juráň (Paták, Beneš), 8. Zdráhal (Bartoň, Ostřížek), 17. Dolníček (Malena, Erat), 28. Ostřížek (Mrázek, Zdráhal), 43. Bartoň (Ostřížek, Raška), 44. Pekr (Dolníček, Erat), 58. Králík (Raška) – 16. Sztefek (Ledňák, Bezuška), 20. Jiránek (Loskot, Fořt), 47. Pechanec (Sztefek, Klimša). Rozhodčí: Grech – Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1930. Střely na branku: 40:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3, 7:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Horčička – Bilčík, Malena, Bartoň, Zdráhal, Přibyl, Šaur – Pekr, Dolníček, Erat – Mrázek, Raška, Wasserbauer – Králík, Ostřížek, Čech – Paták, Juráň, Beneš.
AZ RESIDOMO Havířov: Daneček (44. Matoušek) – Valenta, Repe, Ledňák, Bezuška, Graca, Ostrčil, Bahounek – Jiránek, Loskot, Fořt – Sztefek, Pechanec, Klimša – Tomi, Šlahař, Maruna – Fejko, Krisl, Chmielewski.

Před utkáním dělilo oba soupeře v tabulce pouhých šest bodů, a proto fanoušci, kteří se sešli ve slušném počtu, necelé dvě tisícovky, očekávali vyrovnanou a napínavou bitvu. Od prvního vhazování, prakticky až do toho posledního, však na ledě kralovali hokejisté domácí Horácké Slavie.

Důsledkem toho byla hned ve 2. minutě přesilová hra, která, ačkoliv se Třebíčským nepovedla využít, byla velice dobře sehraná a branka přišla asi půl minuty po jejím vypršení, jako dozvuk tlaku, který si Bílé hvězdy před soupeřovou vytvořily.

Ve 4. minutě po levém křídle dobře rozjetý Paták přihrál před bránu volnému Marcelu Juráňovi, a ten střelou z první poprvé rozsvítil červené světlo za havířovskou brankou.

Tlak Třebíče pokračoval a měl za následek dvě šance v 6. minutě. Tu první měl Mrázek, který sice kotouč do branky dostal, ale rozhodčí okamžitě rozpažil, neboť se jednalo zcela evidentně o zásah vysokou holí. Tu druhou měl Ostřížek, který se dostal do samostatného úniku, ale i díky dojíždějícímu obránci skórovat nedokázal, neboť byl bekem Havířova účelně obtěžován.

V 8. minutě tu byla druhá početní výhoda pro Třebíč, která byla využita již po deseti vteřinách. Na modré čáře si sjel s kotoučem do dobré střelecké pozice Jan Zdráhal, který trefil nad levé rameno brankáře, který toho asi ani moc neviděl.

Už to vypadalo, že úvodní dvacetiminutovka bude jasnou záležitostí, ovšem nebylo tomu tak. Zkušený gólman Horčička si vybral svoji slabší chvilku a doslova daroval soupeři snížení. V 15. minutě nenápadně nahodil kotouč na domácího gólmana Michal Sztefek a kotouč se došoural mezi Horčičkovými betony až za brankovou čáru.

O minutu později bylo domácím fandům zase veseleji a postarali se o to ti nejzkušenější. Dobrou střelu obránce Maleny tečoval před bránou kapitán David Dolníček, který vrátil spoluhráčům v bílých dresech dvoubrankové vedení.

Když své šance poté nevyužil Ostřížek ani Erat, znovu vstřelili hosté velice jednoduchou branku. V poslední minutě třetiny obral domácího obránce Tomáš Jiránek, jehož velmi pomalá střela se mezi betony brankáře Horčičky znovu doklouzala až za brankovou čáru.

Ačkoliv tedy Třebíč po úvodní třetině vedla, mohla být mírně nespokojená, protože neproměněných šancí bylo dost a rozdíl ve skóre pouze jednobrankový, což je v hokeji téměř mizivý rozdíl.

