Menu +

Zkrotí Horáci i Královské lvy?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácké Slavii se vstup do sezóny podařil. Nejprve doma vyhráli nad Kadaní v poměru 2:1 a v sobotu si připsali první výhru také v derby, navíc na ledě Dukly Jihlava (rovněž 2:1). Ve středu 19. září od 17:30 hodin přivítají svěřenci trenérů Kamila Pokorného a Radka Nováka před vlastním publikem tým Královští lvi, jak se od nové sezóny jmenuje tým Hradce Králové.
Sdílejte článek
 
Hokejový klub z Hradce Králové nastoupil do nové sezóny 2012/2013 s novým logem i názvem. Nový název klubu zní Královští lvi Hradec Králové a.s. Klub oficiálně představil také nové logo. Ve znaku má místo hokejisty lva s vyceněnými zuby a drápy, což symbolizuje bojovnost. Zuby a drápy však lvi museli použít také mimo ledovou plochu. S více než měsíčním zpožděním si Lvi mohli ve středu 29.srpna zatrénovat přímo v Hradci Králové a nemuseli za ledem, který tam do té doby chyběl, cestovat někam jinam. Po náročném jednání generálního manažera klubu Aleše Kmoníčka se podařilo podepsat dohodu s představiteli společnosti ABD Invest s.r.o. Jejím hlavním výsledkem je fakt, že v Hradci Králové bude led a všechny týmy se tak budou moci vrátit do svého prostředí, i když zatím jen do malé vedlejší haly. Kdy bude led a možnost hrát domácí záasy ve velké hale zůstává otázkou. Krílovští lvi zatím neodehráli ani jediný zápas před svým publikem, protože kvůli změně podmínek firmou ABD, které Hradečtí neakceptovali, museli požádat o změnu pořadatelství Havlíčkův Brod a zápas, jenž se měl hrát v na východě Čech se nakonec hrál v Kotlině. .

Nové logo a nový název Královští lvi Hradec Králové

Královským lvům Hradec Králové se letošní přípravné zápasy příliš nepovedly. Z deseti zápasů bodovali naplno pouze proti Olomouci a druholigovému Kolínu.
Hradečtí zahájili přípravu a do sezóny vstoupí pod vedením "televizního" tandemu Martin Hosták a David Pospíšil. „Letos chceme skončit lépe než loni, to znamená do čtvrtého místa. Nevím, zda se můžeme až tolik vytahovat na širší baráž, protože Boleslav bude chtít zpátky do ligy, to je jednoznačný favorit. Uvidíme, jak se k sezóně postaví Ústí. Pak bychom měli být v druhém sledu s Olomoucí, Jihlavou a Havlíčkovým Brodem. To jsou pro nás konkurenti. Mladá Boleslav bude zřejmě o kategorii výše,“ přemýšlel před probíhající sezónou Martin Hosták.

Lvi přivábili do svého týmu zkušená jména

Po více než čtvrt roce se mezi královéhradecké hokejisty vrací Luděk Brož. „Jsem rád, že jsem zpátky. Zvažoval jsem ukončení kariéry, ale hokej se vším okolo mi začal chybět“.

Po velmi úspěšném ročníku 2011/12, kdy se Petr Haluza stal nejproduktivnějším hráčem Kohoutů jak v základní části, tak v play-off, si ho na pomoc ve vyřazovací části vytáhla brněnská Kometa. Poté mu dala šanci prosadit se do kádru i pro nadcházející sezónu, to se však nepovedlo a majitel stříbrné medaile z loňského extraligového ročníku se musel stěhovat. Angažmá získal znovu v 1. lize, Olomouc to ale nebyla. „Myslím, že Olomouc můj přestup nemohla vůbec ovlivnit. Bylo dané, že půjdu do Hradce,“ uvažuje nová hradecká akvizice.

Další výraznou posilou je exznojemský útočník Vladimír Říha. Tento dvaatřicetiletý forvard loni postupně oblékl dres tří týmů. Začal ve Znojmě, následně se přesunul do Berouna a absolvoval také jeden zápas za Mladou Boleslav. Před nedávnem se pak upsal východočeskému mužstvu. „Znojmo chce hrát kanadský styl hokeje, což já hrát nemůžu. Jsem spíše takový český hráč, technicky vybavený“, netají se svým názorem.

Z pražské Slavie přichází na přestup útočník David Švagrovský.O jeho získání měl zájem trenér Martin Hosták i generální manažer Aleš Kmoníček: „Jsem velmi rád, že došlo k dohodě s hráčem a s jeho bývalým klubem. Je to vysoký a důrazný útočník, pravák, který umí vytvořit tlak do brány.

