Tři uznané branky u Berounky na body nestačily

T ř e b í č - Důležitý zápas v Berouně Třebíči nakonec nevyšel, ale Horácká Slavia nebyla od remízy daleko. Po první bezbrankové třetině nezachytili hosté nástup domácích do části druhé a ti jim utekli až na 3:0. Po třetím gólu vystřídal v třebíčské brance Filipa Šindeláře jeho jmenovec Luňák a Slavisté za dvě a půl minuty snížili na rozdíl jediného gólu. Trefili se Pavel Kubiš po asistenci Pavla Buličky a Karla Šefčíka po příhře Pavla Pelána. Do třetí třetiny nastoupil do branky domácích Roman Handl, který střídal zraněného Faltu, jenž měl na obou inkasovaných gólech svůj podíl. Třebíčští si vytvořili mírný tlak, ale branku vstřelili v 56. minutě domácí Medvědi a bylo to opět o dva góly. O minutu později snižoval dorážkou po Květoňově tvrdé střele Jiří Oliva na 4:3. Hosté pak dali vyrovnávací branku, kterou ale rozhodčí Dvořák nepochopitelně neuznal. V power-play se již bojovní hosté vyrovnání nedočkali a odjíždějí tak od Berounky bez bodu.

41.kolo, středa 18.1.2006
BER BER
4:30:0, 3:2, 1:1
Branky a nahrávky: 21. Šinágl (Tvrzník), 24. Sýkora (Bakrlík), 28. Křesťan (Novotný), 56. Vlček (Křesťan) - 29. Kubiš (Bulička), 30. Šefčík (Pelán), 57. Oliva (Květoň). Rozhodčí: Dvořák - Šperl, Vavruša. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1126. Střely na branku: 31:45. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.
Medvědi Beroun 1933: Falta, od 41. Handl - Braniš, Filip, Kašák, Míka, Rýgl, Sláma, Trojovský, Vaněček, Bakrlík, Eiselt, Gengel, Horčička, Křesťan, Novotný, Pajič, Sakata, Sýkora, Tvrzník, Vlček, Šinágl.
SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář, od 28. Luňák - Lučka, Ščerban, Rehák, Šefčík, Sláma, Bulička, Lukáč - Fryauf, Oliva, Květoň - Kubiš, Dolníček, Korotvička - Čech, Zahradník, Laš - Pelán, Tatarčík, Přibyl.

Důležitost tohoto zápasu znamenala velmi opatrné úvodní dějství. Od prvních vteřin se hrálo převážně o střední pásmo, obě mužstva urputně bránila svou modrou čáru. Brankáři si tak s mírnou nadsázkou mohli u své branky číst svůj oblíbený časopis. Domácí se však postupem času otrkali a v druhé polovině první třetiny začali mít mírnou převahu, která pramenila především z množství vyhraných útočných buly před brankářem hostí Šindelářem. Byli to také domácí, kteří si připsali první velkou šanci v zápase, jenže dělovka Eiselta od modré při přesilové hře skončila pouze na břevně. Před první přestávkou ještě mohl skórovat berounský Gengel, ale úchvatnou akci Petra Šinágla v úvodní gól zápasu neproměnil.

Petr Šinágl si tak poradil sám. Jen sedmnáct vteřin druhé třetiny mu stačilo k úvodní brance, když nechytatelnou střelou poprvé překonal Šindeláře – 1:0. Pryč byla nudná šachová partie z první třetiny, zčistajasna se začal hrát nádherný hokej s velkým množstvím vzruchu především před brankou hostů, no a další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 24.minutě se v oslabení utrhla dvojice domácích hráčů a Tomáš Sýkora proměnil Bakrlíkovu přihrávku v druhý gól zápasu – 2:0. Festival útočných akcí Medvědů pokračoval a ve 28.minutě zvýšil již na rozdíl tří gólů parádní střelou Radek Křesťan3:0. Hostujícího brankáře Šindeláře okamžitě vystřídal Filip Luňák. Luňák dal hostujícím hráčů impuls a najednou góly padaly i na druhé straně. Ve 29. minutě korigoval na 1:3 střelou z mezikruží Kubiš a o minutu později snížil již na rozdíl jednoho gólu Karel Šefčík, když jeho nahození překonalo asi ne zcela koncentrovaného Pavla Faltu – 3:2. Hra se poté zklidnila a znovu byl k vidění urputný hokej z první třetiny.

V opatrném hokeji pokračovala obě mužstva i při vstupu do třetí třetiny. Zraněného Pavla Faltu nahradil v brance domácích Roman Handl. Ten musel být při nízkém vedení svého mužstva neustále v pozoru, vždyť každá střela znamenala pro Medvědy ohromné nebezpečí. A Handl se předvedl v dobrém světle. Zneškodnil pokusy Korotvičky a Fryaufa, takže položil základ k vítěznému gólu Vlčka z minuty 56.,na jehož tvrdou střelu byl Luňák krátký – 4:2. Jenže hosty vrátil v zápětí do hry gólem z přesilovky Oliva4:3, takže se domácí museli strachovat o vítězství až do posledních vteřinek. Navíc hráli znovu další oslabení, to však přes mohutný tlak Třebíče dokázali přestát bez inkasované branky a připisují si tak cenné tři body. Hosté z Třebíče odjíždějí přes solidní výkon s prázdnou.