TRE – CEB 3:6 – Třebíčské Bílé hvězdy podlehly Motoru, v závěru třikrát skórovaly

T ř e b í č - V dalším zápase Regionálního poháru přivítala Horácká Slavia českobudějovický Motor. Ten se ujal vedení v šestnácté minutě, skóre pak v prostředním dějství navýšil o další tři branky. Na začátku třetí třetiny to bylo z pohledu Českobudějovických už 5:0. O něco později dokonce 6:0. Pak si ovšem vzali slovo domácí a třemi brankami v řadě snížili na konečných 3:6.

, úterý 1.9.2015
3:60:1, 0:3, 3:2
CEB CEB
Branky a nahrávky: 51. Erat (Svoboda), 51. Švec (Polodna, Psota), 54. Švec (Polodna, Psota) - 16. Straka (Heřman, Suchánek), 23. Žálčík (Žovinec), 32. Heřman (Suchánek, Nouza), 40. Mikyska (Kuchejda), 44. Přibyl (Zíb), 47. Suchánek (Straka, Vráblík). Rozhodčí: Čech, Blecha - Rampír, Lainka. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 590. Průběh utkání: 0:6, 3:6.
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda – Malena, Bilčík, Čejka, Niko, Šaur, Přibyl, Šik - Erat, Dolníček, Svoboda - Švec, Polodna, Psota - Kusko, Bittner, Petelin - Beneš, Baldwin, Juráň - Pokorný.
ČEZ Motor České Budějovice: Bláha – Zíb, Kříž, Vráblík, Suchánek, Žovinec, Bohunický, Žáček – Žálčík, Prokeš, Škoda – Nouza, Straka, Heřman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Marek, Přibyl, Babka.

Úvod utkání poznamenaly nepřesnosti na obou stranách. Pak se začala postupně herně prosazovat domácí Horácká Slavia. Té ale odolával budějovický brankář Bláha, jenž si poradil s několika kotouči mířícími na jeho branku. Zasahovat musel i Svoboda v brance Třebíče. Bláhu prověřil Kusko. Do vedení se dostali Českobudějovičtí, když se prosadil střelou ze vzduchu zkušený Josef Straka. Následná vyloučení postupně na obou stranách zůstala nepotrestána.

Třebíč mohla vyrovnat při další přesilové hře na začátku druhé dvacetiminutovky, už při hře v pěti však skóroval Lukáš Žálčík a České Budějovice vedly o dvě branky. Po vyloučení Mikysky vypálil bezprostředně po buly Polodna, Bláha si s jeho střelou poradil. A když se zase hrálo v plném počtu hráčů, postaral se o třetí branku hostů Heřman. Snížit mohl Bittner, jeho výpad však zlikvidoval Bláha. Svoboda si poradil se střelou Žálčíka. V čase 39:31 to bylo již po brance Mikysky 0:4.

Čtyřiačtyřicátá minuta pak přenesla další branku v síti Bílých hvězd, když se prosadil Přibyl. Po vyloučení Čejky přidal další branku hostů Suchánek. V čase 50:26 se radovali ze vstřelené branky také domácí. Po přihrávce Svobody skóroval Roman Erat. Za pouhých devětadvacet vteřin přidal další branku Třebíče Švec. Tentýž hráč snížil ve čtyřiapadesáté minutě na konečných 3:6.

Petr Rosol po utkání Třebíč - Č. Budějovice 3:6

Radek Novák po utkání Třebíč - Č. Budějovice 3:6

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: Motor má na první ligu špičkové mužstvo. Byl produktivní, co jsme mu nabídli, to využil. Naopak my jsme dali několik tyček a další šance, co jsme měli, jsme nedokázali proměnit. Tím ale nechci snižovat kvalitu Motoru. Jsem rád, že jsme utkání jen tak nedojezdili a kluci zapnuli i za stavu 0:6, kdy jsme dali tři pěkné branky a mohli jsme dát další. Cením si toho, že jsme zápas ještě zkorigovali. Před třetí třetinou jsme kluky nabádali, aby s utkáním ještě něco udělali. Soupeř dal bohužel góly rychleji. V zápase byla určitá směsice toho, kdy jsme hráli některé pasáže velice slušně, ale pak přišly momenty, kdy jsme dělali fatální chyby, kterých se v této soutěži musíme vyvarovat. V první lize jsou mraky týmů, které mají kvalitní střelce a tyto situace by trestaly.

Petr Rosol - ČEZ Motor České Budějovice: Dnes jsme byli velice efektivní v proměňování šancí. Domácí trefili dvě nebo tři tyčky, takže výsledek není úplně objektivní. My jsme po šestém gólu trošku polevili a dostali jsme tři góly. Tak už to zkrátka bývá, ale nemělo by se to stávat. Hráči pak k defenzivě přistupovali trošku laxněji a domácí mají šikovné hráče, kteří toho umějí využít. Za vítězství v Regionálním poháru jsme samozřejmě rádi, ale nepřeceňoval bych to. Důležitá bude až soutěž.