TRE-PEL 8:3: Junioři v prvním kole nezaváhali a jasně přehráli Pelhřimov

T ř e b í č - V prvním kole ligy juniorů přijel do Třebíče Pelhřimov, který odkoupil soutěž od brněnské Techniky. Domácí nevěděli co od neznámého soupeře mohou očekávat a nechtěli jej podcenit. To se jim povedlo a nakonec Pelhřimovské přehráli rozdílem třídy, když mu nasázeli osm branek. Třetí třetina se již dohrávala spíše z povinnosti a díky nekoncentrovanosti domácích v jejím závěru dokázali hosté dvěma brankami snížit z hrozivých 8:1 na konečných 8:3.Fotografie z utkání najdete TADY.

1.kolo, neděle 24.9.2006
8:31:1, 3:0, 4:2
PEL PEL
Branky a nahrávky: 1. Kurial (Fila P.), 21. Burian V. (Burián, Dostál), 25. Kaláb, 39. Nahodil (Kurial), 47. Kundela (Kadela R.), 48. Němec (Kejda), 49. Dostál (Burian V., Burián), 55. Novák I. (Novák R.) - 10. Vodička (Havlík), 56. Vrzák (Siřiště), 57. Kolář (Dvořák) Rozhodčí: Skoupý - Chocholouš, Musil. Vyloučení: 5:12 navíc Burian J. (TRE). 5 plus do koce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 110. Střely na branku: 47:16. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1, 8:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča (Telecký) - Novák R., Bartejs, Hobza, Němec, Popela, Dostál, Burian J., Burián, Burian V., Novák I., Nahodil, Kundela, málek, Fila P., Kadela R., Kadela E., Kejda, Kaláb "C", Mauritz, Kurial
HC Lední Medvědi Pelhřimov: Nikodým (Houdek) - Vítek, Holas, Dvořák, Havlík, Martínek, Strnad, ˇvára, Siřiště, Vrzák, Dvořák, Svoboda, Kolář, Vodička, Holec, Šípek, Širhal, Drábek

První třetina začala ve svižném tempu, oba týmy se snažily o vstřelení první branky. To se povedlo přesně v čase 1:00 třebíčským hráčům. Po pravé straně unikl Fila, předložil před branku Janu Kurialovi a ten už věděl kam s pukem - 1:0. Další gólovou příležitost měl domácí Dostál, když přebruslil soupeřova obránce, ale ten mu sekáním zabránil ve skórování. V desáté minutě se hostům povedlo vyrovnat, když třebíčský gólman neudržel pod lapačkou kotouč, ten mu vypadl a pelhřimovský Vodička měl už snadnou práci. Zadovkou zasunul puk do prázdné branky - 1:1. Ještě těsně před koncem třetiny se mohlo skóre zhoupnout na jednu i druhou stranu. Nejprve měl v devatenácté minutě velkou šanci kapitán domácích Tomáš Kaláb, ale jen důkladně vyprášil lapačku Nikodýmovu. Ve dvacáté minutě pak pelhřimovský bek tvrdě pálil od modré, ale střela mířila těsně nad branku, kterou hájil Pavel Míča. První třetina tak skončila smírně za stavu 1:1.

Ve druhé třetině se skóre měnilo ještě rychleji, než v té první. Už ve 24té sekundě totiž Nikodýma překonal po kombinaci celého útoku Vilém Burian, asistovali Burián a Dostál - 2:1. Od začátku druhé části zápasu byli domácí jasně lepší a hra se odehrávala po velkou většinu času před brankou Pelhřimova. Tlak Třebíčských vyvrcholil třetí brankou v síti Pehřimova. Od modré čáry Nikodýma prostřelil Tomáš Kaláb - 3:1, pětadvacátá minuta. Třebíčští měli převahu po celou druhou třetinu a do jejího závěru ji stihli proměnit v ještě jednu branku. V přesilové hře ve třicáté deváté minutě se po Kurialově krásné příhře před odkrytou branku prosadil Lukáš Nahodil - 4:1. To byl stav, který na časomíře svítil po druhé siréně.

Třetí část se odehrála spíše v exhibičním tempu. Na hostech byly vidět únava a domácí se nikam nehnali. Přesto dokázali soupeři nasázet čtyři branky. Nejprve proměnil ve 47. minutě přihrávku Kadelovu v branku Marek Kundela a bylo to 5:1. O třináct sekund později zvýšil střelou do pravého horního růžku na 6:1 Lukas Němec po přihrávce Martina Kejdy. Sedmou branku domácích zaznamenal v devětačtyřicáté minutě Lukáš Dostál. Asistence u této branky si připsali Vilda Burian a Petr Burián. Domácí v těchto chvílích zápasu jednoznačně kralovali a hosté se už nejspíše viděli ve sprchách. Poslední gólový úspěch Horácké Slavie v tomto utkání zaznamenal v padesáté páté minutě Ivo Novák a to dokonce ve vlastním oslabení, když ho do sóla poslal přihrávkou jmenovec Rostislav Novák - 8:1. pPo tomto gólu jakoby domácí polevili v koncentraci a výsledkem toho byly dvě rychlé branky v síti prochladlého Pavla Míči. Tu první vstřelil Michal Vrzák po přihrávkách Siřiště a Šváry - 8:2. Autorem té druhé a celkově třetí branky Pelhřimova byl Marek Kolář asistoval Tomáš Dvořák - 8:3. To už na časomíře svítila 57 minuta. Do konce utkání se již nic důležitého nestalo a domácí hráči si tak připsali první vítězství nad soupeřem, který jejich kvalitu příliš neprověřil.

Po skončení zápasu junioři předvedli divákům jejich nový oslavný rituál, při němž brankář shodí přilbou všechny své spoluhráče, coby kuželky.