TRE - KOM 2:2 - Třebíč potrápila mistra, vedla 2:0. Dlouhé nájezdy rozhodla jediná trefa

T ř e b í č - Výborné utkání ve skvělé atmosféře viděli všichni, kteří se šli zchladit a podívat na první přípravný zápas Horácké Slavie Třebíč. Po bezbrankové první třetině se v té druhé dostaly Bílé hvězdy do dvoubrankového vedení zásluhou Ondřeje Malce a Silvestera Kuska. Vedení však Červenobílí nedokázali udržet, když po místy drtivém tlaku Komety v závěru dvakrát kapitulovali. O vítězi tak rozhodly až samostatné nájezdy, které byly domluvené předem a jezdily by se za každého konečného výsledku. V těch se dlouho čekalo na prvního úspěšného střelce, kterým se stal Vojtěch Střondala.

, úterý 1.8.2017
2:20:0, 2:0, 0:2
KOM KOM
Branky a nahrávky: 24. Malec (Kristl), 38. Kusko (Kaláb, Jan Wasserbauer) – 53. Horký (Havránek, Střondala), 57. Horký (Havránek), rozhodující samostatný nájezd Střondala. Rozhodčí: Ondráček, Pokorný – Rampír, Horký. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2130. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (31. D. Svoboda) – Vagner, Kaláb, V. Čejka, Hort, Jiří Wasserbauer, Brančík, K. Svoboda, Sedláček – Jan Wasserbauer, Kadlec, Paták – O. Malec, Kusko, Kristl – Ferda, Mlynář, Novák – T. Král, Heinrich, Kratochvíl.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Gulaši, Dujsík, T. Malec, Mikyska, F. Král, Bartejs, Trnka – Dočekal, Nahodil, Horký – Haščák, Němec, T. Svoboda – Havránek, R. Zohorna, M. Svoboda – J. Čejka, Střondala, Süss.

V prvním přípravném zápase vyzvala Třebíč mistra republiky z minulého ročníku – HC Kometu Brno. Na obou stranách trenéři dali možnost několika mladším hráčům, ale i tak se na soupisce Komety objevily zajímavá jména, která pomohla k zmiňovanému titulu.

Úplný začátek utkání patřil domácím, dobře si počínal Kadlec, který projel po pravé straně kluziště a zkoušel se natlačit až před Vejmelku, nakonec však nedokázal zakončit. O pár minut později měla Třebíč k dispozici kratší přesilovku 5/3, v té si ale nevytvořila větší šanci a Brno se bezpečně ubránilo. Stejnou výhodu měli hosté ke konci třetiny, ale výborný Pavel Jekel podržel svůj tým. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině hosté přidali a bylo to znát, ve 21. minutě měl velkou příležitost V. Němec, ale Jekel svým ramenem vyrazil jeho pokus. Na druhé straně se zmocnil puku za bránou Kristl a popostrčil puk před bránu na Ondřeje Malce, který v 23. minutě otevřel gólový účet zápasu – 1:0. Hosté měli po brance dvě přesilovky, ale ani v jedné se neprosadili, domácí dobře blokovali střely, a když už rána prošla, byl v bráně Pavel Jekel, jenž předváděl jisté zákroky. Ve 30. minutě Třebíč protočila brankáře a šanci dostal Dominik Svoboda, i ten se musel hned činit, hlavně po teči T. Svobody a střely T. Krále. Kometa také ujela do přečíslení dva na jednoho, ale proti střele Svobody vytasil beton brankář Třebíče. Z následné akce domácích naopak branka padla, v 37. minutě Jan Wasserbauer přihrál Silvestru Kuskovi, který byl úplně sám před Vejmelkou a zakončil přesně pod horní tyč – 2:0.

Úvodní minuty poslední části patřili překvapivě domácím hráčům, kteří si vytvořili i velkou šanci odskočit o další branku, akci ale překombinovali. Poté už ale Kometa zvýšila otáčky a přicházely i nebezpečné situace. V 53. minutě ujeli hosté do přečíslení, Svoboda ještě dokázal zareagovat na střelu Havránka, ale na dorážku Luboše Horkého již nikoliv – 2:1. Kometa se díky této brance nabudila a místy měla velký tlak, kterého využil tři minuty před koncem zase Luboš Horký, po přihrávce Havránka vymetl levý roh Svobodovi branky a rázem bylo vyrovnáno na 2:2. V závěru mohl rozhodnout brněnský Král, ale nestalo se tak, zápas skončil remízou.

Po utkání se ještě jely nájezdy na pět sérií, ale oběma týmům tato dovednost příliš nešla. Rozhodl až v sedmé sérii brněnský mladík Vojtěch Střondala, s jeho střelou mezi nohy si Svoboda již neporadil.

Kamil Pokorný po utkání Třebíč - Kometa Brno 2:2

Martin Sobotka po utkání Třebíč - Kometa Brno 2:2