Třebíčské Hvězdy rozzářily stadion v Náměšti nad Oslavou

N á m ě š ť n a d O s l a v o u - Zajímavý úkaz byl k vidění v Náměšti nad Oslavou. V pošmourném sobotním odpoledni se nad místním zimním stadionem nesla záře třebíčských Bílých hvězd, které v důležitém utkání porazily Warrior Brno 7:1.

13.kolo, sobota 14.11.2015
7:13:0, 2:1, 2:0
KO2 KO2
Branky a nahrávky: 2. Staněk (Kuba), 7. Oliva, 9. Kuba (Krotký), 33. Staněk (Topol), 37. Svoboda (Mašíček), 50. Svoboda, 52. Kuba (Krotký) - 27. Kolečkář (Juránek). Rozhodčí: Erat - Marek. Vyloučení: 5:6 . Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: počet střel soupeře 26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Trvaj - Šabatka, Bobrovský, Topol, Hrbáček, Outulný, Němec, Krotký, Kuba, Svoboda, Staněk, Horký, Jaša, Oliva, Daňhel, Mašíček.
HCM Warrior Brno: Šubert- Brokeš, Svoboda, Adámek, Berka, Lysoněk L., Hejduk, Juránek, Holec, Radkovský, Musil, Kolečkář.

Třebíčští kluci přijeli do Náměště nad Oslavou odhodláni zvítězit nad těžkým soupeřem a pokřik, který se ozýval ze šatny těsně před utkáním byl toho jasným důkazem. Během prvních deseti minut si svým aktivním přístupem dokázali vytvořit tříbrankový náskok. Hned ve druhé minutě našel Kuba dobře stojícího Staňka a ten bez slitování poslal svojí nechytatelnou dělovku za záda soupeřova gólmana. O pět minut později ho překvapil svou přesnou ránou Oliva a poslal tak svůj tým do dvoubrankového vedení. To ale klukům nestačilo a domácí kapitán Kuba, kterého si našel najíždějící Krotký, pořádně protřepal sítě soupeřovy svatyně a zvýšil tak vedení Třebíče na 3:0. Tento stav přinesl klid na hokejky domácích hráčů, kteří nepřestávali dobře bruslit a vytvářeli zajímavé situace před brankou soupeře.

Ve druhé třetině ujel hostující Kolečkář a nechytatelnou střelou pod víko vymetl pavučiny také z domácí brány a snížil tak na 3:1. To ale byl povel pro třebíčské Bílé hvězdy k dalšímu útoku. Netrvalo ani pět minut, když v početní výhodě poslal Staněk svou vizitku soupeři a navýšil tak vedení Třebíče. Svou aktivní hru korunovaly Hvězdy i v další přesilové hře, kdy hostující gólman nestačil na pořádnou ránu Svobody.

I v poslední pasáži se dál hrál svižný hokej, kluci nechtěli polevit v tempu i přes vysoké vedení, právě naopak. V 50. minutě to byl znovu Svoboda, kdo provětral soupeřovu bránu a zvýšil tak vedení Bílých hvězd na 6:1. Poslední slovo si nakonec vzal kapitán domácích Kuba a přesnou ranou stanovil skóre utkání na konečných 7:1. V posledních minutách si ještě soupeř dokázal vytvořit velmi zajímavou situaci před domácí brankou, tady se však blýskl brankář Trvaj, který zlikvidoval téměř jistý gól.

Štěpán Hrůza - SK Horácká Slavia Třebíč: „Kluci dnes předvedli dobrý výkon. Viděli jsme pěkné kombinace podpořené dobrým bruslením. Využili jsme 3 přesilovky a položili tím základ k našemu vysokému vítězství."