TRE - HKR 3:2 - Třebíč přehrála další silný tým, tentokrát odjel bez bodu Hradec

T ř e b í č - Ke třetímu kolu 1. hokejové ligy zavítali na led Horácké Slavie Třebíč Královští lvi z Hradce Králové. V první dvacetiminutovce se hrál svižný hokej, jako první měli šanci hosté, když hráli přesilovou hru, tu ovšem nevyužili a v zápětí hráli oslabení. V početní výhodě domácí vstřelili vedoucí branku, když krásnou kombinaci zakončil nekompromisně Čuřík. Ke konci třetiny zkomplikoval situaci Rangl vyloučením do konce utkání, nicméně ve hře 4 na 4 se prosadil Rostislav Marosz. Ten samý hráč zvýšil v polovině utkání na rozdíl tří branek, když se dostal do samostatného úniku. Do třetí části se tempo hry ještě zvýšilo a Lvi brzy vstřelili branku z hole Kubici. Hosté ještě zvýšili svůj tlak a třebíčský odchovanec Michal Mikeska snížil na rozdíl jediné branky. Brankový poměr vydržel až do konce zápasu i přes hradeckou power-play.

3.kolo, středa 19.9.2012
3:22:0, 1:0, 0:2
HKR HKR
Branky a nahrávky: 7. Čuřík (Dolníček, Malena), 20. Marosz, 31. Marosz (Sláma, Burian) - 45. Kubica (Mikeska), 48. Mikeska (Haluza). Rozhodčí: Volf - Musil, Toman. Vyloučení: 3:8, navíc Rangl (TRE) 5 minut + OT do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1280. Střely na branku: 38:39. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Malena, Rangl, Dietz, Zdráhal, Dlapa, Sláma, Kadela R. - Čeh M., Dolníček, Čuřík - Burian, Ostřížek, Marosz - Kadela E., Dočekal, Vondráček - Křivohlávek, Káňa J., Přibyl.
Mountfield HK: Čech J. - Čížek, Vágner, Roupec, Chmelíř, Karlíček, Hendrich, Čáp, Klement - Švagrovský, Tvrdík, Berger - Kubica, Mikeska, Haluza - Budínský, Brož, Moskal - Valášek, Macháň, Říha.

Po úvodním seznamování a vyloučení na obou stranách zahrozili jako první domácí, když po průniku Ostřížka a jeho tvrdé ráně zaduněla výstroj Čecha v brance Lvů. Horáci však měli možnost dohrát zkrácenou přesilovou hru a dokonale toho v polovině sedmé minuty využili. Malena přihrál do rohu Dolníčkovi, který mezi kruhy našel zcela volného Jakuba Čuříka, pro kterého nebyl problém skórovat, 1:0.

Další šance přinesla druhá výhoda hráče v poli. Střela Dietze skončila na hrudi Čecha a Rangl ve slibné pozici minul všechny tři tyče. Hosté se do poloviny prvního dějství moc v útočném pásmu neohřáli. Za zmínku stojí střelecký pokus Budínského ze začátku poslední pětiminutovky, na pozorného Čiliaka nevyzrál ani svými dvěma pokusy během jedné minuty aktivně hrající Berger.

Dvě minuty před úvodní sirénou mohl skóre navýšit Rangl, ovšem po krásné kombinaci všech domácích hráčů na ledě zazvonila pouze tyč Čechovi branky. Rangl poté svůj temperament neudržel na uzdě a za úder do oblasti hlavy a krku pro něj utkání skončilo. Branky se však ještě diváci dočkali, kdy Dolníčkem započaté dílo dokonal Rostislav Marosz, který obkroužil brankoviště a Čecha překonal podruhé, 2:0.

Hradečtí měli v úvodu druhé třetiny minutovou přesilovou hru 5 proti 3, nevyužili poté ani výhodu jednoho bruslaře navíc. Jejich zvýšenou aktivitu otupilo až dvojnásobné oslabení z 26. minuty, kterou Horáci rovněž nevyužili, dále se však hnali dopředu. V polovině zápasu to bylo již o tři branky! Sláma vyslal na zteč Rostislava Marosze, který ukázkovým blafákem pod padajícím Čechem vsítil dnes svůj druhý gól na 3:0.