Poslední posilou do lví smečky je třebíčský odchovanec Michal Mikeska. Tento zkušený hokejista si v létě hledal angažmá, nakonec se domluvil s východočeským klubem na měsíční spolupráci. „Neměl jsem nikde smlouvu, nebylo do čeho píchnout. Aleš Kmoníček mě kontaktoval už někdy v červnu, takže o tom vím dost dlouho. Není to žádná z nouze ctnost na poslední chvilku. To rozhodně ne. Přemýšlel jsem o tom delší dobu a domluvili jsme se, zatím na měsíc. Je to nejkratší smlouva, kterou jsem kdy podepsal.“ uvedl pro web našeho příštího soupeře populární „Mikeš“.

… lví smečku opusili

Jiří Kadlec se po sezóně rozhodl vrátit se do svého rodného Kolína. Zde nyní nepůsobí pouze jako hráč, ale také jako funkcionář. Fanouškům hradeckého týmu se ještě může znovu představit. Do Hradce Králové má vyřízené střídavé starty.

Martin Koudelka se rozhodl po konci letošní sezóny na východě Čech nepokračovat. Jeho kroky vedly do průmyslového města, Mladé Boleslavi. S bývalými spoluhráči se tak bude nadále potkávat, nyní už v dresu soupeře.

Ondřej Poživil si vyzkouší také zahraniční angažmá. Zamířil do Anglie, do týmu Manchester Phoenix.

Horácká Slavia - oblíbený soupeř pro Hradecké?

Alespoň v předcházejícím ročníku to tak bylo. Vždyť Východočeši z tohoto čtyřboje vyšli pokaždé jako vítězové. Jednou hradečtí hokejisté urvali vítězství až v prodloužení, podruhé zase dospěl zápas až na samostatné nájezdy. Ani tam však nebylo Třebíčským přáno a proti Hradci nevyválčili ani jednu výhru.

17.9.2011 Třebíč – Hradec 2:4

22.10.2011 Hradec – Třebíč 3:2 pp

30.11.2011 Třebíč – Hradec 1:2 sn

21.1 2012 Hradec – Třebíč 5:1

Trocha statistiky

Nejlepším střelcem se po skvělé základní části stal Patrik Moskal. Tento třicetiletý útočník odehrál pod Bílou věží již čtvrtou sezónu, přičemž až v té poslední naplno prokázal, jaká výkonnost v něm tkví. Podzim se mu vyvedl náramně. Na začátku listopadu měl totiž víc bodů než v předešlých sezónách za celou základní část. Byl jedním ze stěžejních článků druhé formace, která prakticky jako jediná vydržela celou sezónou pospolu. Postupem času ale stagnoval a nenavázal na předchozí výkony, přesto si však udržel pozici nejlepšího střelce týmu.

Jediný hráč v hradeckém celku, který zvítězil ve dvou statistikách zároveň. Je jím dvaatřicetiletý forvard Michal Tvrdík. Ten na východ Čech zamířil před začátkem nového ročníku. V přípravě se hledal, pak se ale naplno ujal role tahouna. Především jeho zkušenosti táhly celé mužstvo. Michal se díky svým dovednostem a klidu na hokejce stal nejproduktivnějším hráčem. V sezóně nasbíral nejvíce bodů z celého mužstva, přičemž se stal také nejlepším nahrávačem týmu.

Jak si oba týmy vedly před jejich vzájemným soubojem?

1. kolo: Jihlava – Hradec Králové 7:1 (branka Hradce: Berger)

2. kolo: Havlíčkův Brod - Hradec Králové 4:5 sn (branky Hradce: Mikeska, Kubica, Říha,Vágner, rozh. nájezd Švagrovský)

Sestava Hradce v Havlíčkově Brodě: Čech – Hendrich, Roupec, Vágner, Chmelíř, Čížek, Karlíček, Čáp, Klement – Brož, Říha, Švagrovský, Tvrdík, Berger, Mikeska, Macháň, Haluza, Kubica, Budínský, Moskal, Valášek.

1. kolo: Třebíč – Kadaň 2:1 (branky Třebíče: Kaut, Malena)

2. kolo: Jihlava - Třebíč 1:2 (branky Třebíče: Dolníček, Burian)

Sestava Třebíče v Jihlavě: Čiliak - Kadela R., Rangl, Malena, Sláma, Zdráhal, Dlapa, Dietz, Sobotka - Čech, Dolníček, Čuřík - Kadela E., Kaut, Vondráček - Burian, Ostřížek, Marosz - Křivohlávek, Moučka, Přibyl.

Podaří se Horákům bodovat i do třetice? Vše můžete sledovat na vlastní oči ve středu 19. září 2012 od 17:30 hodin v ochozech Zimního stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENĚ, kam jste všichni srdečně zváni, nebo prostřednictvím tradičního onlajnu, který pro Vás připraví naše redakce.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Dva týmy, ale jen jedno místo v play-off. Utkání mezi Třebíčí a Vsetínem slibuje strhující podívanou

21.02.2018
Pozvánky na zápas

Třebíčští míří na led Rysů z Frýdku-Místku, kde mohou rozhodnout o postupu do play off

19.02.2018
Pozvánky na zápas

Třebíčští v sobotu přivítají neoblíbeného soupeře z Kadaně, v boji o play-off chtějí jednoznačně uspět

16.02.2018