Havířov se snažil vstoupit do druhé části hry lépe, než do té první, což se jim povedlo, nicméně navrch měla pořád domácí Horácká Slavia. Svoji reputaci si po první třetině napravil i domácí brankář, který mužstvo podržel několika obtížnějšími zákroky.

Prostřední třetina tak bohatá na góly nebyla. Přesněji řečeno, padla branka jenom jedna., ale zase o to pohlednější! Bylo to ve 28. minutě a bylo to do branky hostujícího AZ. Zdráhal předal na modré čáře k pravému kruhu Mrázkovi, a ten bleskové u druhé tyče našel Davida Ostřížka, který ťukec ozdobil vstřelenou brankou.

Ve 35. minutě ještě mohl zvyšovat Pekr, který jel sám na brankáře, střelou mezi betony ale Danečka nepřelstil.

Dnešní zápas byl z pohledu Horácké Slavie ve znamení obránců, což potvrdil ve 43. minutě Jakub Bartoň, jenž se radoval ze vstřelené brance v přesilové hře po té, co od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě.

Další úspěch přišel hned v následující minutě. Dolníček přihrál na střed hřiště Matějovi Pekrovi, jehož přízemní střelu brankář nestihl vyrazit svým betonem. To už byla pro Danečka poslední kapka, zápas přenechal svému kolegovi Petru Matouškovi.

Ten sledoval, jak jeho spoluhráči ve 47. minutě vstřelili svoji třetí branku, opět to bylo mezi nohy, kdy Horčičku překonal Antonín Pechanec, když vybojoval kotouč za bránou, vyjel a přesně vystřelil.

Havířov pak mohl utkání ještě zdramatizovat, ale s následnými dvěma přesilovými hrami nenaložil příliš povedeně, a tak měla poslední gólovou tečku vítězná Třebíč. V 58. minutě se ve zmatku před brankou nejrychleji zorientoval Adam Raška, který plácnul do kotouče, a ten přeletěl brankářovu ruku a zapadl do branky. Horácká Slavia si tak připsala poměrně jednoznačné a hlavně zasloužené vítězství 7:3.

Tiskovka po utkání Třebíč - Havířov 7:3

Jiří Mička - SK Horácká Slavia Třebíč: Před dvěma měsíci jsme hráli s Havířovem doma, nebyli jsme schopni dát branku a prohráli jsme 1:0, takže dnes jsme chtěli ten zápas zvládnout. Musím klukům poděkovat a pogratulovat, s Radkem Novákem jsme to dávali do kupy tři dny, abychom ten zápas zvládli. Dali jsme sedm branek, takže si myslím, že se to divákům muselo líbit. Mě může jen mrzet, že jsme dostali tři takové laciné góly, na tom musíme ještě zapracovat. Jsme dnes rádi za parádní tři body a potřebujeme se teď připravit na další středeční zápas.

Jan Daneček - AZ Havířov: Mně se to utkání bude hodnotit jednoduše, protože dnes bylo od prvního buly vidět, kdo ty body více chce. Nám se to teď kromě zápasu v Jihlavě stalo třikrát ze čtyř zápasů, kdy hráči vstoupili do utkání hrozným způsobem. Mysleli jsme, že se nám to teď přes ty volné dny podařilo odstranit, ale jdeme do toho zbaběle, nevyhráváme osobní souboje. Dnes bylo všechno špatně. Domácí byli jednoznačně lepší ve všech hokejových složkách. Nezbývá mi nic jiného než jim poblahopřát k výbornému výkonu. My už s tím musíme něco udělat. Zakročit tvrdšími sankcemi, protože jak je vidět, tak po dobrém to moc nejde. Když nejsme trochu posíleni z extraligy, tak na ta mužstva z čela nemáme. Dnes jsme sice zápas na konci první třetiny zdramatizovali, ale do prostřední třetiny jsme znovu vstoupili bojácně, takže jsem šancím na úspěch moc nevěřil.