TRE - SUM 0:3 - Štůrala čaroval a Draci loupili v Třebíči

T ř e b í č - Ke dvanáctému kolu první hokejové ligy zavítal na led Horácké Slavie Třebíč celek ze severu Moravy - tým HK Hokej Šumperk 2003. V první dvacetiminutovce se hrál svižný hokej se šancemi na obou stranách. Více ze hry měli domácí, jejichž největší šancí byl únik Viléma Buriana v oslabení. K nespokojenosti domácích přízniců jeho blafák do bekhendu neskončil za zády Tomáše Štůraly. Ve druhé části hry se snažili strhnout vítězství na svoji stranu domácí, měli více ze hry, paradoxně branky stříleli pouze hosté. Nejprve se v oslabení prosadil kapitán Holík, kterého chvíli po polovině zápasu následoval Aleš Staněk. Do třetí třetiny vstoupili domácí s cílem otočit výsledek. Šumperští již bránili získaný náskok, k domácím se otočila i štěstěna, když i ve vyložených šancích zklamali, když je vychytal výtečný Tomáš Štůrala. Hosté pak z ojedinělého protiútoku vstřelili třetí branku Danielem Vrdlovcem. Domácí již nic nevymysleli.

12.kolo, pondělí 15.10.2012
0:30:0, 0:2, 0:1
SUM SUM
Branky a nahrávky: 7. Holík (Staněk, Plášek), 33. Staněk (Plášek), 54. Vrdlovec (Rufer). Rozhodčí: Volf - Černý, Reich. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1290. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 0:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Rangl, Dietz, Zdráhal, Dlapa, Sláma, Čejka - Čuřík, Dolníček, Čech M. - Vondráček, Ostřížek, Burian - Káňa J., Dočekal, Křivohlávek - Přibyl, Moučka, Kadela E.
Draci Šumperk: Štůrala - Novotný, Holík, Geweise, Sedlák, Tesařík, Suchý, Kovář, Pastor - Staněk, Plášek, Haas - Vrdlovec, Hulva, Stoklasa - Červenka, Skoumal, Cink - Kindl, Rufer, Hlinka.

První vážnější šanci v utkání měli na svých hokejkách domácí hokejisté díky přesilové hře ze druhé. minuty. Horáci sice zamkli Draky v jejich obranné třetině, ale proti střele Dlapy byl připraven Štůrala. Stejnou šanci k otevření skóre měli v polovině prvního dějství i hosté, ale šanci na úvodní branku měl aktivně hrající Burian, který vypíchl kotouč a ve vlastním oslabení se sám řítil na Štůralu. Bekhendový blafák domácího forvarda ale skončil pouze v rukavici gólmana Šumperka.

Domácí zvýšili aktivitu, Štůrala musel předvést několik dobrých zákroků. V minutě čtrnácté se osmělili i hosté. V brance Horáků však stál pozorný Čiliak, který zneškodnil dva střelecké pokusy Tesaříka. V závěru první třetiny ještě stojí za zmínku útočné výpady druhého útoku Horáků, ze kterých domácí však nic nevytěžili. Zvláště šance Vondráčka v minutě devatenácté po gólu přímo volala. Do kabin tak oba týmy odcházeli za bezbrankového stavu.

Prostřední periodu zahájili hosté zkrácenou přesilovou hrou, ve které nic nedokázali vymyslet. Naopak Štůrala musel svojí výstrojí likvidovat průnik Ostřížka. Téměř vzápětí po návratu domácího hráče z trestné lavice, dostali hráči Salithu k dispozici další početní výhodu. Ani do třetice se prosadit nedokázali.

Skóre zápasu se poprvé změnilo v polovině dvacáté sedmé minuty. Hostující Aleš Holík využil přesný pas a ve vlastním oslabení prostřelil Čiliaka, 0:1. Na konci dvacáté deváté minuty měl vyrovnání na holi Ostřížek, ale jeho pokus z dobré pozice vrcholku kruhu mířil mimo tři tyče Štůralovi branky. Hostující mág ustál i pokus Křivohlávka a vzápětí Draci udeřili podruhé.

