TRE - PIS 5:1 - Třebíč nasázela Písku pět gólů, jeden hezčí, než druhý

T ř e b í č - Ve 20. kole 1. ligy přijel do Třebíče celek, který se krčí na chvostu tabulky. Muštvo IHC Písek přijelo s cílem, pokud uspěje, odpoutat se ode dna prvoligové tabulky. V první dvacetiminutovce se hrálo ve vysokém tempu, nejprve byl vyloučen domácí Rangl, hosté nabídnutou přesilovku nevyužili, naopak domácí první početní výhodu ano, když krásnou kombinaci zakončoval David Dolníček. Stejný hráč za nedlouho zvyšoval na rozdíl dvou branek, o další dvě minuty chybu obrany Písku potrestal Křivohlávek. Po oddechovém čase se hosté vrátili do hry, když se trefil Frank Kučera. Ve druhém dějství oba týmy pokračovali v nastaveném tempu utkání, ani jedno z mužstev nevstřelilo branku, avšak domácí měli ke gólové radosti blíž, ovšem Halmoši udržel svůj tým ve hře. Ve třetí třetině si Třebíčští hlídali vytvořený náskok. Hosté do této části přišli s cílem zdramatizovat utkání, ovšem domácí nepřipustili žádný zvrat. Znovu na rozdíl tří branek vrátil ukázkově v rychlosti provedeným blafákem Burian. O šest minut definitivně naděje Jihočechů pohřbil Martin Dočekal. Písek se ještě snažil o zkorigování výsledku, ale Třebíč hrála v defenzivě prim a zaslouženě se raduje ze tříbodového zisku.

20.kolo, středa 7.11.2012
5:13:1, 0:0, 2:0
PIS PIS
Branky a nahrávky: 11. Dolníček (Dočekal, Malena), 15. Dolníček (Dočekal, Burian), 17. Křivohlávek (Káňa), 48. Burian (Dolníček, Rangl), 54. Dočekal (Dolníček, Burian) - 18. Kučera (Boháč, Heřman). Rozhodčí: Přikryl - Černý, Reich. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1050. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Rangl, Malena, Zdráhal, Bilčík, Sláma, Dlapa - Dočekal, Dolníček, Burian - Čuřík, Nahodil, Šlahař - Vondráček, Kaut, Fořt - Kadela E., Káňa, Křivohlávek.
IHC Písek: Halmoši - Semrád, Boháč, Kříž, Kameš, Růžička, Makovský, Strnad, Klement - Kubeš, Pitule, Marek - Melka, Lukáč, Ferebauer - Polodna, Kučera, Heřman - Sedláček, Vlček, Slavík.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, Halmoši musel zasahovat po střele Lukáše Slámy od modré. I v dalších minutách si připisoval zákroky především hostující brankář. Horácká Slavia udeřila poprvé při přesilové hře v jedenácté minutě, když jí stačilo k využití početní výhody pouhých jednadvacet vteřin. Po kombinaci Rostislava Maleny s Martinem Dočekalem zakončoval bez problémů David Dolníček. Třebíčští nadále diktovali tempo hry, Halmoši musel zasahovat po střele Čuříka, poradil si i s dorážkou Šlahaře. Čiliaka ohrozil Dominik Boháč.

V patnácté minutě vedli domácí o už dvě branky. Po vyhraném vhazování se řítil sám na hostujícího brankáře Dočekal, vracející hráč mu sice nedovolil zakončit, přesto stihl třebíčský forvard ještě najít volného Davida Dolníčka, který se prosadil v utkání už podruhé. A když Čiliaka nepřekvapil Lukáč, skórovali domácí potřetí. Jan Křivohlávek se trefil nad Halmošiho rukavici. Hosté si vzali oddechový čas a dokázali velmi rychle snížit. Dominik Boháč nejprve orazítkoval horní tyč, pak pohodlně snížil Kučera - třebíčský brankář totiž ležel bezmocně na zemi. Halmošiho záhy ohrozil Dolníček.

Čiliak musel zasahovat při akci Marka s Heřmanem. Halmošiho prověřil Dočekal. Při souhře Čuříka a Šlahaře zakončoval druhý jmenovaný jen do hrudi píseckého brankáře. Neprosadili se Kaut ani Nahodil. Čiliak měl plné ruce práce po lobu Pituleho. Jen do výstroje Halmošiho mířil Sláma. Jen připravenou rukavici třebíčského brankáře trefil Lukáč.

Zákrok maskou si připsal Čiliak po Pituleho střele v úvodu třetího dějství. Halmoši se musel ohánět po akci Kauta s Fořtem. Když byl pak vyloučen Vlček za podražení, přišla další využitá přesilová hra Třebíče. Dolníček našel rozjetého Viléma Buriana, který se dostal až za obranu, udělal kličku i Halmošimu a trefil odkrytou branku – 4:1. Čiliak si poradil se střelou Vlčka. Pak tečoval Martin Dočekal Dolníčkovo nahození od mantinelu a bylo definitivně rozhodnuto – 5:1. Halmošiho pak ještě ohrozil Malena, Čiliak si poradil se střelou Klementa.

Tiskovka po utkání Třebíč - Písek 5:1

David Dolníček po utkání Třebíč - Písek 5:1

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: V první řadě musím říct, že jsme rádi, že jsme zápas zvládli, protože Písek dokázal vyhrát například v Kadani. Na zápas jsme se dobře nachystali, věděli jsme, že soupeř má mladé bruslivé mužstvo. Vstup do utkání nám vyšel nad očekávání, ale na konci první třetiny jsme dostali zbytečný gól, když hráči měli za úkol to odbránit a dohrát třetinu bez gólu. Ve druhé třetině Písek ukázal své přednosti, hodně forčekoval, tlačil se do brány, ale my jsme dokázali druhou třetinu uhrát na 0:0. Třetí třetina byla z naší strany vůbec nejlepší, výborně jsme bránili, soupeře jsme k ničemu nepustili, navíc jsme dali pěkné góly a ještě jsme si vypracovali řadu dalších šancí. Byl to už třetí zápas během pěti dnů a v závěru zápasu už bylo na obou týmech znát, že sil moc nebylo. V tom nahuštěném programu v posledním týdnu jsme ze tří zápasů získali šest bodů, dvakrát jsme vyhráli doma, takže určitá spokojenost může být. Už v sobotu nás ale čeká Beroun a chceme znovu bodovat.

Jindřich Setikovský – IHC Písek: Hokej se hraje šedesát minut a my jsme první a třetí třetinu nehráli. Především do první třetiny jsme vstoupili odevzdaně, dostali jsme tři góly a s naší produktivitou zhruba jeden a čtvrt gólu na utkání bylo prakticky po zápase. Ve druhé třetině jsme měli pár šancí, odehráli jsme ji slušně, ale šance jsme neproměnili, dali jsme tyčku. Kdybychom dali na 3:2, mohlo to vypadat jinak. Poslední třetina byla přesnou kopií té první, prohrávali jsme, museli jsme hru otevřít a Třebíč hrající v dobré formě nás potrestala.