ZDR-TRE 5:3 Po první třetině se Třebíč zvedla, ale nepomohlo to

(Původní zpravodajství ze Žďáru nad Sázavou) Ani ve třetím utkání první ligy nedokázala Třebíč zvítězit. Po velice špatně sehrané první třetině, kdy Třebíč inkasovala čtyři branky, trenér Chalupa změnil složení formací a Horácká Slavia se obdivuhodně zvedla. Nakonec sahala po bodu, ovšem individuální chyba jednoho z obránců poslala Senátory, které před utkáním posílil obránce Richard Adam, jenž má zkušenosti i ze Sparty Praha, opět na koně a ti tak po třech kolech vévodí prvoligovému pelotonu. Branky Třebíče vstřelili Štěpán Hrůza, Michal Kaňka a Pavel Kříž.

3.kolo, sobota 21.9.2002
SEN SEN
5:34:0, 0:1, 1:2
Branky: 9. Koudelka (Suchý), 11. Kocar (Koudelka, Hodek), 13. Kališ (Suchý, Hodek), 18. Hodek (Koudelka), 50:56 Mráz (Nohel) - 30. Hrůza (Polívka, Fryauf), 48. Kaňka (Holý, Žiška), 50:17 Žiška (Kříž, Holý).
Rozhodčí: Votroubek - Prchal, Prchal. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 2510. Třetiny: 4:0, 1:0, 1:2.
HC Senators Rosice: Slávik - Bednárek, Hošek, Kališ, Suchý, David, Adam - Vavroch, Nohel, Mráz - Hodek, Koudelka, Kocar - Drábek, R. Kučera, Sobotka.
SK Horácká Slavia Třebíč: Neruda (11. Kousal) - Sedláček, Hrbáček, P. Kříž, Mocek, Polívka, Zapletal (21. Pecka) - Altrichter, Oliva, Žák (21. Tokoš)- Holý, Žiška, Kaňka - Caha (21. Hrůza), Dolníček, Fryauf.

Až do 8. minuty nic nenasvědčovalo tomu, že skončí úvodní třetina pro Třebíč velkým debaklem. Vyrovnaný průběh výrazně změnila první branka Žďáru, kterou vstřelil po krásném pasu Suchého Martin Koudelka. Gólman Neruda neměl šanci. Třebíčští hráčí začali působit dezorientovaně a v 11. minutě pykali podruhé. Zpoza branky našel Koudelka posilu z Písku Jaroslava Kocara. Po gólu odjel z třebíčské svatyně Neruda, jehož vystřídal Kousal. Ani si nešáhl na puk a bylo to 3:0. Ve 13. minutě nahrál Suchý do druhé vlny obránci Kališovi a jeho ránu zastavila až síť. Třebíčský trenér Chalupa si vyžádal oddechový čas, ale žďárskou euforii zastavil jen na chvilku. Slibné šance Kaňky a Holého nepřinesly žádnou změnu ve skóre, naopak v 18. minutě přihrál v situaci dva na dva Koudelka Danielu Hodkovi a bylo to hrozivých 4:0.

Do druhé třetiny poslal třebíčský kouč Chalupa trojici nových hráčů, ale pokračoval ve hře na tři útoky. Žáka nahradil v první řadě Tokoš, Cahu vystřídal ve třetí formaci Hrůza a obránce Zapletala nahradil Pecka. Ve 2. části se nehrál příliš pohledný hokej, Žďár se přizpůsobil nevýrazné hře Třebíče. Horácká Slavia byla o něco nebezpečnější. Při přesilovce hostů našel Oliva Sedláčka, ovšem ten o kousíček minul Slávikovu svatyni. Zahrozila i druhá řada Holý-Žiška-Kaňka. Stav na ukazateli skóre změnil až vteřinu před uplynutím první poloviny zápasu Štěpán Hrůza po přihrávce Polívky.

Od začátku třetí části byl hodně vidět Robert Vavroch, jenž si v loňské sezóně zahrál i play-off za Znojmo. Všechny jeho střelecké pokusy však Kousal zlikvidoval. Ve 48. minutě byl za protesty vyloučen domácí Kališ a Třebíč se dotáhla na rozdíl dvou branek. Žiška od mantinelu přihrál Holému, od něj putoval puk před branku ke Kaňkovi a ten nezadržitelně skóroval. Třebíčské polila živá voda a Senátory jasně přehrávali. Za dvě minuty se to projevilo i na skóre. V 51. minutě pálil od modré Pavel Kříž a jeho ránu tečoval před Slávikem Jakub Žiška. Třebíč vstřelila kontaktní gól, byla na koni a domácí si vzali oddechový čas. Hned za 34 sekund však přišla individuální chyba obrany a osamocený útočník Mráz zvýšil na 5:3. V 58. minutě pak ještě jeli Vavroch s Nohelem na jediného obránce, ovšem někdejší útočník Olomouce Pavel Nohel mířil těsně vedle. Třebíč se ještě pokusila hrát power-play, ovšem ke změně skóre už nedošlo.

Roman Mejzlík (asistent trenéra): "Dnes rozhodla první třetina, do které jsme vstoupili velmi vlažně. Už v přípravném zápase před sezónou jsme tu první část také vysoko prohráli. Do hry jsme se trochu dostali až ve druhé části. Dotáhli jsme se až na jednu branku, ale pak hrubá chyba našeho obránce rozhodla o osudu utkání. Gólmana Nerudu nechceme z ničeho vinit, za góly nemohl. Utkání s Chomutovem musíme vyhrát."
Ladislav Kolda (trenér Senators): "O výsledku rozhodla už první třetina. Pak jsme bohužel přestali hrát, což nahrálo hostům, kteří nás málem dotáhli. Obě strany měly výhrady k rozhodčímu, který zpočátku pískal výborně, ale pak příliš povolil uzdu."