TRE - LTM 2:3p - Prokletí domácího stadionu trvá, Třebíčští nestačili na Litoměřice

T ř e b í č - Jakoby byl třebíčský zimní stadion pro domácí hokejisty letos zakletý. To potvrdilo i utkání s Litoměřicemi, kterým dnes stačilo dobře bránit a hodně napadat. Bílé hvězdy si s touto taktikou nedokázaly poradit a dlouho prohrávaly 0:1. Diváci čekali, že po vyrovnání přijde nápor Červenobílých, jenže ten se nekonal, naopak hosté šli znovu do vedení, vyrovnání zařídil krásnou bombou v přesilovce Vlastimil Bilčík. V prodloužení pak zaúřadoval v Třebíči nepříliš oblíbený sudí René Trombík, když nejprve nepotrestal u střídaček jasně viditelný krosček na hlavu domácího hráče a vzápětí velmi sporně vyloučil domácí za údajných mnoho hráčů na ledě. V oslabení pak přehlédl prudkou trefu do Vejmelkovy masky a hosté toho dokonale využili ke vstřelení třetí branky.

25.kolo, sobota 21.11.2015
2:3p0:1, 0:0, 2:1 - 0:1
LTM LTM
Branky a nahrávky: 44. Švec (Bartoň, Erat), 57. Bilčík (Bartoň, Miškovský) - 16. Doležal (Troliga), 46. Beránek (Nedvídek, Ondráček), 63. Vantuch (Kalla, Pavlas). Rozhodčí: Trombík - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1520. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Malena, Bartoň, Čejka, Bilčík, Šaur, Přibyl – Erat, Dolníček, Švec – Kusko, Polodna, Pekr – Wasserbauer, Miškovský, Zohorna – Šik, Tomek, Psota.
HC Stadion Litoměřice: Pavelka – Plášil, Krstev, Pavlas, Čáp, Šulc, Bílek, Mikliš – Kalla, Vantuch, Rousek – Ondráček, Nedvídek, Beránek – Kopta, Troliga, Doležal – Valášek, Berger, Procházka.

Třebíčské publikum, které bylo natěšené, po dlouhé době, na domácí zápas v sobotu, vidělo opatrný úvod, který se odehrával spíše ve středním pásmu hřiště. Byla to spíše taková oťukávaná. Domácí Horáckou Slavii sráželo spousta nepřesností, zejména v rozehrávce z vlastního obraného pásma, kdy obránce jakoby na náhodu nahazoval vysokým obloučkem do středního pásma, kde se ke kotouči většinou dostali hosté z Litoměřic.

Do takové náhodné šance se po šťastném odrazu kotouče o zadní mantinel, dostal Erat. Z otočky však bránu hostů netrefil. Zato hosté svoji první vážnější akci hned proměnili, ovšem nutno dodat, že i díky nedbalosti třebíčské obrany.

V 16. minutě našel Rousek mezi kruhy trestuhodně volného Zdeňka Doležala, ten na nic nečekal, napřáhl a nad vyrážečku nekompromisně proměnil.

Nepřesnosti trvaly i v prostřední třetině, ačkoliv mnoho šancí k vidění nebylo, hosté byli jakoby u všeho dříve a byli silnější na kotouči. Ve 27. minutě mohli hosté zvýšit, když před sebou měli první přesilovou hru v zápase. V této pasáži hry byli domácí paradoxně nejlepší. V oslabení dobře bránili, a i díky tomu skóre zůstalo nezměněné.

Přesilovku si zanedlouho zahrála i Třebíč, ale ani pro tentokrát se tato disciplína nestala silnou zbraní. Bylo to statické a bez střely, to se branka dát nedá.

Na konci třetiny jsme registrovali po velké šanci na obou stranách. Nejprve se střela Angela Krsteva snad otřela o tyčku Vejmelkovy brány a o chvíli později nedokázal z úhlu, po střele Bartoně, trefit odkrytou klec Dolníček.

Ve 44. minutě se Horácké Slavii přeci jen podařilo vyrovnat. V přesilové hře našel nádhernou přihrávkou Bartoň hůl Marka Švece, který dokázal nasměrovat tečí kotouč za brankovou čáru.

Jak to tak ale v poslední době bývá, když dá Třebíč gól, poleví, to se stalo jak při zápase s Jihlavou, tak i dnes. Vrcholem toho byla ve 46. minutě branka Petra Beránka, jemuž třebíčská obrana nabídla kotouč mezi kruhy jak na zlatém podnose, a ten stejně, jako Doležal trefil přesně nad vyrážečku.

Rozruch přinesla 48. minuta, kdy domácí branku sice vstřelili, ale kapitán Dolníček byl zcela jasně v brankovišti, jeho protesty k rozhodčím tak byly naprosto zbytečné.

V 54. minutě Šulc nešetrně udeřil Zohornu do oblasti hlavy a dostal trest pět minut, takže pro něj utkání skončilo. Ačkoliv přesilovka nebyla bůhví jak pohledná, v 57. minutě ji nekompromisně využil ránou od modré Vlastimil Bilčík.

Třebíčská lavice si vzala oddechový čas ve snaze vymyslet něco, co by vedlo k zisku všech třech bodů. A jedna obrovitánská šance se naskytla. Střelu Bartoně tečoval Erat, kotouč propadl gólmanovi mezi betony, ovšem kotouč šel mimo branku.

Za nerozhodného stavu přišlo na řadu prodloužení. V něm hned zkraje naprosto netakticky zahráli domácí borci v pěti a museli pykat. Paradoxně první obrovskou šanci si vytvořili domácí, a to když Erat přebruslil obránce a z otočky nahrál zcela volnému Malenovi. Jeho střela však mířila strašně vysoko, brankář ji vyrazil maskou a obrovská gólová šance byla ta tam.

No a tak se hosté dostali do přesilovkové kombinace a využili ji. V 63. minutě vypálil z pravého kruhu Lukáš Vantuch a do třetice nad vyrážečku překonal brankáře Vejmelku. Nutno však dodat, že ani za jednu branku třebíčský gólman dnes nemohl.

Po hokeji, který by se dal nazvat spíše plácanou, berou domácí jeden bod a vzhledem k tomu, jaký dnes podali na ledě výkon, za něj mohou být rádi.

Tiskovka po utkání Třebíč - Litoměřice 2:3pp

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme chtěli hrát v jiném tempu, to, v němž jsme hráli, je pro nás velké zklamání. Nakonec jsme rádi, že jsme to utkání srovnali. V prodloužení jsme byli vyloučení, to jsme nezvládli a druhý bod si vzali hosté. Jednoznačně dnes zklamání, které jsme předvedli zejména v první třetině, to je špatně. U dvou branek byly obrovské chyby v obraně, klíčové bylo také to, že jsme zejména v první třetině nebruslili a jen tak jsme postávali, což jsme hráčům v kabině i vytkli.

Daniel Tvrzník - HC Stadion Litoměřice: S dvěma body jsme spokojení, protože jsme v Třebíči za těch šest let mockrát nevyhráli. Ale zase na druhou stranu se dá říci, že jsme bod ztratili, protože při hře pět na pět jsme domácí skoro k ničemu nepustili. Bohužel jsme neubránili dvě oslabení, myslím si, že se tady daly vytěžit více než dva body.