TRE - MBL 1:4 - Třebíči končí další podařená sezóna, Boleslav postupuje opět do baráže

T ř e b í č - Semifinále je u konce, Mladá Boleslav se stejně jako v loňském roce dostala do baráže přes Třebíč. Jedinou branku domácích vstřelil ve dvaačtyřicáté minutě Tomáš Fořt. Nutno dodat, že bruslaři z Mladé Boleslavi byli lepším týmem a zvítězili zcela zaslouženě. Třebíčské Bílé hvězdy mohou být se sezónou spokojeny, podruhé v řadě se dostaly mezi čtyři nejlepší týmy soutěže a z ledu odcházely za bouřlivých ovací diváků.

, sobota 15.3.2014
1:40:2; 0:1; 1:1
MBL MBL
Branky a nahrávky: 42. Fořt (Kaut, Přibyl) – 7. Toman (Výborný, Vrbata), 9. Ovčačík (Mikulík, Klimenta), 36. Lenc (Jarůšek, Vrbata), 46. Jarůšek (Broš, Mikulík). Rozhodčí: Souček, Horák – Guth, Rittich. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1760. Střely na branku: 21:31. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Malena, Bilčík, Dietz, Peroutka, Šaur, Přibyl, Šidák – Laš, Dolníček, Dočekal – Kaut, Fořt, Čuřík – Křivohlávek, Kadela, Čech – Juráň, Trojan, Kesner.
BK Mladá Boleslav: Will – Toman, Kurka, Meland, Protivný, Bohunický, Ovčačík, Němeček – Broš, Výborný, Mikulík – Vrbata, Starý, Klimenta – Lenc, Látal, Nouza – Pabiška, Musil, Marek – Jarůšek.

Domácí měli hned v úvodu střetnutí výhodu přesilové hry, ve které zkoušeli štěstí Kaut a po něm Dolníček. Zatímco Třebíč se s využíváním přesilovek potýká celou sezonu, Boleslavskou zbraní jsou právě přesilovky. Hosté dokázali využít svoje první dvě početní výhody a udali tak ráz utkání. Nejprve Toman vyslal přesnou střelou do pravé šibenice a za necelé dvě minuty skóroval Ovčačík.

Mladé Boleslavi se stačilo stáhnout na vlastní polovinu. Obrannou ulitou hostů se probil ke střele Kesner, na druhé straně schoval Lenc svou střelu mezi hráče před třebíčskou brankou, ovšem Martin Falter si kotouč našel a chytil do lapačky.

Druhá třetina se nesla ve znamení taktické boje s pevnými obranami. Šance se začaly rodit až od 27. minuty, kdy Willa prověřil Čech. Na druhé straně Falter kryl střelu Vrbaty. Během trestu Broše pálil tvrdě Laš zprava, Dolníček na odražený puk o centimetry nedosáhl. Ve 36. minutě napadli hosté rozehrávku Horácké Slavie a Lenc vstřelil třetí branku Boleslavi.

Ve druhé minutě třetí třetiny si v letošní sezoně třebíčští diváci naposledy zakřičeli gól. Kaut adresoval přihrávku nepokrytému Tomáši Fořtovi, který pohotově prostřelil Romana Willa. Faul Čecha hosté potrestat nestihli, ale krátce po jeho návratu nepokrytý Jarůšek doplácal kotouč do třebíčské branky. Boleslavští měli své jasné, v poklidu bránili. Poslední krásný moment zápasu zavinil Dolníček, když ztratil puk v přesilovce svého týmu, a Jarůšek jel sám na Faltera. Třebíčský maskovaný fantom najíždějícímu soupeři puk vypíchnul z hole skokem.

Domácí příznivci poděkovali svým hráčům za další povedenou sezonu. Boleslav se po výhře 4:0 na zápasy bude znovu po roce postoupit do nejvyšší hokejové soutěže.

Tiskovka po SF4 Třebíč - Ml. Boleslav 1:4

Rostislav Malena po SF4 Třebíč - Ml. Boleslav 1:4

Kamil Pokorný – Třebíč: Dvě využité přesilovky nás srazily. Měli jsme tam my první šanci při přesilovce, Tomáš Kaut do prázdný, a nedali jsme. Už jsme hráli na krev, včera jsme to zkusili v závěru na tři lajny. Dneska nám jeden hráč omarodil, druhý hrál pod injekcemi, takže už to bylo opravdu o vůli. Jsme rádi, že jsme uhráli čestný výsledek a soupeři musíme pogratulovat k postupu do baráže. Dneska bylo vynikající publikum. Chtěl bych ho pochválit. Pochopili, proti komu stojíme, pochopili, jakou jsme odehráli sezonu a znovu opakuji vynikající atmosféra a chtěl bych jim za to poděkovat.

Marian Jelínek – M. Boleslav: Trošičku jsme přepokládali, že soupeř změní taktiku. Snažil se do nás víc tlačit, naštěstí jsme využili první dvě přesilovky, tím jsme trochu nalomili psychiku soupeře a myslím si, že jsme si to pohlídali.