Královští lvi byli nadále pod tlakem a jen dobrý zákrok Čecha po teči Buriana zabránil dalšímu navršení skóre. Obraz hry se do druhé sirény nezměnil, na branku Čecha postupně dotírali v rozmezí 35. – 37. minuty Dolníček, Sláma či Malena. Hostům ke kontaktní brance nepomohla ani další přesilová hra v závěru druhé dvacetiminutovky, kdy vůbec nevystřelili na branku Čiliaka.

Domácí jednička měla štěstí hned v úvodu třetí třetiny, kdy za jeho zády neskončila Dolníčkem tečovaná střela Bergera. Hradečtí se brankové radosti dočkali v čase 44:44. Zdeněk Kubica se ocitl za domácími obránci a podél vyrážečky Čiliaka snižuje na 3:1.

Dvě třetiny čekali lvi na branku a za dvě a půl minuty třetí třetiny skórovali hned dvakrát. Michal Mikeska vyšťoural kotouč, který zůstal na chvíli pod Čiliakovým betonem po jeho zákroku proti pokusy Haluzy a snižuje skóre na rozdíl jediné branky, 3:2.

V padesáté minutě vytlačil Čiliak kotouč do rohu kluziště po akci povzbuzeného Mikesky. Na druhé straně neuspěl proti Čechovi individuální akcí Dolníček. Na konci 54. minuty mohlo být vyrovnáno, ovšem Čiliakův semafor zastavil střelecký pokus Kubici. Prakticky z protiútoku to zkusil přes obránce Burian, jeho střela minula jen těsně branku.

Na konci 56. minuty mohl jít sám na Čecha Čuřík, za cenu nedovoleného zákroku ho zastavil až Vágner. Následné oslabení Hradečtí přežili a v poslední čtvrt minutě ještě zkusili hru bez brankáře. Domácí však závěr třetí třetiny i zápasu zvládli a připisují si tak třetí vítězství v sezóně.

Tiskovka po utkání Třebíč - Hradec Králové 3:2

Rostislav Marosz po utkání TRE - HKR 3:2

Kamil Pokorný – Horácká Slavia Třebíč: Myslím si, že jsme odehráli třicet pět výborných minut. Měli jsme ze soupeře velký respekt, věděli jsme, jak hrál v Havlíčkově Brodě, že je to výborné mužstvo s kvalitními hráči. První třetina byla z naší strany výborná. Všechno se odvíjelo od toho, že jsme vyhrávali osobní souboje, okamžitě jsme puky dávali do hry. Dali jsme v dobře sehrané přesilovce ještě tyčku, škoda, že jsme nedali třetí gól už v první třetině. Ve druhé třetině jsme ustáli klíčový moment – dlouhé oslabení, které jsme sehráli parádně. Do třicáté třetí minuty jsme hráli dobře. Soupeř poté začal nastřelovat kotouče, zápas se začal otáčet na jeho stranu. O přestávce jsme hráčům říkali, že takto to bude pokračovat, že s tím musíme počítat. Hráči o tom věděli, ale když osobní souboj nevyhrajeme, máme problém. Máme mladé mužstvo, trochu jsme se dostali pod tlak, měli jsme strach o výsledek. Paradoxně jsme nedostali gól z tlaku soupeře, ale z toho, když nám hráči odjeli. To byla naše hloupost, ale ten tlak tam byl. Tlak jsme trošku rozmělnili, měli jsme i šance na rozhodnutí, na 4:2, byl by klidnější závěr zápasu. Závěr jsme nakonec zvládli, z výkonem jsem spokojený, protože Hradec bude určitě kvalitní mužstvo v této soutěži.

Martin Hosták - Královští lvi Hradec Králové: Zápas rozhodla první třetina, kde soupeř začal důrazněji. My pořád máme problém rozlišit kdy napadat, kdy hrát aktivně, kdy se stáhnout a bránit střední pásmo. V první třetině se nám to několikrát nepovedlo, soupeř hrál důrazně a dokázal tu třetinu vyhrát. Tam si myslím, že se ten zápas rozhodl. Druhá třetina byla taková zvláštní, pořád jsme se nemohli dostat do hry. Teprve ve třetí třetině se nám podařilo vyhrávat osobní souboje, trošku přitlačit soupeře, ale na víc než snížení to nestačilo.