Ač hosté tahali za kratší konec provazu, z nenápadné střely Aleše Staňka přes Čiliakovo rameno se ve třicáté třetí minutě vyklubala druhá branka Šumperka, 0:2. Horáky průběh zápasu na chvíli zaskočil, ve třicáté sedmé minutě již musel Štůrala ukázat své umění proti pokusům Vondráčka a Ostřížka.

Třetí třetinu začali Slávisté s více hráči v poli při dohrávce další z přesilových her. Ač se drali do zakončení, na konci jejich snažení vždy stála tvrz jménem Štůrala. Brankář Salithu se vytáhl i proti Ostřížkovi a Přibylovi v minutě čtyřicáté páté. Z protiútoku musel Čiliak řešit nebezpečnou situaci proti Skoumalovi.

Do konce základní hrací doby zbývalo deset minut a brankář Draků byl stále bezchybný. Nejprve si poradil se střelou Přibyla, poté zabránil skórování Dlapovi.

V padesáté čtvrté minutě udeřili Draci potřetí! Daniel Vrdlovec se dostal k vysokému kotouči a perfektně provedeným blafákem do bekhendu zvýšil již na 0:3.Tím zasadil Horákům poslední úder, hosté si již výsledek do závěrečného hvizdu pohlídali.

Salith tak jako třetí tým (po Ústí a Mladé Boleslavi), připravil Horáky před vlastními diváky o body. Ti letos poprvé nevsítili doma branku a musí se připravit na středeční zápas na ledě Benátek nad Jizerou.

Tiskovka po utkání Třebíč - Šumperk 0:3

Jan Křivohlávek po utkání Třebíč - Šumperk 0:3

Kamil Pokorný – Horácká Slavia Třebíč: My jsme dnes měli problémy s koncovkou. Za stavu 0:0 bylo důležité dát branku, abychom se zvedli a zvedli bychom i diváky. Nebylo nám přáno, prostě jsme tu koncovku řešili špatně. Gólmana známe, víme, že v blafácích je silný, protože má rychlé nohy a ty situace jsme měli řešit jinak, ale bohužel neřešili. Začátek druhé třetiny rozhodl. Nastupovali jsme v oslabení, pak jsme udělali dva fauly, hráli jsme znovu v oslabení. Šest minut jsme se nemohli dostat do hry. Potom jsme hráli přesilovku, podcenili jsme situaci, dostali gól a byl problém. Ve třetí třetině jsme to zkusili. Myslím si, že jsme měli možnosti snížit, ale bylo dnes nad naše síly dát branku. Pokud nedáte branku, nemůžete si myslet, že ten zápas zvládnete. Soupeře vedení dva nula nakoplo, hrál dobře, agresivně. Třetí gól – to jsme již hráli vabank a ujel nám hráč. Poté se zápas jen dohrával. David Dolníček je naštěstí v pořádku. Soupeř věděl, na koho má nastoupit. Je to prostě tak, musíme si na to dávat pozor a třeba se z toho i poučit – lídry mužstva je potřeba dohrávat, abychom je trochu vyvedli z tempa. To se soupeři dnes povedlo, tak jako se mu povedl celý zápas.

Radek Kučera - Salith Šumperk: Jeli jsme do Třebíče s tím, že Třebíč má výbornou fazónu, dobře hraje, bruslí. Čekali jsme, že na nás vletí, že nás bude dostávat pod tlak. Samozřejmě jsme se na to chystali. V první třetině nás podržel Štůrala, několik závarů fantasticky vychytal. Ve druhé třetině jsme pokračovali v tom, co jsme si řekli, že chceme hrát, podařilo se nám vstřelit dva góly. Myslím si, že ve třetí třetině už jsme to jenom kontrolovali, do nějakých větších šancí jsme Třebíč nepustili. Takže určitě je spokojenost velká, vezeme tři body, což se u takového soupeře velice cení.