TRE - KAD 6:1 - Tři body doma - kadaňští Trhači v Třebíči na šest kusů roztrháni

T ř e b í č - Třebíčští hokejisté v šestačtyřicátém kole na domácím ledě nezaváhali, ba právě naopak. V tabulce osmou Kadaň, která si nově říká Trhači, nepustili ke slovu a roztrhali ji na šest kusů. Už po první třetině, v níž byli hosté lepším týmem, ale domácí dávali góly, byl stav 4:0. Hattrickem se v utkání blýskl slovinský obránce ve službách HST, Matic Podlipnik (na fotografii).

46.kolo, sobota 30.1.2016
6:14:0, 1:0, 1:1
KAD KAD
Branky a nahrávky: 6. Podlipnik, 17. Zohorna (Erat, Dolníček), 17. Psota (Schejbal, Kusko), 19. Podlipnik (Erat, Dolníček), 29. Podlipnik (Erat, Dolníček), 59. Juráň - 56. Macháček (Trefný, Černý). Rozhodčí: Würtherle - Měkýš, Reich. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1120. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Malena, Podlipnik, Schejbal, Štindl, Šaur, Niko, Bartoň – Erat, Dolníček, Zohorna – Kusko, Polodna, Psota – Švec, Juráň, Přibyl – Čech, Baldwin, Pokorný.
SK Kadaň: Čech (17. Dvořák) – Trefný, Černý, Szathmáry, Novák, Weinhold, Kolařík, Bláha – Sloboda, Kverka, Chlouba – Hlava, Šťovíček, Macháček – Vaněk, Vrána, Huňady – Wágner, Deveri, Lehnert.

Utkání se začalo v poměrně svižném tempu, Třebíč byla o něco aktivnější a díky tomu se dostala do šancí před brankou. Právě jedna taková akce skončila faulem, v 6. minutě, přičemž bylo nařízeno trestné střílení, ke kterému se rozjel obránce Matic Podlipnik, který si najel pomaleji, míchal kotoučem a povedeným rychlým blafákem překonal brankáře a poslal tak svůj tým do vedení.

Hosté mohli o minutu později vyrovnat, do úniku na samotného Faltera ujel Wágner. Jeho blafák ale skončil mimo branku. Kadaň pak následně mohla srovnat z přesilové hry, když se hákováním provinil Erat. Severočeši ale početní výhodu nevyužili.

Když v 15. minutě neproměnil v dobré šanci Polodna, využil o dvě minuty později zaváhání hostujícího obránce Radim Zohorna, obhodil si obránce a proti vyjetému brankáři si poradil kličkou a v pádu bekhendem zvýšil na 2:0 pro domácí.

To ještě nebylo v podání Třebíče vše. O pár vteřin později dojel Matěj Psota zakázané uvolnění a dobře vystřelil, přičemž díky důrazu do branky na druhý pokus dotlačil kotouč do branky. To už bylo na brankáře Čecha moc, přepustil místo v brankovišti kolegovi Dvořákovi.

Ten to tedy rozhodně neměl jednoduché, obzvláště, když na něj v 19. minutě vypálil od modré nechytatelnou dělovku Matic Podlipnik a zvýšil na 4:0.

Hosté zbraně nesložili, v úvodu druhé části musel Falter vytáhnout několik důležitých zákroků. Domácí si poté ve 29. minutě zahráli dvojnásobnou přesilovku, která byla domácími borci využita. Hattrick završil tvrdou střelou Matic Podlipnik.

Ve 34. minutě se do velké šance dostal hostující Macháček, který v ideální pozici nedokázal trefit poměrně velkou část odkryté klece. Když neuspěl ve 38. minutě ani třebíčský odchovanec Deveri, který vypálil na Faltera nebezpečnou ránu, skončila druhá část výsledkem 5:0.

V poslední třetině tempo trochu opadlo, ale i tak jsme sledovali poměrně zajímavý hokej. Ten si užívali hlavně domácí diváci, kteří mohli sledovat po dlouhé době hokej bez nervů. V 55. minutě se Kadani přeci jen podařilo vstřelit branku. Petr Macháček ujel, zakončil mezi betony a skóroval.

Poslední slovo měla přeci jen Třebíč. V 59. minutě se důrazně dostal ke kotouči Marcel Juráň a střelou v pádu uzavřel gólový účet zápasu na 6:1. Třebíč si tak zaslouženě připsala důležitou výhru a připomněla svým fanouškům, že hokej hrát nezapomněla!

Tiskovka po utkání Třebíč - Kadaň 6:1

Jaroslav Beck – SK Kadaň: První třetina pro nás vypadala opticky dobře, ale přišla penalta a tři kuriózní chyby, které se běžně nestávají. Co je toho důvodem, je těžké říct, možná další korekce a změny v sestavě, které mají vliv na spolupráci a sebedůvěru hráčů. Po Budějovicích na nás leží jakýsi batoh. Ztratili jsme dnes zápas, který pro nás vypadal velmi dobře, pak už jsme se s tím snažili něco dělat vcelku zbytečně, protože Třebíč bránila, hlídala si střední pásmo a čekala na nějakou další naši chybu. Soupeři gratulujeme k vítězství a věříme, že do středy s tím ještě něco uděláme. Dnes jsme Martinu Falterovi zvedli sebevědomí, za to nám asi Kometa poděkuje, protože naši střelci dnes byli naprosto sterilní. Myslím si, že zápas zlomil třetí gól domácích.

Jiří Mička – SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme rádi, že jsme dnešní zápas zvládli za tři body. Vyhrát jsme dnes chtěli a museli, abychom se udrželi ve hře o předkolo play-off. První třetinu jsme byli velice produktivní, ze sedmi střel jsme dali čtyři góly, což je pro nás luxusní. Bylo strašně důležité, že za stavu 1:0, kdy jsme udělali chybu a ujížděl tam hráč soupeře na samotného brankáře, že to Martin Falter chytil. To bylo pro naše hráče a jejich sebevědomí strašně důležité. Dali jsme znovu gól i z přesilovky pět na tři, takže jsme šli do kabin po druhé třetině s vedením 5:0. Ve třetí třetině jsme udělali chybu, kdy soupeř dal na 5:1, ale je dobře, že jsme pak dali Marcelem Juráněm ještě šestý gól a že se šlo ze zimáku vesele. Matic Podlipnik je náš důležitý obránce, který umí vystřelit, dává góly a my jsme rádi, že takového hráče máme a že je produktivní. Zároveň se nám zvedla i procenta využití přesilovek, což je také důležité. Trošku jsme stáhli náskok na desáté místo, ale teď už se musíme připravovat na středu, na zápas s Budějovicemi, ve kterém bychom znovu chtěli bodovat. Přijede atraktivní soupeř, takže doufám, že nás přijde podpořit hodně diváků. Musíme v tom zápase hrát trpělivě a dobře do obrany, to je základ úspěchu.