TRE - KLA 2:3 pp - V utkání plném oslabení vydřeli Třebíčští velmi cenný bod

T ř e b í č - V rychlém tempu pokračují prvoligové boje. Po vloženém pondělí již dnes přijeli s Bílými hvězdami poměřit síly Rytíři Kladno. Se změnami v sestavě a s novým mužem v brankovišti, Lukášem Horčičkou, vlétli domácí na svého soka a ujali se vedení dva nula. Od druhé třetiny hosté přidali, hojně jim v tom pomohlo množství přesilových her, a ještě ve druhé třetině bylo vyrovnáno. Rozuzlení nepřinesla třetina třetí, a tak zápas dospěl do prodloužení. V něm hosté nepohrdli dlouhou přesilovou hrou a zajistili si tak přísun dvou bodů do Kladna. Domácí se však za svůj výkon rozhodně nemusí stydět!

9.kolo, středa 1.10.2014
2:3p1:0, 1:2, 0:0 - 0:1
KLA KLA
Branky a nahrávky: 19. Pekr (Bilčík, Holec), 27. Havel (Erat, Kaut) – 29. Rudovský (Dragoun, Kania), 36. Eberle (Redlich, Zajíc), 64. Eberle (Tenkrát, Kania). Rozhodčí: Pražák – Polák, Rampír. Vyloučení: 10:5, navíc Tenkrát, Kehar (oba KLA) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2130. Střely na branku: 24:38. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Horčička – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Jaroš, Dujsík – Havel, Kaut, Erat – Pekr, Holec, Burian – Čuřík, Křivohlávek, Wasserbauer – Mrázek, Čech, Přibyl – Juráň.
Rytíři Kladno: Chábera – Růžička, Kolářík, Kehar, Bunda, Chalupa, Kania, Zajíc – Hořava, Dragoun, Rudovský – Tenkrát, Melka, Eberle – Redlich, Pitule, Dalecký – Havlíček, Lukáč, Strnad.

V bráně s Lubošem Horčičkou nastoupila Horácká Slavia do souboje s Rytíři z Kladna. Krátce po začátku si musel hostující brankář Chábera srovnat dráty na masce po dělovce Holce, na druhé straně kontroval Tenkrát. Krátce na to se mezi třemi protihráči probil Havel, jenže jeho křížná střela minula levou tyčku kladenské branky.

Devátá minuta přinesla střelu Daleckého z mezikruží do Horčičkovy vyrážečky. Bílé hvězdy sehrály první přesilovky velmi dobře. Tečovaná střela Maleny se neujala, krátce na to vyslal tvrdou střelu Bilčík, neposedný kotouč zasáhl držadlem hole Matěj Pekr a puk přeplachtil klečícího Jana Cháberu až do branky.

I ve druhé třetině se hrálo ve velice svižném tempu. Burian zahrozil v početní nevýhodě, na Horčičku si nepřišel Tenkrát. Právě kladenský kapitán Tenkrát šel za katr kvůli tvrdému faulu na Dujsíka. Elitní třebíčská formace mlela Rytíře před jejich brankou celé dvě minuty. Nedlouho po návratu vyloučeného hříšníka na led vypálil Erat a dobře pozičně postavený Lukáš Havel uklidil puk do sítě.

Dvoubrankové vedení však Třebíčští nedrželi dlouho. Jan Rudovský svou svižnou střelu od modré čáry schoval Horčičkovi za hráče a kontaktní gól byl na světě. Hosté se vrhli do útoku. Dragoun neuspěl, Melkova dorážka šla nad třebíčskou klec, Pituleho vychytal Horčička. Kladno se dočkalo vyrovnání na konci 36. minuty. Redlichovu prudkou přihrávku tečoval pod Horčičkovu vyrážečku Jan Eberle a srovnal stav utkání. Před druhou sirénou nepohnuli stavem Dalecký ani domácí Pekr.

Kladenští, vědomi si výtek trenérů ke svým výkonům, chtěli strhnout vedení na svou stranu. Prvně však museli bránit přesilovku domácích, která přinesla bombu Zdráhala. Před polovinou poslední periody hráli hosté 88 vteřin v pěti proti třem, domácí hráči s podporou více než dvou tisícovek diváků se dokázali ubránit i díky skvělému zákroku Horčičky proti Melkovi. Třebíčští se také ještě dostali k početní výhodě, Pekr však Cháberu neprostřelil.

Zápas dospěl až do prodloužení. V něm vyfasoval čtyřminutový trest Wasserbauer. I tak mohli domácí zvítězit. Burian se řítil sám na Cháberu, v poslední chvíli mu jeden ze soupeřů seknul do hole, ale velice nepřesný hlavní rozhodčí Pražák neodpískal trestné střílení k velké nevoli tribun. Kladno pak mačkalo Třebíč v obranném pásmu. Horčička lapil několik těžkých střel, ale na dorážku z hokejky Jana Eberleho už byl krátký. Rytíři si tak vezou domů dva body.

Tiskovka po utkání Třebíč - Kladno 2:3pp

Radek Novák – Třebíč: Myslím si, že utkání bylo vyrovnané, pak jsme šli zaslouženě do dvoubrankového vedení. Bohužel tím, že jsme totálně vypadli z naší hry, jsme vedení ztratili individuálními chybami. Ve třetí třetině jsme podali opět slušný výkon a v prodloužení jsme bohužel bod ztratili, o který jsme hráli. Chci poděkovat divákům, jakým způsobem nás povzbuzovali, a i když jsme utkání prohráli, hráčům hodně hlasitě poděkovali.

Jiří Čelanský – Kladno: My jsme rádi, že po sérii, kdy jsme nebodovali, jsme zabrali, navíc v Třebíči, která je v laufu. Dovolím si tvrdit, že jsme tady bod ztratili, protože v 60 minutách jsme byli lepší a mrzí mě, že jsme v závěru nevyužili přesilovku pět na tři. Chci poděkovat hráčům. Po delších pohovorech bylo vidět zlepšení a ten výkon tomu odpovídal. Jsme spokojení s předvedenou hrou.